Kde koupit červy na ryby?
Krmný hmyz zakoupíte na kterékoliv z našich Super zoo prodejen. Na našich prodejnách je běžně k dostání hmyz typu cvrčci, sarančata, červy, šváby, octomilky, mouční červi a zophobas.Vydrží klidně až 3 měsíce ve spodním „zeleninovém“ šuplíku ledničky a nesmrdí. Jakmile zvlhnou, začnou se zakuklovat, nečistí-li se, smrdí čpavkovinou.Čím se živí mouční červi Mouční červi si rádi pochutnají na substrátu a dále uvítají suché pečivo, sušené mléko, ovoce a zeleninu. Aby měli dostatek bílkovin, dopřát jim můžete i psí granule. V závislosti na okolní teplotě a druhu krmení se larvy přemění v brouky během 2–3 měsíců.

Jak pěstovat červy na ryby : Vložte síto na krabici a do krabice nasypte piliny, nebo šrot. Na síto stačí položit kus masa, jako jsou např. zbytky z ryby. O vše ostatní se již postará příroda, masařka přiletí k masu, naklade do něj vajíčka, ze kterých se později vylíhnou masní červi a ti se při svém hemžení propadají sítem do krabice.

Kolik stojí 1 Cvrček

Cvrček stepní (Gryllus assimilis)

0,1 litru 1 litr (včetně)
Dospělci ( 2,5 – 3 cm ) 50 Kč 320 Kč
Střední A ( 2 – 2,4 cm ) 55 Kč 340 Kč
Střední B ( 1,7 – 1,9 cm ) 70 Kč 550 Kč

Kde se berou červi : Kde se mouční červi berou Nejčastěji si moučné červy donesete domů z obchodu, s potravinami, které byly nesprávně skladované. Ve volné přírodě žijí mouční červi v listí, pod kameny a kmeny nebo ve zvířecích norách.

Červy je nejlépe skladovat na chladném a temném místě. Díky tomu zpomalíte jejich zakuklení.

Bez potravy vydrží i několik měsíců.

Když je potrava k dispozici, krmí se larvy nepřetržitě.

Kde se berou mouční červi

Kde se mouční červi berou Nejčastěji si moučné červy donesete domů z obchodu, s potravinami, které byly nesprávně skladované. Ve volné přírodě žijí mouční červi v listí, pod kameny a kmeny nebo ve zvířecích norách. Přispívají k rozkladu organického materiálů, takže je najdeme hodovat i na zdechlinách.Shrnutí na konec

Při sběru rovnou vyhazujte jedince, které jste poškodili (přetrhnuté). Žížaly často kontrolujte a ty uhynulé vyhazujte. Červy je nejlépe skladovat na chladném a temném místě. Díky tomu zpomalíte jejich zakuklení.Svléká se cca jedenáctkrát a dospívá ve 2-3 měsících. Délka života je maximálně 1-2 roky. Je to noční teplomilný živočich, všežravec, dává přednost zelenině, ovoci, chlebu, masu, ale může hladovět i 3 týdny.

Vzhled: jak poznat cvrčky Cvrček domácí (Acheta domesticus) patří do podřádu kobylek a čeledi cvrčkovitých. Má dlouhá tykadla a jako všechny druhy cvrčků má kompaktní tělo, zakulacené břicho a dlouhé, silné zadní nohy. Tělo cvrčka je žlutohnědě zbarvené, na krku a hlavě má tmavé znaky.

Jak se dostanou červi do třešní : Život vrtule třešňové aneb kde se berou červi v třešních

V praxi to probíhá tak, že samička pomocí ostrého kladélka naruší slupku dozrávajícího plodu, vpustí vajíčko do dužiny a šest až dvanáct dní poté se z něj začnou líhnout larvy. Uvádí se, že samice se líhnou o pár dní dříve než samci.

Jak vypadá červ mola : Potemník moučný (Tenebrio molitor) je 10-18 mm dlouhý brouk černé barvy, jehož larvě se říká moučný červ. Dospělci jsou schopni létat a jsou aktivní v noci. Larvy jsou zhruba 2,5-4 cm dlouhé a zlatohnědé barvy s tmavými kroužky kolem těla.

Jak zmrazit červy

Koupím si půl litru červů v pilinách a vysypu je do druhý krabičky s futrem. vsadím se, že jak budou zalízat do teho šrotu, tak nechají piliny nahoře a pak to půjde posbírat úplně v pohodě.

Osobně červy a žížaly skladuji na chladném a suchém místě, kde nepronikají sluneční paprsky. Povětšinou je tedy ukládám v nádobách do sklepa, anebo například i do garáže. Žížaly tedy skladujte v prostornějších nádobách s hlínou na suchém a chladném místě.Postup při napadení moučnými červy

Když se objeví brouci v mouce, nakažené potraviny ihned vyhoďte. Jsou znehodnocené výkaly a pavučinkami larev. Napadené skříňky dezinfikujte vodou s octem. Pokud máte polici obalenou papírem, odstraňte jej, potemníci se můžou schovávat pod ním.

Jak poznat červy v mouce : Mouční červi

Larvy potemníka, tzv. mouční červi, jsou po vylíhnutí světle hnědé a mají typické rýhování na těle. Larvy jsou všežravé a neomezují se tedy jen na mouku, nepohrdnou žádným druhem potravy, ať už suchými těstovinami, ovocem či masem. Výjimkou není ani kanibalismus.