na e-shopu, po telefonu atd.) má kupující ze zákona právo na odstoupení od smlouvy ve lhůtě čtrnácti dnů od převzetí zboží. Toto je upraveno v § 1829 zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník.Storno je termín používaný v obchodním styku pro zrušení objednávky. Mezi jeho odvozeniny patří: storno poplatek – sankce pro případ zrušení objednávky, neboli odstupné. Vyjadřuje se zpravidla procentem z částky v závislosti na čase.Jak stornovat – přihlášený uživatel
- Přihlášení Přihlaste se do svého účtu Moje Alza. pomocí emailové adresy a hesla.
- Storno v Moje Alza. Následně vyhledejte požadovanou aktivní objednávku,
- Hotovo. Nyní je objednávka v pořádku stornována a zařazena do již vyřízených objednávek ve vašem účtu Moje Alza.
Jak zrušit objednávku přes internet : Pokud jste objednávku prováděla přes internet, uplatní se § 1829 občanského zákoníku a skutečně můžete odstoupit do 14 dnů. V takovém případě by prodávající nebyl oprávněn po Vás požadovat jakékoliv platby (a již provedené platby by Vám musel vrátit).
Jak dlouho má eshop na vrácení peněz
Obchodník nemá právo zboží odmítnout v případě, že ho zákazník neodešle v původním obalu. Vrácené zboží ale nesmí být poškozené ani opotřebené. Obchodník má povinnost vrátit všechny peníze za zboží, a to včetně peněz za dopravu zboží k zákazníkovi, a to do 14 dnů od doby, kdy od kupní smlouvy odstoupil.
Jak postupovat když eshop nedodá zboží : Jestliže jste si v internetovém obchodě objednali zboží, zaplatili za něj a zboží Vám nebylo doručeno, dostává se prodejce do prodlení a Vám nezbývá nic jiného, než se právně bránit. Máte dvě základní možnosti. Právní cestou se pak buď můžete domáhat zaslání Vámi zakoupeného zboží, nebo vrácení kupní ceny.
Z pozice nakupujícího můžete v souladu se zákonem o ochraně spotřebitele přistoupit také k mimosoudnímu řešení sporu prostřednictvím České obchodní inspekce (ČOI). Ta rozhodne, kdo je v dané situaci v právu, a pokud jste to vy, může prodejci udělit nemalou pokutu.
ve 14 denní lhůtě, má prodávající povinnost Vám vrátit přijaté peněžní prostředky a to včetně nákladů na dodání ve lhůtě 14 dní ode dne, kdy jste od kupní smlouvy odstoupili.
Co dělat když internetový obchod nevrátí peníze
Kontaktujte banku. Ve všech předchozích případech platí, že pokud vznikne situace, kdy prodejce spotřebiteli má peníze vrátit – ať už za zboží nedoručené, vrácené, či reklamované -, ale nevrací, je nutné kontaktovat nejprve prodejce s tím, že je v prodlení, a žádat řešení situace, potažmo vrácení peněz.Kontaktujte banku
Ve všech předchozích případech platí, že pokud vznikne situace, kdy prodejce spotřebiteli má peníze vrátit – ať už za zboží nedoručené, vrácené, či reklamované -, ale nevrací, je nutné kontaktovat nejprve prodejce s tím, že je v prodlení, a žádat řešení situace, potažmo vrácení peněz.Odstoupí-li spotřebitel od smlouvy, musí mu prodejce vrátit veškeré peněžní prostředky, včetně nákladů na dodání zboží (typicky poštovné), které od něho na základě smlouvy obdržel. Nejzazší lhůta je 14 dnů po odstoupení. Zákon dokonce určuje způsob vracení.
Obchodník nemá právo zboží odmítnout v případě, že ho zákazník neodešle v původním obalu. Vrácené zboží ale nesmí být poškozené ani opotřebené. Obchodník má povinnost vrátit všechny peníze za zboží, a to včetně peněz za dopravu zboží k zákazníkovi, a to do 14 dnů od doby, kdy od kupní smlouvy odstoupil.
Kolik dní má eshop na vrácení peněz : E-shop je povinen vrátit do 30 dnů od odstoupení od kupní smlouvy částku za dotyčný výrobek, a to včetně poštovného. To si však e-shop musí účtovat pouze ve výši nejlevnější dopravy, kterou nabízí.
Kolik dní má eshop na vraceni peněz : Obchodník nemá právo zboží odmítnout v případě, že ho zákazník neodešle v původním obalu. Vrácené zboží ale nesmí být poškozené ani opotřebené. Obchodník má povinnost vrátit všechny peníze za zboží, a to včetně peněz za dopravu zboží k zákazníkovi, a to do 14 dnů od doby, kdy od kupní smlouvy odstoupil.