Jak vypadají paví očka?
Na jedno oplodnění samice vrhne i několikrát, oplodněné samice tak mohou rodit mladé i několik měsíců bez přítomnosti samce. Před porodem mají černou skvrnu zralosti a hranaté velké bříško. Gravidita samice trvá přibližně 4 týdny a velikost potěru po narození se pohybuje ve velikosti 7-12 mm.V průměru bych řekla 2 roky. Pokud mají neadekvátní podmínky, tak míň. Pokud jsou v malém prostoru (menší akva), rostou méně, než se udává v atlasech.Březost samičky je velice dobře pozorovatelná dle rozšiřující se „černé skvrny“ u řitní ploutve samičky. V okamžiku, kdy samička porodí, „černá skvrna“ zmizí, či radikálně zesvětlí.

Čím krmit paví očka : Živorodka duhová, „paví očko“ (Poecilia reticulata)

Jsou to všežravé rybky, čemuž musí odpovídat i jejich krmení. Dobře přijímají suchá vločková a granulovaná krmiva, živé krmivo je pro ně samozřejmě vítaným zpestřením. Přínosnou složkou potravy jsou i řasy, přirozeně rostoucí v nádrži.

Jak casto rodi PAVI očko

– Paví očko vyvádí mladé téměř jednou za měsíc. Stačí mít v akváriu samce a samičku.

Jak často krmit paví očka : Ideální je tedy ideální krmit je 2× denně, aby ještě vyrostly. Dospělé rybky stačí krmit 1× denně. Vzhledem k tomu, že akvarijní rybky jsou studenokrevní živočichové a s rostoucí teplotou se zrychluje jejich metabolismus, pokud v horkých letních dnech vzroste teplota v akváriu, zvyšte frekvenci krmení na 2× za den.

Jak poznat, že je ryba nemocná

  1. Změna v chování – trhavé plavání, ztráta rovnováhy.
  2. Změna ve vzhledu – vyblednutí barvy, změny na šupinách, ploutvích.
  3. Náhlý úhyn většího množství ryb – je potřeba zjistit příčinu úmrtí a zamezit tak opětovnému rozvoji onemocnění


Akvárium pro gupky by mělo být dostatečně prostorné s měkkým substrátem a místy k úkrytu. Rostliny, zejména plovoucí, mohou poskytnout rybám úkryt a také přispět k lepší kvalitě vody. Gupky preferují teplotu vody kolem 22-27 °C a neutrální až mírně alkalické pH.

Jak dlouho vydrží ryby bez krmení

Dovolená bývá většinou týden nebo 14 dní a po tu dobu není nutné akvárium nijak řešit, protože ryby vydrží bez problému 2 týdny bez krmení.- pro tuto nemoc léčba neexistuje, nejjednodušší je rybky utratit a akvárium vyčistit a vydesinfikovat a bohužel začít vše od znova. Pozor však, aby se nejednalo o jinou nemoc. Pokud si tedy nemocí nejste jisti, použijte nějaké širokospektrální léčivo jako je eSHa 2000.Pokud je v akváriu málo kyslíku, ryby vzduchování vyžadují. Množství kyslíku ve vodě se snižuje se stoupáním teploty, tedy především v létě. Že se ryby dusí, poznáte snadno – plavou blízko u hladiny a lapají po dechu.

Paví očka v zahradě

Doporučené akvárium pro živorodky by mělo mít min. 25 litrů pro jednoho samce a tři samice. Optimální teplota je 20–23 °C, tvrdost vody> 11 °N a pH je 6,5–8. Přínosné je také přidání akvarijní soli, která ničí prvoky a reguluje metabolismus.

Jak dlouho má být odstátá voda pro ryby : To záleží na tom, kolik máte času. Pokud jste v časovém presu, postačí hodina. Nejideálnější však je, když si při jedné výměně nalijete do nějaké nádoby nebo do kýble vodu na výměnu další. Odstátí vody přináší také tu výhodu, že teplota vody se vyrovná s teplotou místnosti.

Jak často se krmí rybičky : Ideální je tedy ideální krmit je 2× denně, aby ještě vyrostly. Dospělé rybky stačí krmit 1× denně. Vzhledem k tomu, že akvarijní rybky jsou studenokrevní živočichové a s rostoucí teplotou se zrychluje jejich metabolismus, pokud v horkých letních dnech vzroste teplota v akváriu, zvyšte frekvenci krmení na 2× za den.

Jak poznat že je ryba nemocná

Jak poznat, že je ryba nemocná

  1. Změna v chování – trhavé plavání, ztráta rovnováhy.
  2. Změna ve vzhledu – vyblednutí barvy, změny na šupinách, ploutvích.
  3. Náhlý úhyn většího množství ryb – je potřeba zjistit příčinu úmrtí a zamezit tak opětovnému rozvoji onemocnění


Usmrcení rybky se provádí co nejrychleji – ostrým nožem řízneme rybu za hlavou, nebo náhlou změnou teploty (podchlazením v malé nádobě s ledem, přehřátím v horké vodě), případně se také dá venku mrštit rybkou prudce o zem. Nemocné ryby (ani uhynulé) v žádném případě nesplachujeme do záchodu!!!Čerstvou rybu lze poznat i podle hmatu, pokud čerstvou rybu stlačíte prstem, vytvoří se dolík, který se ihned vrací. Jestliže ryba čerstvá není, dolík v ní zůstane nebo se vrací jen pomalu. Pokud ryba lekla, má křečovitě otevřenou tlamu, strnulé svalstvo a ochablé žábry.

Proč paví očka plavou na hladině : Pokud je v akváriu málo kyslíku, ryby vzduchování vyžadují. Množství kyslíku ve vodě se snižuje se stoupáním teploty, tedy především v létě. Že se ryby dusí, poznáte snadno – plavou blízko u hladiny a lapají po dechu. V tomto případě ani filtr, díky kterému voda cirkuluje, bublinky nenahradí.