Jak zvyknout štěně na vodítko?
Jakmile pejsek začne táhnout, zastavte se. A stůjte tak dlouho, dokud se na Vás pes nepodívá a nepovolí vodítko. Štěňátka většinou rychle pochopí, že se jde když je vodítko povolené, a že se prostě nejde pokud ho napnou. Musíte být trpěliví a opravdu neudělat ani krok s napnutým vodítkem.Nejprve psa zvykneme na obojek

První vycházky s vodítkem trénujeme již od 2. nebo od 3. měsíce.Jasný pokyn – pro budoucí soužití se psem je nejlepší ho zlozvyk kousat vodítko odnaučit. Řešením je zkrátit a napnout vodítko, aby na něho pes nedosáhl a dát mu jasný pokyn, aby šel u nohy „k noze“. Pokud se k vodítku přesto dostane, rázně ho napomeňte „nesmíš“ nebo „pusť“.

Co dělat když pes nechce chodit na vodítku : Někdy se štěně ze začátku venku bojí a nechce se mu chodit. Rozhodně ho netahejte na vodítku za sebou, ale snažte se ho k sobě nalákat, jásejte, mávejte pamlskem nebo pískací hračkou. Vodítko je poutem mezi vámi a psem, ne donucovacím prostředkem.

Jak naučit štěně lehnout

Pohlídáte si psa u levé nohy, dáte mu povel "sedni" a povelem „lehni" a motivací na pamlsek psa donutíte lehnout si. Zase je většinou žádoucí, když pejskovi pomůžete. Můžete cuknout vodítkem směrem k zemi, nebo rukou lehce přitlačit na kohoutek psa. Následně psa odměňte.

Jak naučit štěně aport : Nejprve si s pejskem hrajte a vzbuďte u něj zájem o danou věc. Pokud se pejsek pro hru nadchne a začne se s vámi o předmět přetahovat, hoďte ji do dálky. Nejprve pár metrů, pak vzdálenost navyšujte. Jakmile předmět dopadne a klidně leží, pak nastane ten správný moment zvolat zvukový signál – „APORT“.

Pokud je pes úplným začátečníkem, doporučujeme zvolit vodítko jednouché; textilní, kožené nebo řetízkové. Dlouhé asi 120 cm. Takové vodítko je vhodné i pro pokročilé psí chodce do míst, kde potřebujete mít psa blízko sebe.

V průměru platí následující: Štěně do 8 týdnů: Každé 2 hodiny. Štěně do 3 měsíců: Každé 2-3 hodiny. Štěně ve věku 4-6 měsíců: 4-6krát denně

Proč štěně kouše do rukou

Kousání do rukou, nohou, oblečení

Přesně tak, jako s vámi – koušou, tahají, trhají a dokonce u toho vrčí. Dobrá zpráva tedy je, že pokud vás štěně kouše do rukou a nohavic, má vás rádo, věří vám a považuje vás za spojence.Tresty a odměny – Jak správně trestat a odměňovat psa

Musíte-li ale štěně při výchově potrestat, nebijte ho. Štěně ihned pochopí způsob, kterým ho trestá jeho matka. Chyťte ho pevně za kůži na krku a chvíli držte. Nesmíte povolit, ani když štěně bude hlasitě protestovat.Při zácpě přirozeně pomáhá vyšší přísun vlákniny, přidávejte tedy pejskovi ke krmivu např. syrovou mrkev (nastrouhat najemno), spařené ovesné vločky (vodou z vloček můžete též navlhčit granule), pšeničné otruby, lněné semínko či rozpustnou vlákninu. Ke všem těmto potravinám je nutné zajistit dostatečný přísun tekutin.

Postup: jak odnaučit štěně kousat do ruky

  1. štěně kouše ruku.
  2. řeknu rázné „nesmíš“
  3. štěněti vyndám ruku z tlamy.
  4. štěně si zavolám k sobě a dám mu nějaký jednoduchý povel, za který ho ihned odměním, začnu se s ním přetahovat o hračku nebo mu hodím aportek.

Jak naučit štěně povel sedni : Při učení povelu “sedni” hraje většinou zásadní roli pamlsek. Vyčkejte na chvíli, kdy pes stojí a přiložte mu pamlsek k čumáku, vydejte povel a pohybem ruky směrem vzhůru pak pejska přimějete sednout. Pamlsek mu následně samozřejmě dejte a pochvalte ho. Později ho přestaňte navádět rukou a pouze zavelte“sedni”.

Jak donutit psa lehnout : Stoupnete si před něj a poté dáte pejskovi povel "sedni" s pamlskem mezi prostředníčkem a prsteníčkem nataženou dlaní směrující dolů před jeho zrak. Jakmile se pejsek posadí, nataženou dlaň s pamlskem před jeho zrakem přiložíte na zem před něj s razantním povelem "lehni". Pokud si pejsek nelehne, postup opakujeme.

Co naučit štěně jako první

Jako první se štěnětem cvičte pozornost

Pokud vás štěně nebude vnímat, nemáte trénink. Proto hned od prvního dne učte pejska na jméno. Nejdůležitější je, používat ho vždy v příjemném kontextu. Pejsek si postupně své jméno spojí s něčím příjemným a bude na něj reagovat rychleji.

LOUŽIČKY A VENČENÍ

Nejdůležitější je uvědomit si, že malé štěně nemůže zadržovat moč ani stolici tak dlouho jako dospělý pes. Stolice odchází pravidelně po krmení a pokud jde o močení, platí obecné pravidlo, že štěně udrží moč takový počet hodin jako je jeho věk v měsících + 1 a to zhruba do věku 6 měsíců.Období, jak dlouho štěně kouše, je rozdílné a záleží jak na plemeni psa, které máte doma, tak na daném jedinci. Najdeme borderku, která vám přestane kousat během prvních dvou týdnů doma, ale také malého ďáblíka stejného plemene, pro něhož bude okusování jeho životním posláním.

Co by mělo umět štěně ve 3 měsících : Ve třech měsících by štěně mělo být zvyklé na majitele a členy rodiny, znát své jméno, umět chodit na vodítku a postroji, hrát si se čtyřnohými společníky, přiměřeně reagovat na vnější podněty (například na troubení aut na ulici), klidně snášet návštěvy veterináře nebo běžné procedury domácí peče jako je např. česání.