Každý zaměstnanec je povinen:
při zpozorování požáru se jej snažit uhasit všemi dostupnými prostředky a není-li to možné, bezodkladně provést opatření k zamezení šíření požáru, ohlásit požár hasičskému záchrannému sboru (tel. 150) a vedoucímu zaměstnanci a vyhlásit požární poplach (voláním „HOŘÍ“, příp.172/2001 Sb., kde je v odst. 1 písm. g) uvedeno, že požární řád obsahuje seznam ohlašoven požárů a dalších míst odkud lze ohlásit požár, jejich označení, přičemž ohlašovny požárů jsou označeny tabulkou „Ohlašovna požárů“ a další místa pro hlášení požárů tabulkou „Zde hlaste požár“ nebo symbolem telefonního čísla 150.Co nejrychleji opusťte objekt, ve kterém hoří
Nesnažte se překonávat již požárem zasažené a zakouřené prostory. Nemůžete-li již opustit objekt, uzavřete se v místnosti bez větrání, utěsněte okna a dveře (nejlépe mokrým ručníkem, dekou) a upozorněte na sebe hasiče máváním za oknem či vyvěšením bílé látky či prostěradla.
Jak se při požáru plní kouř místnosti : Jak známo, kouř a dým stoupají vzhůru, při požáru v místnosti se tedy hromadí pod stropem a postupně plní celý prostor. Proto se hlásič nikdy neinstaluje do rohů místností, za záclony a za nábytek. Zde nedochází k dostatečnému proudění vzduchu a hlásič nebude kouř správně detekovat.
Kde jsou uvedeny způsoby ohlášení požáru
Požární poplachová směrnice je součástí dokumentace požární ochrany, jejichž cílem je vymezit činnost zaměstnanců nebo jiných osob, v případě vzniku požáru. Jednoduše řečeno, požární poplachová směrnice uvádí postup při zpozorování požáru, způsob a místo jeho ohlášení a vyhlášení požárního poplachu.
Kde jsou uvedeny základní povinností na úseku zajištění požární ochrany : Zákonný požadavek. Prostředky požární ochrany jsou upraveny v § 7 vyhlášky č. 246/2001 Sb. o požární prevenci – Provoz, kontroly, údržba a opravy požárně bezpečnostních zařízení.
Co vše při poplachu zjišťovat
Konkrétní průběh cvičného požárního poplachu by měl být uveden v organizační směrnici zabezpečení požární ochrany. Samotné vyhlášení poplachu je pak specifikováno v požární poplachové směrnici nebo v řádu ohlašovny požáru.
Osm tipů, jak překonat syndrom vyhoření
- Dejte si pauzu. Nemusíte nutně odjet na dva týdny k moři, ale důležité je naučit se pravidelně vysadit.
- Vyhýbejte se polotovarům.
- Čerstvý vzduch.
- Jezte v tichu.
- Rozdělte úkoly.
- Sportujte umírněně
- Zpoťte se.
- Natáhněte se.
Jak uhasit požár
Nejvhodnější je použití hasicího přístroje, který je mnohem účinnější než zalévání ohně vodou. Nikdy se však nesnažte požár uhasit za každou cenu. Pro hašení lze použít například hasicí přístroj, požární deku, písek na zasypávání ohně nebo v nejhorším i kbelík s vodou.Prevence proti požáru
- Pravidelně kontrolujte elektroinstalaci a plynové spotřebiče.
- Nepoužívejte vadné elektrické spotřebiče.
- Nezanechávejte zapálené svíčky bez dozoru.
- Udržujte hořlavé materiály mimo dosah ohně.
- Neodkládejte úklid.
- Naučte své děti, jak se chovat v případě požáru.
Pokud oheň nelze zvládnout dostupnými prostředky, snažte se co nejrychleji opustit prostor a informovat ostatní osoby v objektu o vzniklém požáru. Mějte na paměti, že nejprve zachraňujeme životy a zdraví a potom majetek. Zajistěte si únikovou cestu a zavolejte hasiče (číslo 150) nebo záchranáře (číslo 112).
Zákonný požadavek. Prostředky požární ochrany jsou upraveny v § 7 vyhlášky č. 246/2001 Sb. o požární prevenci – Provoz, kontroly, údržba a opravy požárně bezpečnostních zařízení.
Kde musí být zřízena preventivní požární hlídka : Preventivní požární hlídka (PPH) se zřizuje v prostorách s nejméně třemi zaměstnanci, ve kterých se provozují činnosti se zvýšeným požárním nebezpečím nebo s vysokým požárním nebezpečím ( § 13 odst. 1 písm. a) zákona č. 133/1985 Sb. , o požární ochraně, o požární ochraně, aktuální znění verze č.
Kde se zpracovává požární řád : Požární řád pracoviště zpracovává vedoucí pracoviště. Požární řád musí být umístěn viditelně na pracovišti a musí být přístupný všem zaměstnancům pracoviště. Společně s ním musí být vyvěšen seznam složení požární hlídky s konkrétními úkoly.
Jak poznám že jsem vyhořela
Stručně, jasně Únava, nespavost, zapomínání, závratě, bolesti hlavy, ale také zlost, podrážděnost, cynismus a psychické i fyzické odloučení od okolí. Tak vypadá syndrom vyhoření, který může skončit těžkou depresí. Má přitom své obvyklé fáze: Počáteční nadšení, vystřízlivění, frustrace, apatie a rozvinutý syndrom.
Terapeutka doporučuje poslech hudby, sledování filmu, kutilství. Betsy Sansby také vybízí, aby lidé v případě vnitřního neklidu šli ven a dělali cokoli, co je napadne. Určit si blízké cíle a ty splnit. Tyto metody by podle ní měly pomoci, aby se člověk necítil bezmocně.Mezi nejčastější příčiny vzniku požárů patří lidská neopatrnost při manipulaci s ohněm a zapálení vegetace jiskrou od dopravní techniky. Požáry mohou vzniknout i při úderu blesku, zejména při bouřkách s četnými bleskovými výboji je nebezpečí vzniku požáru zvýšené.
Jak může vzniknout požár : Mezi nejčastější příčiny vzniku požárů patří lidská neopatrnost při manipulaci s ohněm a zapálení vegetace jiskrou od dopravní techniky. Požáry mohou vzniknout i při úderu blesku, zejména při bouřkách s četnými bleskovými výboji je nebezpečí vzniku požáru zvýšené.