Rychlý a jednoduchý způsob, jak dešťovou vodu zachytit je zkrácení okapového svodu a umístit pod svod sběrnou nádobu, ze které budeme vodu následně odebírat vrchem, nebo pomocí kohoutku na spodní straně. Nevýhodou tohoto řešení je omezená regulace hladiny vody v sudu. Při velkém dešti často dochází k přetečení.Elegantnější verzí svodu dešťové vody do sudu je určitě pomocí klapek nebo sběračů. Klapky lze jednoduše namontovat do stávajících svodů těsně nad úroveň hrany sběrné nádoby. Fungují na jednoduchém principu: Vyklopí se ven ze svodové roury, ta se tím uzavře a veškerá voda pak stéká do sudu.Nejčastější řešení představuje odvod vody ze střechy domu pomocí okapů do podzemní nádrže na vodu, ve které se dešťovka tak brzy neznehodnotí. Nádrž na dešťovou vodu se propojuje s okapem svodovou rourou, geigerem = lapačem splavenin a vhodným podzemním potrubím. K využití vody pak budete potřebovat ještě čerpadlo.
Jak zachytit vodu : Ideálním a možná jediným prostředkem, jak toho dosáhnout je využití okapových systémů. Střešní okapové žlaby nám vodu stékající ze střech zachytí a svedou do okapových svodů a zde je naše příležitost. Způsobů, jak dešťovou vodu pomocí okapového svodu zachytit je několik.
Jak dlouho vydrží dešťová voda
Jak dlouho vydrží voda v nádrži
Voda v podzemní nádrži na dešťovou vodu se obecně příliš nekazí. Velikost se dimenzuje tak, abyste v ideální případě celý objem za 3 až 4 týdny využili. Důležité je tedy poctivě zalévat dešťovou vodou a můžete být bez obav. Nemá smysl vodu po zimě vyčerpávat a čekat na čerstvou.
Jak vyrobit sběrač dešťové vody : Značně elegantnějším a praktičtějším řešením je proto využití klapek nebo sběračů. Klapka se instaluje do stávajícího okapového svodu, těsně nad úroveň horního okraje sběrné nádoby. Výklopná odbočka se při dešti vyklopí ven ze svodové roury, ta se uzavře a voda je vedena do sudu či jiné nádoby.
Značně elegantnějším a praktičtějším řešením je proto využití klapek nebo sběračů. Klapka se instaluje do stávajícího okapového svodu, těsně nad úroveň horního okraje sběrné nádoby. Výklopná odbočka se při dešti vyklopí ven ze svodové roury, ta se uzavře a voda je vedena do sudu či jiné nádoby.
Filtrujte listy uprostřed okapu
Filtrovat musíte přímo ve válci pomocí sběrače dešťové vody. Připevňuje se tedy přímo ke svodu. Kolektor regendieb Pro oddělí odumřelé listí, aby spadlo na dno okapu a sbíralo dešťovou vodu. Tato voda je přesměrována do vaší horní nádrže.
Jak udělat odtok z okapů
Okraje otvoru pak pomocí kleští ohneme ve směru odtoku vody. Jiný způsob vytvoření odtokového otvoru je vyříznutím klínu pomocí pilky. Když máme hotový výtokový otvor, můžeme připevnit kotlík – u stavebnicových systémů jej obvykle zavěsíme do přední návalky a pak zajistíme ohnutím příchytek přes zadní návalku.Napojení nádrže IBC na svod – přepad 50mm. Jedná se o sestavu HTEA odpadní trubky 110mm x 50mm s odbočkou 67° (odbočka slouží jako přepad v případě naplnění nádrže), gumové těsnící manžety a víka na IBC nádrž (vnitřní závit 155mm) s průchodem. Celá sestava se našroubuje na IBC nádrž a snadno se propojí s okapem.Tím, že vodu takzvaně hygienicky zabezpečíme, ji zároveň i zabezpečíme tak, aby nedocházelo k množení bakterií a voda se ve vodojemu nebo vodovodním řadu „nekazila“. Přidávání chloru do pitné vody je jednou z nejobvyklejších a velmi účinných metod, jak z pitné vody odstranit mikroorganismy.
V podzemních nádržích na dešťovou vodu se nejčastěji používá filtrační šachta, která nečistoty odvádí do kanalizace. Výhodou tedy je, že nemusíte zachycené nečistoty nijak odstraňovat. Pro čerpání vody se kromě ponorného čerpadla v nádrži používá komplexní zařízení na využití dešťové vody, které se umisťuje do objektu.
Jak vyrobit filtr na dešťovou vodu : K jeho výrobě vám poslouží například obyčejná síťka proti hmyzu, ze které si vytvoříte síto na dešťovou vodu. Doma zhotovený či zakoupený filtr na hrubé nečistoty stačí umístit mezi okapový svod a nádrž, případně přímo do retenční nádrže na dešťovou vodu. Pak už stačí, abyste filtr i okap pravidelně čistili.
Jak propojit sudy na dešťovou vodu : Postačí vám obyčejná hadice. Ta pak zajistí, že bude hladina v obou sudech dosahovat stejné úrovně. Délku hadice si zvolíte podle potřeby. Pak už jen stačí tuto hadici naplnit vodou a dlaní nebo špuntem uzavřít oba konce.
Co přidat do vody aby se nekazila
Tím, že vodu takzvaně hygienicky zabezpečíme, ji zároveň i zabezpečíme tak, aby nedocházelo k množení bakterií a voda se ve vodojemu nebo vodovodním řadu „nekazila“. Přidávání chloru do pitné vody je jednou z nejobvyklejších a velmi účinných metod, jak z pitné vody odstranit mikroorganismy.
Značně elegantnějším a praktičtějším řešením je proto využití klapek nebo sběračů. Klapka se instaluje do stávajícího okapového svodu, těsně nad úroveň horního okraje sběrné nádoby. Výklopná odbočka se při dešti vyklopí ven ze svodové roury, ta se uzavře a voda je vedena do sudu či jiné nádoby.Stavebnice o 10 dílech, není potřeba žádné nářadí ani lepidlo. Na kohout je možné přidat plastovou rychlo-spojku na hadici nebo hadici nasadit přímo na kohout. !!! Pokud objednáte variantu bez vypouštěcího kohoutu, součástí sestavy nebude ani plastový T-kus (odbočka pro tento ventil).
Proč pít perlivou vodu : Odborníci tvrdí, že pití syceného nápoje pomáhá odstraňovat “špatný” cholesterol a dokáže snižovat hladinu cukru v krvi. Z jednoho nejmenovaného výzkumu vyšel výsledek, že lidé, kteří pili perlivou čistou vodu po určitém uplynulém čase lépe ukládali vápník.