Pavlova by měla být na povrchu křupavá a uprostřed vláčná. Po upečení troubu vypneme, zavřeme a Pavlovu v ní necháme úplně vychladnout. Teplota pro pečení je jen orientační, každá trouba peče jinak, takže je potřeba zkoušet, aby Pavlova zůstala po upečení bílá a na povrchu křupavá.Hřbetem lžíce uhlaďte okraje, aby byly poněkud hladké (pokud chcete, otáčejte lžící po okrajích, aby se vytvořily špičky. Přeneste do trouby o teplotě 105 st. C a pečte 90 minut, poté troubu vypněte a nechte pavlovu sušit v zavřené troubě dalších 60-90 minut nebo do úplného vychladnutí a poté ji vyjměte a sestavte.Upečená pavlova vydrží (bez smetany a oblohy!) ve vzduchotěsné nádobě pět dnů při pokojové teplotě.
Čím plnit Pavlovu : V případě mini pavlovy zdobím krémem z cukrářského sáčku se zdobící špičkou. Nakonec zasypu na menší kousky nakrájeným ovocem, jedlými květy a zaliju ovocným pyré, které jsem použila jako příchuť do krému. Já na dortu pavlova (hlavní fotka k receptu) použila bezovou marmeládu a bezovou šťávu.
Jak dlouho vydrží naplněná Pavlova
Uchováváme v chladu a podáváme během několika hodin, pavlovy v lednici vydrží i do druhého dne, šlehačka ale křehkou pusinku postupně rozmáčí. Samotné pavlovy můžeme upéct i 1-2 dny předem a skladovat v uzavřené nádobě.
Jak dlouho Susit mini Pavlovu : Ihned vložte do trouby, snižte teplotu na 120 °C a sušte přibližně 40–45 minut. Po uplynutí této doby troubu vypněte a jen malinko pootevřete dvířka (vložte do nich vařečku), takto nechte korpusky dojít, dokud v ní úplně nevychladnou. Jakmile korpusky vychladnou, jdou snadno odlepit od pečicího papíru.
Prvně těsto – vytrvat ve šlehání
Oddělíme žloutky od bílků, bílky smícháme se 100 g cukru a začneme šlehat sníh na nízké otáčky. Volte dostatečně velkou misku, bílky šleháním hodně zvětší objem. Jelikož do bílků přidáváme hodně cukru, bude nutné je šlehat dlouho – cca 10-15 minut.
Skladování: Dort je třeba skladovat v chladu při teplotě do 2 – 7 ° C.
Jak sušit mini pavlova
Na plech dejte pečící papír a troubu rozehřejte na 80°C horko-vzduch. Pak už jen tvořte malá hnízdečka tak, aby uvnitř vznikal prostor pro naplnění. Sušte přibližně 1 a půl hodiny.Sníh je přešlehaný: Sníh, který se trhá a hrudkuje, je už přešlehaný. Z takového sněhu rychle unikne vzduch a jeho hlavní výhoda je zničená. Sníh je potřeba šlehat, dokud není hustý a jemný, ale nesmí téct. Jakmile tvoří špičky, které drží tvar, je ušlehaný.A co je důležité naplněné dortíky šlehačkou vydrží nejen převoz, ale i do druhého dne aniž by se skořápky rozmáčely.
Do hrnce nalijte vodu a přiveďte k varu. Až bude voda vřít, umístěte nad rendlík mísu s bílky a začněte hned šlehat. Pokud chcete vyšlehat sníh s cukrem, vyčkejte až na vhodnou příležitost, která nastává, když se bílky trochu ohřejí.
Co s bílky které nejdou vyšlehat : Pokud se nedaří vaječný bílek ušlehat podle představ, napravit se to dá tím, že přidáte špetku soli a lžičku vody. Pak už to půjde samo!
Jak šlehat bílky na páře : Šlehání v páře
Postavte ji na hrnec a šlehejte – buď metličkou nebo elektrickým šlehačem, až sníh začne houstnout a tvořit lesklé špičky. V první chvíli pravděpodobně zřídne, ale toho se nelekněte a šlehejte na střední otáčky dál, až začne houstnout, pak můžete zrychlit.
Proč nejde ušlehat sníh z bílků
Sníh se nevyšlehal: Pravděpodobně jste měli mastné nádoby, metly nebo bílky se zbytky žloutku. Všechny nádoby a pomůcky je nutné mít odmaštěné, můžete je před šleháním potřít citronovou šťávou nebo octem. Také je nutné pečlivě oddělit žloutky od bílků. I malý kousek žloutku zamezí správnému vyšlehání sněhu.
Živiny a vitamíny se při něm z velké části zachovají. Při vaření voda vyplavuje mnoho minerálních látek, ale při vaření v páře jich většina zůstává vázána v potravinách. Při vaření v páře je také snazší najít optimální okamžik vaření: při vaření v horké vodě je konzistence rychle pryč, pokud se na chvíli rozptýlíte.Lépe se šlehají bílky z vajec pokojové teploty než ze studených. Vytáhněte je z lednice 15 až 20 minut před šleháním. Sníh nešlehejte ve skleněné míse, bílky po jejích stranách kloužou a víc se nadřete. Hotový sníh poznáte tak, že když otočíte misku dnem vzhůru, nevypadne z ní.
Jak dlouho vařit v páře : Jak dlouho vařit maso v páře
- telecí (15-20 minut)
- drůbeží (10-15 minut)
- králičí (10-15 minut)
- zvěřina (10-15 minut)
- vepřové (20-30 minut)
- hovězí (30-40 minut)