Pokud jste nenašli žádnou cvrččí díru v zemi, tak bude vyhnání cvrčků těžké. Doporučuje se strčit do díry stéblo, a to až na dno, cvrčci budou vyrušeni ze svého klidu, vylezou po brčku ven a vy je budete moci přenést z vašeho sluchového dosahu.Cvrček stepní (Gryllus assimilis)
0,1 litru | 1 litr (včetně) | |
---|---|---|
Dospělci ( 2,5 – 3 cm ) | 50 Kč | 320 Kč |
Střední A ( 2 – 2,4 cm ) | 55 Kč | 340 Kč |
Střední B ( 1,7 – 1,9 cm ) | 70 Kč | 550 Kč |
Čím krmit cvrčky Cvrčci si rádi pochutnají na pšeničných klíčcích, otrubách, kukuřičném či pšeničném šrotu, rybí mouce či sušeném mléce. Dále jim můžete dopřát nějaké ovoce či zeleninu, například jablko, mrkev, okurku, cuketu nebo třeba brambory. Ovoce a zelenina skvěle poslouží i jako zdroj vody.
Jak na chov cvrčků : Chov cvrčků
Cvrčky chováme v nádobách různého materiálu, nejvhodnější jsou skleněné nebo plastové nádoby s víkem, které brání úniku jedinců. Kvůli zvýšenému riziku plísní musíme zajistit i dobré odvětrávání. Jako podklad poslouží písek, lignocel nebo směs smíchaná s krmivem.
Jak dlouho vydrží Cvrček
Svléká se cca jedenáctkrát a dospívá ve 2-3 měsících. Délka života je maximálně 1-2 roky. Je to noční teplomilný živočich, všežravec, dává přednost zelenině, ovoci, chlebu, masu, ale může hladovět i 3 týdny.
Jak slyší Cvrček : K vnějšímu uchu patří boltec a zvukovod. Boltec zachycuje zvukové vlny a stíní zvuky přicházející zezadu. Tím napomáhá tomu, že dokážeme odlišit, zda zvuk přichází zepředu či zezadu. Zvukovod má takové rozměry, že je naladěn na frekvence v rozmezí 3 kHz až 4 kHz.
Krmný hmyz zakoupíte na kterékoliv z našich Super zoo prodejen. Na našich prodejnách je běžně k dostání hmyz typu cvrčci, sarančata, červy, šváby, octomilky, mouční červi a zophobas.
Dospělci se vyskytují od dubna do července, na podzim lze v krajině najít nedospělé jedince. Cvrček obývá suché úhory, meze, okraje polí i stepní stráně, v minulosti mu velmi vyhovoval tradiční způsob hospodaření v krajině. Na rozdíl od mnoha jiných nápadných druhů hmyzu cvrček v Česku neubývá.
Co pije cvrčci
Voda je také důležitou součástí Cvrčci jsou velice citliví na vše, co vstřebají, a proto se musíme soustředit nejen na krmivo, ale také na zdroj vody.Samečci a samičky cvrčků se liší jednou částí těla: samičky mají na zadní straně těla kladélko, kterým kladou vajíčka do půdy. Jsou tedy asi o 15 milimetrů delší než samci, kteří mají tělo dlouhé 16 až 25 milimetrů. Samci naopak prozrazují své pohlaví akusticky.Nymfy: Nymfy připomínají dospělce, nemají křídla, svlékají se 7-11 krát před dosažením dospělosti. Dospívají za 6 měsíců při teplotě 23°C, za 1 až 1,5 měsíců při teplotě 35°C. Dospělci: Dospělci se dožívají maximálně 1-2 let.
A proč vlastně cvrčci cvrkají K čemu je jim to dobré Samečci tak k sobě lákají samičky, odrazují své rivaly a zvukem si také vytyčují své území.
Jak dlouho vydrží Cvrček bez jídla : Nymfa se líhne za 1-2 týdny a je podobná dospělci, jen je bezkřídlá. Svléká se cca jedenáctkrát a dospívá ve 2-3 měsících. Délka života je maximálně 1-2 roky. Je to noční teplomilný živočich, všežravec, dává přednost zelenině, ovoci, chlebu, masu, ale může hladovět i 3 týdny.
Kde má uši Cvrček : Kde mají cvrčci uši Už vám někdy někdo řekl „ty snad posloucháš kolenem“ U takových cvrčků to platí téměř doslova – uši totiž mají na předních nohou!
Jak chutná hmyz
Jak chutná jedlý hmyz V samotných produktech obsah hmyzu nijak nepoznáte. Ve vysušené formě se dá jeho chuť nejblíže přirovnat k oříškům.
Česká značka Grig, výrobce hmyzích pochoutek, se specializuje na vytváření lahodných jedlých hmyzích produktů. Své cvrččí chipsy, trojhránky a další delikatesy z hmyzu vyrábí z hmyzu z partnerské hmyzí farmy v Litvě, což mu umožňuje kontrolovat kvalitu a čerstvost nabízených produktů.Cvrčci jsou všežravci a obvykle se krmí ovesnými vločkami, pšeničným šrotem, piškoty, strouhankou a rozdrcenými psími nebo kočičími granulemi. Ovšem více si pochutnají na čerstvé zelenině a ovoci, která je pro ně i výborným zdrojem vody.
Jak se suší cvrčci : V kuchyni se vhodí do vroucí vody. Zde dojde k tepelné úpravě, kde jsou zničeny případné nežádoucí látky, obdobně jako se to provádí i u většiny živočišných produktů. Poté se naloží do horkovzdušné trouby kde se suší horkým vzduchem aby byli právě tak křupaví, jak je máte rádi.