Dobrý voják Švejk je československá protiválečná filmová komedie, kterou roku 1956 natočil režisér Karel Steklý.V Putimi se odehrává část příběhu dobrého vojáka Švejka z románu českého spisovatele Jaroslava Haška. Fiktivní četnická stanice tak stále připomíná tento celosvětově známý román. Budova četnické stanice v Putimi opravdu stojí, jedná se ale o soukromý dům.Švejk žije v Praze na Novém Městě v ulici Na Bojišti a jeho kultovním lokálem je hospoda, která existuje dodnes; jmenuje se Original Švejk Hostinec U Kalicha.
Kde se natáčel film Poslušně hlásím : Putim /JIHOČESKÉ FILMOVÁNÍ/ – Druhé pokračování Švejka Poslušně hlásím se natáčelo hlavně v Putimi. Natáčení scén z filmu o dobrém vojáku Švejkovi bylo v letech 1956 a 1957 centrem pozornosti nejen obyvatel Putimi a nedaleké Heřmaně, ale celého regionu.
Kam chodil Švejk
Nová konceptová hospoda Gambrinusu – Srdcovka poskytuje služby veřejnosti v obchodním komplexu Mariánská, zrekonstruovaných bývalých kasárnách, v nichž se odehrával děj Haškova románu Osudy dobrého vojáka Šejka.
Kdo režíroval Švejka : Film byl v distribuci uveden se snímkem Zdeňka Podskalského V pátek ráno (1957).
Z PÍSKU DO ČESKÝCH BUDĚJOVIC. Cesta z Písku do Budějovic ve vlaku ušla Švejkovi bystře a rychle. Jeho společníkem byl mladý četník, nováček, který nespouštěl ze Švejka oči a měl hrozný strach, aby mu Švejk neutekl. Po celé cestě luštil těžký problém: „Kdybych teď musel jít na malou nebo na velkou stranu, jak to udělám
Josef Švejk se narodil v roce 1891 (asi) Praha Vinohrady, zemřel roku 1965 tamtéž. Pražský občan, který se stal předlohou pro hlavní postavu románu Osudů dobrého vojáka Švejka Jaroslava Haška.
Jak se jmenoval Švejk jmenem
Josef Švejk – ústřední postava románu Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války od Jaroslava Haška.Na samém konci příběhu pak Švejk Dauerlinga nechtěně zastřelí, když mu chce jen prostřelit rameno, o což jej Dauerling sám požádal, aby se tak dostal z bojiště. Švejk pak přeběhne k Rusům a je ve vlasti obviněn z velezrady.Znáte je například z pohádek Třetí princ, Princ a Večernice nebo Peklo s princeznou. Filmaři si oblíbili i Broumovský klášter a pevnost Josefov, pamětníci se rádi podívají do Babiččina údolí coby dějiště Babičky Boženy Němcové nebo do Dobrušky a Nového Města nad Metují, kde se natáčel seriál F. L.
ne zrovna vydařená bláznivá komedie o českém nemotorném super-agentovi z roku 2001 v režii Jaroslava Soukupa (natočil například i veleúspěšné Vítr v kapse, Kamarád do deště I a II, Pěsti ve tmě nebo Discopříběh). Na Šumavě se natáčelo například v Klatovech, na Srní a v Železné Rudě.
Kam se rádi Jaroslav Hašek : Jaroslav Hašek (30. dubna 1883 Praha – Nové Město – 3. ledna 1923 Lipnice nad Sázavou) byl český spisovatel, publicista a novinář, autor druhé nejpřekládanější knihy české literatury (58 jazyků v roce 2013), proslulých Osudů dobrého vojáka Švejka za světové války.
Kde bojoval Jaroslav Hašek : Roku 1915 narukoval na haličskou frontu v Rusku, vstoupil do Československých legií, bojoval proti Rakousku Uhersku v čele rudé armády. Působil v Samaře, Bugulmě, kde se stal zástupcem vojenského velitele města.
Jak se jmenuje Švejk
Josef Švejk – ústřední postava románu Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války od Jaroslava Haška.
Fiktivní postava z děl Jaroslava Haška, především ze čtyřdílného románu Osudy dobrého vojáka Švejka (1921–1923), která vstoupila do české kulturní tradice. Jeho nejznámější výtvarné zpodobnění pochází od ilustrátora Josefa Lady.Josef Švejk se narodil v roce 1891 (asi) Praha Vinohrady, zemřel roku 1965 tamtéž. Pražský občan, který se stal předlohou pro hlavní postavu románu Osudů dobrého vojáka Švejka Jaroslava Haška.
Na kterém hradě se natáčela pohádka : V pohádkovém příběhu se objeví zámek Sychrov, ale i další různá místa po celém Česku. Kde všude se nová vánoční pohádka roku 2023 natáčela, vám prozradí Kudy z nudy.