Parotěsná folie Parofol N 110
Průsvitná parotěsná fólie N 110 s výztužnou mřížkou a plošnou hmotností 110 g/m2 je určena pro vytvoření parotěsnící vrstvy na interiérové straně střešního pláště. Účinně brání pronikání vodních par z interiéru do střešní konstrukce.Parozábrana se zřizuje v případech, kdy je konstrukce Rigips součástí obvodového pláště budovy a ve skladbě konstrukce je vrstva tepelné izolace (podkroví, předsazené stěny). Aplikací parozábrany se předchází vnikání interiérové vzdušné vlhkosti do konstrukce a její případné kondenzaci.Použití a umístění parotěsných fólií
K zabránění nechtěné kondenzace vodních par v izolaci domu, umisťujeme parotěsnou fólii na interiérovou stranu. Tak dokážeme vzduch udržet při teplotě, při které dokáže absorbovat potřebné množství vlhkosti, aby nedošlo k její kondenzaci.
Jak vybrat parozábranu : Při výběru parozábrany bychom měli zohlednit také druh podkladní konstrukce a její stabilitu. Pro nestabilní podklady jako jsou trapézové plechy, skořepinové stropní panely nebo dřevěné krovy je vhodné používat takové parozábrany, které jsou schopny překonávat větší tahová zatížení.
Kdy se dává parotěsná fólie
Parozábrana se používá u difúzně uzavřených skladeb, kde nelze počítat s prostupem vodních par skrze konstrukci. Parotěsná fólie se montuje vždy blíže k vnitřnímu povrchu konstrukce, je tedy zpravidla umístěná hned pod sádrokartonovým obkladem či pod tenkou vrstvou tepelné izolace.
Na co je parotěsná fólie : Parotěsná fólie zabraňuje pronikání par vytvářejících se činností v domě do střešní konstrukce a tepelné izolace.
Parozábrana se obvykle lepí zevnitř budovy na tepelnou izolaci (mezi krokve) s pomocí lepidla na parozábrany. Některé fólie na sobě mají samolepicí pásku, která usnadňuje montáž. Parozábrana musí být nainstalována maximálně vzduchotěsně tak, aby správně plnila svoji funkci.
Parozábrana – řešení pro dřevostavbu s difuzně uzavřenou konstrukcí Difuzně uzavřené konstrukce fungují na velmi jednoduchém principu. Co nejblíže k interiéru se do konstrukce umístí speciální parotěsná fólie, která zcela zamezí tomu, aby vlhkost v podobě vodních par procházela z interiéru do konstrukce.
Kam se dává parotěsná fólie
Parotěsná folie se instaluje na hotový betonový podklad. Parozábranu stačí rozvinout na požadovanou plochu (orientace parozábrany není podstatná – lze ji položit z kterékoli strany). V blízkosti stěn se doporučuje přesah směrem vzhůru cca 5 cm. Parotěsnou folii je možné upravit na požadovaný rozměr např.Parozábrana se obvykle lepí zevnitř budovy na tepelnou izolaci (mezi krokve) s pomocí lepidla na parozábrany. Některé fólie na sobě mají samolepicí pásku, která usnadňuje montáž. Parozábrana musí být nainstalována maximálně vzduchotěsně tak, aby správně plnila svoji funkci.Fólie se připevňuje ke krovu mechanickou sešívačkou, nebo pomocí kontralatí. Opět se doporučuje dodržovat přesah jednotlivých pruhů 10-15cm. Tyto přesahy se pak musí přelepit lepící páskou- dle pokynů výrobce fólie. Pro ukončení styku s obvodovým zdivem se používá speciální oboustranně lepící páska.
Parotěsná fólie neboli parozábrana chrání tepelnou izolaci před vodní párou z interiéru. Postup montáže: Na CD profily se fólie lepí oboustrannou vzduchotěsnou páskou Lepidlo v pásce profi nebo speciálním Lepidlem ve spreji. Průchody pro kabeláž je třeba také vyřešit parotěsně, k tomu slouží Pružný samolepicí průchod.
Jak použít parotěsnou fólii : Použití parozábrany
Parozábrana se umisťuje před tepelnou izolaci směrem k interiéru. Musí být vždy dokonale spojena a nesmí dojít k jejímu porušení. Všechny průchody v parozábraně musí být pečlivě přelepeny parotěsnou lepicí páskou a utěsněny, jinak parozábrana nemůže plnit svoji funkci.
Kam se dává Paropropustna fólie : Parozábrana se obvykle lepí zevnitř budovy na tepelnou izolaci (mezi krokve) s pomocí lepidla na parozábrany. Některé fólie na sobě mají samolepicí pásku, která usnadňuje montáž. Parozábrana musí být nainstalována maximálně vzduchotěsně tak, aby správně plnila svoji funkci.