O dva dny později byl Jan Hus uvězněn v kobce dominikánského kláštera na ostrově na Bodamském jezeře, kde byl držen až do března 1415. Komise Husovi předložila 45 odsouzených Viklefových článků.Na podzim 1412 napadli Husovi odpůrci Betlémskou kapli. Hus se rozhodl opustit Prahu a odešel nejprve do jižních Čech na Kozí Hrádek a roku 1414 na Krakovec. Na venkově kázal, třídil a formuloval své myšlenky. Zde také psal svá nejvýznamnější díla.6. července roku 1415 byl ve městě Kostnice na břehu Bodamského jezera upálen český reformátor, náboženský myslitel, kněz a vysokoškolský pedagog Jan Hus.
Kde působil Jan Hus v Praze : Dům kazatele vznikl jako obytný objekt pro kazatele působícího při pražské Betlémské kapli a je dáván do souvislosti s osobností mistra Jana Husa, který v kapli kázal v letech 1402 – 1413.
V jakém roce byl upálen Jan Hus
Nakonec je odsouzen a 6. července 1415 upálen na hranici před hradbami Kostnice.
Kde se natáčel Jan Hus : V roce 2014 se chrám sv. Mikuláše nebo hrad proměnily v německou Kostnici, kde se odehrávaly scény ze života Jana Husa. Produkce využila například místní chrám. „Potřebovali jsme gotickou katedrálu,“ poznamenala při natáčení Eliška Sekavová, vedoucí produkce.
Proto byl roku 1414 svolán koncil do města Kostnice u Bodamského jezera. Jeho hlavním iniciátorem byl římský a uherský král Zikmund Lucemburský (svolání pak dodatečně potvrdil papež Jan XXIII.).
červenec je dnem, kdy si připomínáme upálení mistra Jana Husa. Bylo to na církevním koncilu v Kostnici v roce 1415. Tehdy byl Jan Hus po několikaměsíčním věznění odsouzen jako kacíř a krutě popraven. Odmítl totiž odvolat své učení o nápravě církve, která tehdy zažívala obrovský morální úpadek.
Kdy přijel Jan Hus do Kostnice
Bylo to na církevním koncilu v Kostnici v roce 1415. Tehdy byl Jan Hus po několikaměsíčním věznění odsouzen jako kacíř a krutě popraven. Odmítl totiž odvolat své učení o nápravě církve, která tehdy zažívala obrovský morální úpadek.Kostnický koncil trval od roku 1414 do roku 1418. Jeho hlavním cílem bylo vyřešit schizma v katolické církvi, neboť v době zahájení koncilu existovalo trojpapežství – v Římě se za hlavu katolické církve považoval Řehoř XII., proti němuž stáli vzdoropapeži Benedikt XIII.Dnešní státní svátek připomíná památku nejvýznamnějšího českého reformátora Mistra Jana Husa. Před téměř 600 lety – 6. července roku 1415 byl v Kostnici upálen kazatel, který důsledně prosazoval mravní hodnoty a kritizoval nešvary v církvi i společnosti.
V Třebíči se v posledních letech natáčely mimo jiné filmy: Jan Hus, Hlas pro římského krále, nebo Zádušní oběť. V Jihlavě probádali druhý nejrozsáhlejší komplex podzemních chodeb v Česku a své putování po „filmové" Vysočině zakončí v Želivě, prohlídkou areálu kláštera i místního pivovaru.
Kde se natáčel film Zámek v Čechách : Řada venkovních scén prvního dílu v „Praze u dvora“ se natáčela v zahradě zámeckého parku v Lysé nad Labem. Naopak za interiéry paláce „ve Vídni“ posloužil Colloredo-Mansfeldský palác, Arcibiskupský zámek Kroměříž i zámek Valtice. Úplně jako vídeňská jízdárna vypadala barokní jízdárna ve Světcích v západních Čechách.
Kde sídlili papežové : (1277–1280), kteří proměnili Vatikán v rezidenci schopnou přijmout kurii na dlouhou dobu. Po návratu z Avignonu se papežové od 15. století usídlili ve Vatikánu natrvalo.
Kde se konal Tridentský koncil
roku 1545 a zasedal v italském Trentu (lat. Tridentum). Účastnilo se jej asi 255 biskupů, kteří řešili otázku protestantství a katolické reformace. Plodem koncilu je celkem 16 dogmatických dekretů, které se věnují mnoha aspektům katolictví.
Studoval na pražské univerzitě a v roce 1396 dosáhl titulu mistr svobodných umění. Profesně se uplatnil počínaje rokem 1398 jako pedagog a vyučoval na pražské univerzitě. Postupně byl již jako profesor teologie v letech 1401 až 1402 jejím děkanem. Krátce byl i rektorem pražské univerzity v letech 1409 až 1410.Průběh tohoto vrcholného shromáždění, které zasedalo od 5. listopadu 1414 v kostnické katedrále, byl ale dramatický. Se Zikmundovou podporou koncil rozhodl, aby všichni tři papežové abdikovali. Jan XXIII. to ale odmítl a z Kostnice dokonce tajně a v převlečení za pacholka uprchl.
Jak a proč zemřel Jan Hus : Upálení na hraniciJan Hus / Příčina úmrtí
Ve vykonstruovaném procesu několikrát odmítá odvolat své učení. Nakonec je odsouzen a 6. července 1415 upálen na hranici před hradbami Kostnice.