Jak zjistit místo úmrtí?
Jak zjistím příčinu smrti – tuto informaci nelze sdělit telefonicky. Pozůstalý se musí dostavit osobně v pracovní době, tj. pondělí až pátek od 8 do 14.00 hodin na Ústav soudního lékařství. Zde bude osobně ověřena totožnost pozůstalého a příbuzenský poměr k zemřelému.zavolat na okresní soud. Zde sdělit, že potřebuješ ověřit úmrtí, přepojí tě na infocentrum nebo přímo na dědické oddělení, sdělíš celé jméno a datum narození a oni ti řeknou, zda ho evidují v evidenci místně příslušných a zda, případně kdy zemřel. Zápis do evidence obyvatel o úmrtí se dělá hned.Informace o tom, zda člověk žije nebo zemřel, je zaznamenána v informačním systému evidence obyvatel. Tuto informaci je možné zjistit o osobě blízké.

Jak se dostat do Registru obyvatel : Osobně na kontaktním místě veřejné správy Czech POINT v případě, že má občan elektronicky čitelný identifikační doklad nebo u kteréhokoli obecního úřadu obce s rozšířenou působností, krajského úřadu nebo Ministerstva vnitra.

Co nahlásit při úmrtí

Kam které doklady odevzdat

  • ● Řidičský průkaz – Dopravní inspektorát.
  • ● Průkaz zdravotní pojišťovny – Zdravotní pojišťovna.
  • ● Cestovní pas – Oddělení pasů a víz na obecním úřadě
  • ● Oddací a rodný list – Matrika obecního úřadu.
  • ● Starobní důchod – Česká správa sociálního zabezpečení nebo pošta, která důchod vyplácela.

Kde sehnat úmrtní list : Matriční doklady (tj. rodný list, oddací list, úmrtní list a doklad o registrovaném partnerství) vydává matriční úřad, do jehož správního obvodu spadá obec, ve které se fyzická osoba, o jejíž matriční doklad se jedná, narodila, uzavřela manželství, zemřela nebo vstoupila do registrovaného partnerství.

MyHeritage Vám umožní nalézat záznamy o narozeních, nekrolozích, oddacích listech, sčítání lidu a z dalších genealogických zdrojů, které mohou odhalit Vaši rodinnou historii. Díky exkluzivnímu obsahu a přesným výsledkům Vám pomůžeme odhalit mnohem více o Vaší rodině, než si vůbec dokážete představit.

Poskytnutí výpisu údajů z registru osob obecním úřadem obce s rozšířenou působností, krajským úřadem nebo Ministerstvem vnitra je zpoplatněno následovně: zaplatíte za každou i započatou stránku 50 Kč. Výpis je generován zpravidla v rozsahu jedné resp. dvou stránek formátu A4.

Jak získat výpis z evidence obyvatel

Osobně můžete žádost podat na kontaktním místě veřejné správy Czech POINT nebo u kteréhokoliv obecního úřadu obce s rozšířenou působností, krajského úřadu nebo Ministerstva vnitra.Pokud chcete zjistit, kdo všechno má ve vašem bytě trvalé bydliště, stačí zajít na místně příslušný úřad s listem vlastnictví vaší nemovitosti. Doporučuji každému pronajímateli, aby se o to zajímal. Může se totiž stát, že některý z bývalých nájemníků své trvalé bydliště nezměnil.U občanů České republiky je editorem Ministerstvo vnitra, které zapisuje údaje prostřednictvím agendového informačního systému evidence obyvatel a agendového informačního systému občanských průkazů a agendového informačního systému cestovních dokladů.

Po smrti člověka musí proběhnout dědické řízení. Je tomu tak i v případě, kdy zemřelý neměl žádný majetek. Pokud jste vypravitelem pohřbu nebo patříte do okruhu dědiců, měl by vás oslovit notář, který dědické řízení zpracovává. Není nastavena žádná lhůta, do kdy vás musí notář kontaktovat, obvykle to trvá 6 – 9 měsíců.

Kam volat při úmrtí doma : Při úmrtí doma, mimo zdravotnické zařízení:

Zavolejte praktického lékaře nebo Lékařskou službu první pomoci, popřípadě Zdravotnickou záchrannou službu. Nález těla zemřelého mimo zdravotnické zařízení se oznamuje na jednotné evropské číslo tísňového volání 112.

Jak dlouho se čeká na úmrtní list : Úmrtní list je vydán do 30 dnů od chvíle, kdy matriční úřad obdržel „List o prohlídce zemřelého“ od lékaře či zdravotnického zařízení (ve složitějších případech až 60 dnů).

Která matrika vydává úmrtní list

rodný list, oddací list, úmrtní list a doklad o registrovaném partnerství) vydává matriční úřad, do jehož správního obvodu spadá obec, ve které se fyzická osoba, o jejíž matriční doklad se jedná, narodila, uzavřela manželství, zemřela nebo vstoupila do registrovaného partnerství.

Nejspolehlivějšími na trhu jsou AncestryDNA, MyHeritage a 23andMe. Každý z nich má svoje výhody a nevýhody, ale všichni se chlubí významnou uživatelskou databází, díky níž je možné předpokládaný původ určit bez větších odchylek.Informace o svém původu si nosí každý člověk ve své genetické výbavě – DNA. Díky molekulární genetice je dnes možné v těchto genetických „záznamech“ hledat a číst. Do minulosti tak lze nahlédnout hlouběji než prostřednictvím matrik, soupisů obyvatelstva, církevních záznamů nebo jiných historických pramenů.

Jak zjistit exekucí na osobu zdarma : Poskytování informací o exekucích se řídí vyhláškou Ministerstva spravedlnosti č. 329/2008 Sb., dle které je vždy a pouze za poplatek. Zjistit exekuci zdarma tak není možné. Pokud nějaký subjekt nabízí tuto službu zdarma, bývá za ní úmysl vylákat osobní údaje uživatelů výměnou za výpis nulové hodnoty.