V prosinci 2015 odkoupila Hamé norská firma Orkla, když zaplatila 175 milionů eur (v přepočtu 4,7 miliard korun). Orkla je také vlastníkem firmy Vitana, která byla spolu s Hamé oficiálně spojena k lednu 2020, čímž vznikla společnost Orkla Foods Česko a Slovensko.Skupina Orkla, pod niž patří Hamé a Vitana, ukončí fungování své firmy v Rusku. Skupina Orkla, která v České republice vlastní značky Hamé a Vitana, ukončí fungování své společnosti Hamé Foods ZAO v Rusku. V současné době v ní zaměstnává 367 lidí, její obrat za loňský rok činil 19 milionů eur (asi 478 milionů Kč).Adresa závodu je Byšice, Mělnická 133. Koření a kořenící směsi jsou zpracovávány ve Varnsdorfu, rýže a luštěniny v Roudnici nad Labem.
Kdo vlastni Znojmia okurky : Někdejší slávě sterilované pochoutky ale Znojemští už jen přihlíží s nostalgií a často s výhradami. Značku Znojmia totiž vlastní norský potravinářský gigant Orkla, který ji už dříve převzal od společnosti Hamé. Výrobu přestěhovali do Bzence a také do Turecka. Tam také nakupují okurky.
Kde se vyrábí Hamé
Kromě sedmi českých závodů má Hamé podniky také v Rusku, Rumunsku a na Slovensku. Firma provozuje eshop a buduje síť vlastních prodejen Hamka. Najdete je například v Kunovicích a Babicích, kde má Hamé výrobní závody, v Uherském Hradišti a také ve Stupavě poblíž Bratislavy, kde sídlí slovenská pobočka firmy.
Co vyrábí Vitana : Kromě tradičních dehydrovaných polévek nabízíme též bujóny, tekuté koření, omáčky, minutky, koření a kořenicí směsi, rýži, luštěniny, těstoviny, knedlíky a bramborové výrobky. Vitana je rovněž silnou značkou pro moučníky a přípravky na pečení. Vitana prošla v posledních 20 letech velkým vývojem.
Předkové dnes pěstovaných okurek pocházejí zřejmě z himálajské oblasti severní Indie a jižní Číny, kde rostou na horských svazích do nadmořské výšky až 2000 m.
Okurka setá (Cucumis sativus) je rostlina z čeledi tykvovité. Pochází z vlhkých a teplých krajů Indie a Číny. Její tmavě zelený plod je nazýván okurka.
Kdo vlastni Znojmia
Někdejší slávě sterilované pochoutky ale Znojemští už jen přihlíží s nostalgií a často s výhradami. Značku Znojmia totiž vlastní norský potravinářský gigant Orkla, který ji už dříve převzal od společnosti Hamé. Výrobu přestěhovali do Bzence a také do Turecka. Tam také nakupují okurky.Pod firmu Hamé spadají známé značky potravin – Znojmia, Otma, Májka, Hamánek, Simply Fresh, Veselá Pastýřka a další. Své produkty firma vyváží na pět kontinentů do skoro čtyřiceti zemí. V roce 2013 se Hamé stalo hlavním partnerem biatlonu v České republice.O Vitaně Vitana je moderní potravinářskou značkou, která patří do portfólia společnosti Orkla Foods Česko a Slovensko. Sortiment vitanských produktů se v současné době vyrábí ve třech závodech – v Byšicích, Varnsdorfu a Roudnici nad Labem.
Tradiční dochucovadlo pro teplou i studenou kuchyni. Skvěle dochutí nejen polévky, omáčky či masové směsi, ale i zeleninové nebo luštěninové saláty. Složení:tekutý bílkovinný hydrolyzát (obsahuje sóju, pšeničný lepek).
Kdo je majitel Znojmia : Někdejší slávě sterilované pochoutky ale Znojemští už jen přihlíží s nostalgií a často s výhradami. Značku Znojmia totiž vlastní norský potravinářský gigant Orkla, který ji už dříve převzal od společnosti Hamé. Výrobu přestěhovali do Bzence a také do Turecka. Tam také nakupují okurky.
Kdo vlastni znojemské okurky : Někdejší slávě sterilované pochoutky ale Znojemští už jen přihlíží s nostalgií a často s výhradami. Značku Znojmia totiž vlastní norský potravinářský gigant Orkla, který ji už dříve převzal od společnosti Hamé. Výrobu přestěhovali do Bzence a také do Turecka. Tam také nakupují okurky.
Odkud jsou znojemské okurky
století nechal na Znojemsko dovézt semena okurek a zahájil jejich pěstování v klášterních zahradách. Předkové dnes pěstovaných okurek pocházejí zřejmě z himálajské oblasti severní Indie a jižní Číny, kde rostou na horských svazích do nadmořské výšky až 2000 m.
Byl to vlastně vysušený hráškový extrakt, který stačilo zalít vařící vodou a mohlo se okamžitě jíst. Výživný a přitom chutný zázrak byl na světě. V následujících letech jsem založil potravinářskou firmu Maggi a začal vyvíjet další a další receptury, které by lidem zpříjemnily a zjednodušily stravování.Původní přípravek rovněž obsahoval sójové boby, ale po změně receptury došlo k jejich vypuštění. Maggi vyrobené podle stávající receptury obsahuje vodu, sůl, pšeničný lepek, méně než 2 % pšeničných otrub, cukr, ocet, umělou příchuť, inosinan sodný (E631), guanylan sodný (E627), dextrózu a karamelové barvivo.
Co obsahuje polévkové koření : Složení: karotka, cibule, CELER, sůl (4,5%), česnek, zázvor, libeček, kurkuma, nové koření, cukr, bobkový list, pepř. Směs sušené zeleniny a koření je skvělá nejen do polévek, ale i do omáček, zeleninových a těstovinových salátů nebo pomazánek.