Číslo účtu (pro důchodové pojištění případně i pro nemocenské pojištění) a variabilní symbol obdrží OSVČ v informativním dopise od příslušné OSSZ na základě oznámení o zahájení SVČ, kterou OSVČ učinila na předepsaném tiskopise. OSVČ, které jsou poplatníky v paušálním režimu, naleznou informace zde.Číslo sociálního pojištění je číslo, pod kterým jsou osoby u dané instituce pojištěny, a zároveň jde o základní identifikační údaj osob v oblasti sociálního zabezpečení, který je třeba uvádět při komunikaci s institucemi sociálního zabezpečení.Místní příslušnost OSSZ se řídí místem trvalého pobytu občana (OSVČ) nebo místem hlášeného pobytu v ČR. Pokud máte trvalé bydliště v Praze, můžete zahájení samostatné výdělečné činnosti oznámit kterémukoliv územnímu pracovišti Pražské správy sociálního zabezpečení (PSSZ).
Co je to kód OSSZ : „Kód OSSZ“: uvádí se kód z číselníku okresů. Uvede se kód OSSZ, v jejímž obvodu je sídlo školy, zaměstnavatele, vzdělávacího zařízení (viz příloha č. 1). „Místně příslušná OSSZ (ÚP PSSZ)“: uvede se slovy příslušná OSSZ, v jejímž obvodu je sídlo školy, zaměstnavatele, vzdělávacího zařízení, např.
Kde zjistím jestli mi dají materskou dovolenou
Informace o nemocenském pojištění a kontakty naleznete na webových stránkách ČSSZ. Call centrum nemocenského pojištění vyřizuje dotazy veřejnosti a poskytuje informace o nemocenském pojištění na telefonním čísle 800 050 248.
Co je to EČP : Evidenční číslo pojištěnce (dále jen EČP) přidělené od ČSSZ. Toto číslo je odlišné od rodného čísla přiděleného MVČR. Pokud si cizinec zažádá o rodné číslo pozdě, musí si zažádat na dotčených institucích o sloučení těchto čísel s jeho rodným číslem.
VSTUP DO PORTÁLU SSN
Portál SSN, určený pro objednávání a evidenci komodit a pro komunikaci v rámci SSN, je dostupný na internetové adrese ssn.tendersystems.cz.
Číslo sociálního zabezpečení (SSN) je jedinečné devítimístné číslo, které je vyžadováno pro oficiální komunikaci s vládními úřady USA, různými úřady a IRS.
Jaký je rozdíl mezi ČSSZ a OSSZ
Okresní správy sociálního zabezpečení (OSSZ) jsou územní organizační jednotky ČSSZ, které se podílejí ve vymezených oblastech na realizaci sociálního pojištění v okruhu své působnosti. Ředitele OSSZ jmenuje a odvolává ústřední ředitel ČSSZ.Klientské centrum ústředí ČSSZ
Adresa | Křížová 25, 225 08 Praha 5 |
---|---|
Telefon | 800 050 248 |
do datové schránky místně příslušné OSSZ/PSSZ/MSSZ Brno, alternativně do datové schránky e – Podání ČSSZ: 5ffu6xk, nebo. na adresu podatelny veřejné rozhraní pro e – Podání (tzv. VREP/APEP) s uznávaným elektronickým podpisem vydaným poskytovatelem služeb vytvářejících důvěru v ČR.
Služba ONLINE OBJEDNÁNÍ NA PRACOVIŠTĚ je k dispozici na webové adrese objednani.cssz.cz. Lidé se i nadále mohou přijít poradit nebo si vyřídit záležitosti týkající se agendy sociálního zabezpečení bez objednání kdykoliv během úředních hodin OSSZ.
Kde sehnat potvrzení o mateřské dovolené : Potvrzení o druhu a výši vyplacených dávek nemocenského pojištění vydává na základě žádosti příslušná OSSZ.
Jak zjistím že mi schvalili mateřskou : Stačí zavolat na úřad, který ti mateřskou vyplácí.
Kde najdu číslo pojištěnce
Obvykle se nachází na přední straně kartičky a v návaznosti na ně na dalších oficiálních dokumentech. Pro každého pojištěnce je unikátní. Tip: V České republice se při narození se dítě automaticky stává dnem narození pojištěncem té zdravotní pojišťovny, u které je pojištěna matka.
Číslo pojištěnce cizince je pole v agendě Mzdové údaje. Zadává se do něj číslo, které přidělí zdravotní pojišťovna cizinci. Do doby přidělení zůstává pole nevyplněno.SSN může být získáno na základě formuláře se žádostí SS–5 („Application for A Social Security Number Card“). Používá se jako všeobecné identifikační číslo i pro daňové, armádní (včetně námořnictva apod.), zaměstnavatelské, lovecké a ostatní účely, kde postupně (zejména v 70. letech 20.
Kdy se přihlásit na OSSZ : Oznámit příslušné OSSZ den nástupu zaměstnance do zaměstnání, den skončení zaměstnání se zaměstnancem a další stanovené údaje na předepsaném tiskopisu Oznámení o nástupu do zaměstnání (skončení zaměstnání), a to ve lhůtě 8 kalendářních dnů.