Kde zili markomani?
Markomani byli germánský kmen, který se na přelomu letopočtu usadil severně od Dunaje, na území dnešní České republiky. Pod vedením svého vůdce Marobuda zde vybudovali mocnou říši, která se stala sousedem Římské říše, jejíž Limes Romanus byl na toku řeky Dunaje.

Markomanské války
Trvání 166–180
Místo Germánie, podél řeky Dunaj, provincií Panonie a Dácie
Výsledek vítězství Římanů
Strany

-Germani se u nás usadili na přelomu letopočtu (1.0. a ovládli naše území do konci 4. stol. Na území Čech převažoval kmen Markomanů a na Moravě Kvádové.

Jak se jmenovaly germánské kmeny které žili na našem území : Vedle Markomanů obývali ještě Lygiové- Horní Slezsko, Silingové (větev vandalská) za Krkonošemi, Burgundové na Odře a Vartě, Gotové na dolní Visle, Semnoni v Lužicích a Brambořích, Hermunduři v Sasích a za nimi Langobardové, pak Nariskové za Šumavou. Dalším germánským kmenem, který pronikl na naše území, byli Kvádové.

Kde žili Germáni

Jako jejich původní pravlast dnes označujeme území, které se nachází zhruba na území dnešního severního Německa a jižního Norska, Dánska a Švédska. Kmenů které označujeme za germánské bylo mnoho. Vždyť si jen představte že na téměř každé písmeno abecedy připadá nějaký název germánského kmene.

Odkud pocházejí Germáni : Germáni (německy Germanen, z latinského Germani) jsou indoevropská etnolingvistická skupina původem ze Severní Evropy, již lze popsat užíváním germánských jazyků, které se rozvětvily ze starogermánštiny v předřímské době železné. Poprvé byli zmíněni řecko-římskými autory.

Kvádové byli germánský kmen, který žil v době římské říše přibližně v oblasti současné Moravy. Patřili k velkému germánskému celku Svébů.

Říši roku 962 založil Ota I. Veliký, který tak navázal na starověkou římskou říši a na její obnovení Karlem Velikým roku 800 (karolínská říše).

Kde dnes žijí Germáni

V krátkosti o Germánech. Jako jejich původní pravlast dnes označujeme území, které se nachází zhruba na území dnešního severního Německa a jižního Norska, Dánska a Švédska.Období Keltů na našem území trvalo asi 400 let. V průběhu 1. století n. l. byly keltské kmeny z našeho území vytlačeny kmeny Germánů.Germáni žili v malých vesnicích rozesetých v krajině a nikdy nebudovali opevněná města. Předmětem obchodu byly především pestré vlněné látky nebo jantar, na druhou stranu dovážet římské zbraně barbarům bylo zakázané.

Germáni (německy Germanen, z latinského Germani) jsou indoevropská etnolingvistická skupina původem ze Severní Evropy, již lze popsat užíváním germánských jazyků, které se rozvětvily ze starogermánštiny v předřímské době železné. Poprvé byli zmíněni řecko-římskými autory.

Kdo stál v čele Germánů : Před nimi ho Germánské zhruba pět set let obývaly germánské kmeny, asi nejznámější jsou Markomani a jejich vládce Marobud. O působení Germánů na našem území spolu v pořadu Historie.

Kdo vytlačil Germány : Na přelomu letopočtu Kelty vytlačili bojovní Germáni. Také se živili zemědělstvím, ale už uměli tvořit i skleněné poháry. V 5. století přišla neklidná doba stěhování národů a Germány vystřídali naši předchůdci Slované.

Jaké jsou germánské kmeny

Mezi moderní germánské národy patří Norové, Švédové, Dánové, Islanďané, Němci, Rakušané, Angličané, Nizozemci, Afrikánci, Vlámové, Frísové a další (včetně diaspor jako je například většina evropských Američanů).

Hlavním městem říše byl Řím. Roku 395 se impérium rozdělilo na západořímskou říši (zanikla roku 476) a východořímskou říši zvanou později Byzantská říše (zanikla roku 1453).Nájezdy barbarů, morová epidemie, vleklá ekonomická krize. To vše mohlo přispět ke konci slavné Římské říše, která se kdysi rozpínala od Atlantiku k řece Eufrat a od Britských ostrovů až k Sahaře. Kanadský vědec Jerome Nriagu přišel ještě s jednou možností: Římané podle něho trpěli chronickou otravou olovem.

Kde bydleli Germáni : Jako jejich původní pravlast dnes označujeme území, které se nachází zhruba na území dnešního severního Německa a jižního Norska, Dánska a Švédska. Kmenů které označujeme za germánské bylo mnoho. Vždyť si jen představte že na téměř každé písmeno abecedy připadá nějaký název germánského kmene.