Jak vyrobit mouční červi?
Moučné červy lze dát na pánev nebo do kastrolu živé, jedna taková polévková lžíce do salátu bohatě stačí. A jak vypadá recept pro začátečníka „Usušit – v horkovzdušné troubě pět až sedm minut – pak podrtit a přidat červa do těsta na perník,“ říká s úsměvem entomoložka.Vývojový cyklus potemníka moučného

Samička potemníka klade v průměru přes 200 vajíček do kazicích se potravin. Při pokojové teplotě se už za 10 dní líhnou larvy.moučný červ, neboli larva potemníka moučného, obsahuje přibližně 50 g bílkovin, 25 g tuku, 7 g sacharidů a 7 g vlákniny.

Čím se živí mouční červi : Čím se živí mouční červi Mouční červi si rádi pochutnají na substrátu a dále uvítají suché pečivo, sušené mléko, ovoce a zeleninu. Aby měli dostatek bílkovin, dopřát jim můžete i psí granule. V závislosti na okolní teplotě a druhu krmení se larvy přemění v brouky během 2–3 měsíců.

Jak uchovat moučné červy

Jak skladovat moučné červy

Sušené červy skladujte na suchém a chladném místě z dosahu přímého slunce, třeba ve spíži. Živí červi jsou pro ptáky atraktivnější, protože se hýbou, ale krmení není pro člověka tak pohodlné, jako s těmi sušenými.

Jak doma pěstovat moučné červy : Mouční červi, odborně larvy potemníka moučného, můžeme chovat v kameninových nebo skleněných nádobách. Do vhodné nádoby vložíme zmačkaný papír, ten zasypeme substrátem složeným z kukuřičného šustí, ovesných vloček a strouhanky. Nakonec do nádoby přidáme kousky vlněné látky, do ní by měli potemníci naklást vajíčka.

Mouční červi, odborně larvy potemníka moučného, můžeme chovat v kameninových nebo skleněných nádobách. Do vhodné nádoby vložíme zmačkaný papír, ten zasypeme substrátem složeným z kukuřičného šustí, ovesných vloček a strouhanky. Nakonec do nádoby přidáme kousky vlněné látky, do ní by měli potemníci naklást vajíčka.

Mouční červi

Larvy potemníka, tzv. mouční červi, jsou po vylíhnutí světle hnědé a mají typické rýhování na těle. Larvy jsou všežravé a neomezují se tedy jen na mouku, nepohrdnou žádným druhem potravy, ať už suchými těstovinami, ovocem či masem. Výjimkou není ani kanibalismus.

Co se vylíhne z moučných červů

Využití Mouční červi mají vysoký obsah proteinů, který z nich dělá vítaný zdroj potravy. Jsou používáni jako zdroj potravy pro plazy, ptáky a hlodavce chované v zajetí. Při nepříznivém počasí jimi lze přikrmovat v době hnízdění volně žijící ptáky.Mouční červi

Najdete v nich omega mastné kyseliny, bílkoviny a mnoho minerálů jako měď, sodík, draslík, železo, zinek a selen. Mohou se jíst syroví, avšak nejčastěji se podávají na sucho opečení, popř. rozemlívají do mouky, v Mexiku sen někdy používají k přípravě tortill.Červy je nejlépe skladovat na chladném a temném místě. Díky tomu zpomalíte jejich zakuklení.

Vložte síto na krabici a do krabice nasypte piliny, nebo šrot. Na síto stačí položit kus masa, jako jsou např. zbytky z ryby. O vše ostatní se již postará příroda, masařka přiletí k masu, naklade do něj vajíčka, ze kterých se později vylíhnou masní červi a ti se při svém hemžení propadají sítem do krabice.

Jak vypadá červ mola : Potemník moučný (Tenebrio molitor) je 10-18 mm dlouhý brouk černé barvy, jehož larvě se říká moučný červ. Dospělci jsou schopni létat a jsou aktivní v noci. Larvy jsou zhruba 2,5-4 cm dlouhé a zlatohnědé barvy s tmavými kroužky kolem těla.

Jak pěstovat moučné červy : Mouční červi, odborně larvy potemníka moučného, můžeme chovat v kameninových nebo skleněných nádobách. Do vhodné nádoby vložíme zmačkaný papír, ten zasypeme substrátem složeným z kukuřičného šustí, ovesných vloček a strouhanky. Nakonec do nádoby přidáme kousky vlněné látky, do ní by měli potemníci naklást vajíčka.

Co se stane když sníš červa

. Fakt se mu nic nestane. Tak červi jsou výtečný zdroj bílkovin, takže sušenky měly ještě vylepšené výživové vlastnosti.

Vydrží klidně až 3 měsíce ve spodním „zeleninovém“ šuplíku ledničky a nesmrdí. Jakmile zvlhnou, začnou se zakuklovat, nečistí-li se, smrdí čpavkovinou.Nymfy: Nymfy připomínají dospělce, nemají křídla, svlékají se 7-11 krát před dosažením dospělosti. Dospívají za 6 měsíců při teplotě 23°C, za 1 až 1,5 měsíců při teplotě 35°C. Dospělci: Dospělci se dožívají maximálně 1-2 let.

Co na moučné červy : Pokud jste si zakoupili živé moučné červy, umístěte je do nádoby (ideálně s hladkými stěnami), která má ve víku otvory (pro přístup vzduchu), dovnitř dejte nějaká jablka, zelí nebo rozpůlenou bramboru jako zdroj vlhkosti a také potravu pro červy – otruby, různý obilný šrot nebo ovesné vločky.