Kde pes prijde k blechám?
Jak se zbavit blech u psa Doporučuje se v první řadě psa vykoupat a manuálně odstranit viditelné blechy. Tak se zbavíte alespoň některých blech. Následně aplikujte vhodné antiparazitikum, které bude blechy odpuzovat a zároveň hubit všechna jejich vývojová stadia.Blechy v bytě můžete poznat nejen podle kousanců na těle, ale také podle toho, že najdete dospělé blechy nebo jejich larvy a výměšky (malé černé tečky) na podlaze, v kobercích nebo na nábytku. Trus blech vypadá jako malá zrnka máku a je obvykle ve shlucích. Snadno jej odhalíte hlavně v srsti psa či kočky.Nejúčinnějším způsobem je umýt mazlíčka šamponem a při rozčesávání srsti použít tzv. „blešáček“. To je velmi jemný hřeben, který pomáhá vyčesávat jak blechy, tak i jejich vajíčka. Mazlíčka jste blech zbavili, teď je potřeba zajistit, aby na něj znovu neskákaly.

Kde se skrývají blechy : Mnoho lidí neví, jak blechy doma vyhubit, a hledají pomoc na internetových fórech. Parazity je obtížné vystopovat. Skrývají se nejen v srsti zvířete, ale také v mnoha dalších zákoutích. Velmi rády vyhledávají vlhké místnosti, matrace, podlahové štěrbiny a podlahové lišty.

Kde pes muze chytit blechy

Kde se berou blechy Míst, kde žijí blechy je bezpočet. Pes může chytit blechy prakticky kdekoliv. Mezi četnější místa výskytu počítáme cvičiště psů (takzvané cvičáky) či sportovní akce pro psy (spíš ty neoficiální).

Jak dlouho trva se zbavit blech : V některých případech trvá kompletní likvidace bleší kolonie i několik měsíců. V návratu jim nejlépe zabráníte trvalou ochranou všech domácích mazlíčků. Zkuste například obojky proti blechám a klíšťatům Foresto, které je bez nutnosti výměny chrání až osm měsíců.

Diagnóza napadení blechami

Pomocí hřebenu na vyčesávání blech můžete najít blechy nebo bleší výkaly. Bleší výkaly bezpečně poznáte tak, že je rozmáčknete na kusu bílého papíru nebo na kuchyňské utěrce a navlhčete je vodou. Pokud se papír zbarví do červena, jedná se o bleší výkaly obsahující natrávenou krev.

Mezi osvědčené obojky proti klíšťatům a blechám patří Scalibor a Foresto. kápnete mu za krk antiparazitární pipetu, která funguje několik týdnů a spolehlivě zabije každou blechu, která zvíře kousne. Skvělých výsledků při likvidaci blech dosahuje například pipeta Frontline combo či Advantix.

Co nesnáší blechy

blechy nemají rádi intenzivní vůni některých bylin a éterických olejů. Mezi ně patří například máta peprná, rozmarýn, citronela, eukalyptový olej či tea tree olej. jako prevenci proti blechám se doporučuje také zvířatům přidávat do jídla česnek.Pes může chytit blechy prakticky kdekoliv. Mezi četnější místa výskytu počítáme cvičiště psů (takzvané cvičáky) či sportovní akce pro psy (spíš ty neoficiální). Na takových místech dochází k preventivnímu hubení blech jen zřídka, ačkoliv četnost výskytu psů (a tedy i potenciálně blech) je vysoká.Pokud máte doma zvíře, které spí často ve vaší posteli, je možné, že se blechy usadí i tam. Blechy v posteli mohou klást vajíčka, což může vést k jejich rychlému šíření. Důkladně vysajte matraci, povlečení a okolí postele. Poté vysavač vyčistěte a sáček ihned vyhoďte, aby se blechy nemohly vrátit.

Nejúčinnější přípravky proti blechám

Mezi nejlepší přípravky proti blechám patří spreje Bio kill a Protect a dýmovnice Dobol Fumigator. Sprej BioKill naprosto spolehlivě hubí nejen blechy, ale i štěnice, mravence nebo třeba vosy.

Jak se rychle zbavit blech : 7 tipů, jak se zbavit blech

  1. Vykoupejte mazlíčka antiparazitním šampónem.
  2. Vyčesejte mazlíčkovi parazity z kožichu hřebenem na blechy.
  3. Pořiďte mazlíčkovi antiparazitní ochranu ve formě obojku proti blechám nebo ultrazvukového odpuzovače.
  4. Vyperte všechny pelíšky alespoň na 60 °C nebo použijte spreje či pudry na prostředí.

Co přitahuje blechy : Blechy totiž přitahuje světlo a teplo. Blechy spadnou do pasti a umřou. Použijte na postižená místa citronový roztok. Přiveďte k varu vodu s citronovou šťávou a postříkejte jí postižená místa.

Co nesnáší blecha

připravte si roztok z citronu či octu a ošetřete všechny plochy, kde se blechy vyskytují blechy nemají rádi intenzivní vůni některých bylin a éterických olejů. Mezi ně patří například máta peprná, rozmarýn, citronela, eukalyptový olej či tea tree olej.