Věřím, že to zvládnete.
- Do adresního řádku prohlížeče napište www.cssz.cz.
- vyberte ePortál ČSSZ.
- vyberete „pro OSVČ“ Informace o zaplacených zálohách na důchodové
- Okno, které se objeví po volbě ZJISTIT VÍCE.
- Budete přesměrování na portál k přihlášení.
- Informace o zaplacených zálohách.
- Detailní zobrazení zaplacených záloh.
Podání žádosti o informativní osobní list důchodového pojištění (IOLDP)
- prostřednictvím ePortálu ČSSZ.
- písemně na adresu ČSSZ, Odbor správy údajové základny, Křížová 25, 225 08 Praha 5.
- v elektronické podobě podepsané uznávaným elektronickým podpisem na adresu e-podatelny: [email protected].
důchodový pilíř). ných v ČSSZ je možné dvěma způsoby: Online náhledem na své konto dob pojištění prostřednictvím aplikace ePortál ČSSZ na adre| se: eportal.cssz.cz, konkr.
Jak požádat o výpis z ČSSZ : Žádost o informativní osobní list důchodového pojištění můžete zaslat poštou přímo na adresu České správy sociálního zabezpečení. Kontakt, kam lze žádost o informativní osobní list důchodového pojištění zaslat, naleznete na internetových stránkách České správy sociálního zabezpečení.
Jak ziskat prehled OSVČ
Jak stáhnout přehled OSVČ
Pro podání Přehledu o příjmech a výdajích OSVČ můžete využít můžete také tiskopis stažený z webu OSSZ či pojišťovny. Jednodušší je ale využít interaktivní formulář. Vyplní za vás údaje z databáze úřadu či pojišťovny nebo automaticky spočítá vyměřovací základ a výši přeplatku či nedoplatku.
Kam poslat přehled OSSZ datová schránka : do datové schránky místně příslušné OSSZ/PSSZ/MSSZ Brno, alternativně do datové schránky e – Podání ČSSZ: 5ffu6xk, nebo. na adresu podatelny veřejné rozhraní pro e – Podání (tzv. VREP/APEP) s uznávaným elektronickým podpisem vydaným poskytovatelem služeb vytvářejících důvěru v ČR.
Služba je dostupná na ePortálu ČSSZ pro přihlášené uživatele a je zcela zdarma. Přihlášení je jednoduché, stačí datová schránka nebo Identita občana (původně eIdentita). Jednoduchým a oblíbeným způsobem přihlášení je bankovní identita. Možnosti, jak se přihlásit do ePortálu ČSSZ, uživatelé najdou přímo na ePortálu.
V písemném rozhodnutí zasílaném ČSSZ je uvedena informace o termínu, ve kterém bude důchod vyplácen. Výplatní termíny důchodů vyplácených ČSSZ jsou od 2. do 24. dne v měsíci, vždy v sudé dny, nebo 15.
Co když nemám evidenční list důchodového pojištění
Základním dokladem prokazujícím doby důchodového pojištění (zaměstnání) je evidenční list důchodového pojištění (dále jen ELDP). ¹ Zjistíte-li, že se v evidenci ČSSZ nenachází, je nejjednodušší kontaktovat kteroukoliv OSSZ. zaměstnavatel existuje, OSSZ jej vyzve ke splnění zákonné povinnosti.Informace o podání formuláře „Přehled o příjmech a výdajích OSVČ“ naleznete v sekci Pojištění OSVČ. ČSSZ nabízí klientům vyplnění a zaslání formuláře Přehled o příjmech a výdajích OSVČ za rok 2020 také přímo z ePortálu ČSSZ, který podporuje snadné vyplnění automatickými výpočty.Pokud máte datovou schránku, můžete tiskopis Přehled o příjmech a výdajích OSVČ podat prostřednictvím ePortálu ČSSZ (pro vyplnění není vyžadováno přihlášení), kde je k dispozici interaktivní tiskopis, který poskytuje službu bezprostředního odeslání datové zprávy v požadovaném formátu xml, který vyhovuje specifikaci …
Pokud jste doposud zasílali přehled na adresu pobočky VZP, zašlete ho laskavě na novou centrální adresu: VZP ČR, P.O. BOX 111, 586 11 Jihlava. Vyplněný tiskopis můžete také odeslat prostřednictvím datové schránky (i48ae3q).
Jak zjistit nedoplatek na sociálním pojištění OSVČ : Dříve OSSZ zasílala vyúčtování zaplacených záloh, tzv. inventuru pohledávek, od roku 2022 je vyúčtování pro OSVČ k dispozici online na ePortálu ČSSZ. Předepsané zálohy, jejich úhradu i vznik nedoplatku na sociálním pojištění je tedy možné zjistit touto cestou, případně se obrátit přímo na příslušné pracoviště OSSZ.
Jak se přihlásit na OSSZ jako OSVČ : Do ePortálu se můžete přihlásit dvěma hlavními způsoby: prostřednictvím Národní identitní autority (NIA) prostřednictvím datové schránky eportal.cssz.cz Získáte možnost tiskopisy vyplnit a také odeslat online příslušné OSSZ nebo ČSSZ. Často řešené tiskopisy můžete zařadit mezi své oblíbené .
Jaký důchod má člověk který nikdy nepracoval
Člověk, který nikdy nepracoval, nemá nárok na starobní důchod.
Podmínky jsou přitom stejné jako u předčasného důchodu s výplatou – dosažení určitého věku a minimální doby platby sociálního pojištění. Výhodou je, že se vám doba předčasného důchodu bez výplaty započítává do celkové doby platby sociálního pojištění.Obrátit se na svého zaměstnavatele a požádat jej, aby ELDP do evidence zaslal, můžete také sami; zaměstnavatel neexistuje nebo je nekontaktní, OSSZ od Vás převezme doklady (případně si pořídí kopie), jež máte k dispozici, a zahájí šetření, a to i v případě, že zaměstnavatel má nebo měl sídlo v jiném okrese.
Jak se počítá evidence na úřadu práce do důchodu : FAKT: Do důchodu se započítávají maximálně 3 roky evidence na Úřadu práce bez pobírání podpory. Doba vedení v evidenci Úřadu práce, po kterou uchazeč o zaměstnání nepobíral podporu v nezaměstnanosti nebo podporu při rekvalifikaci, se započítává nejvýše v rozsahu tří let (resp.