Kdy použít Paropropustnou fólií?
Parozábrana se umisťuje na „teplém“ líci tepelné izolace. Může být umístěna i mezi vrstvami tepelné izolace.Používá se jako pojistná hydroizolační fólie v odvětrávaných šikmých střešních systémech. Chrání podkrovní prostory pod střechou před prachem, sazemi a slouží jako ochrana před průnikem zbytkové vody do tepelné izolace. Současně umožňuje, díky schopnosti propouštět vodní páru, odvětrání par z vnitřního prostoru budovy.Používají se jako podstřešní fólie, ale také do konstrukcí stěn. K zabránění nechtěné kondenzace vodních par v izolaci domu, umisťujeme parotěsnou fólii na interiérovou stranu. Tak dokážeme vzduch udržet při teplotě, při které dokáže absorbovat potřebné množství vlhkosti, aby nedošlo k její kondenzaci.

Kam se dává parotěsná fólie : Parotěsná folie se instaluje na hotový betonový podklad. Parozábranu stačí rozvinout na požadovanou plochu (orientace parozábrany není podstatná – lze ji položit z kterékoli strany). V blízkosti stěn se doporučuje přesah směrem vzhůru cca 5 cm. Parotěsnou folii je možné upravit na požadovaný rozměr např.

Jakou fólii pod plechovou střechu

K-Roof je těsnící a protihluková folie určená pro plechové krytiny. Spodní vrstva umožňuje odvod kondenzátu ze spodního líce krytiny a vrchní strukturovaná vrstva tlumí hluk od krupobití, silného deště a bubnování plechů od podfouknutí a saní větru.

Jakou fólii na plochou střechu : PVC fólie. Nejčastěji se plastové fólie vyrábí z PVC, tedy z termoplastu. Tyto fólie jsou obvykle používány na jednovrstvé hydroizolace plochých střech. Mohou se také použít pro hydroizolaci balkónu či terasy.

Pro tento typ obkladu je vhodné zvolit difuzně otevřenou kontaktní fólii HOMESEAL LDS 0,04 FixPlus. Jedná se o třívrstvou fólii na bázi polypropylenu s integrovanými lepicími pásky pro slepení vzájemných přesahů. Má vysokou odolnost proti protržení a aplikuje se hnědou stranou ven.

Parozábrana se na podklad přichytí pomocí sponkovačky. Některé typy parotěsných fólií jsou také vybaveny samolepicí vrstvou pro pohodlnější aplikaci na podklad. Důležité je, aby každá sponka v parotěsné fólii byla přelepena speciální lepicí páskou dle pokynů výrobce fólie.

Kdy je potřeba parozábrana

Parozábrana se zřizuje v případech, kdy je konstrukce Rigips součástí obvodového pláště budovy a ve skladbě konstrukce je vrstva tepelné izolace (podkroví, předsazené stěny). Aplikací parozábrany se předchází vnikání interiérové vzdušné vlhkosti do konstrukce a její případné kondenzaci.K-Roof je těsnící a protihluková folie určená pro plechové krytiny. Spodní vrstva umožňuje odvod kondenzátu ze spodního líce krytiny a vrchní strukturovaná vrstva tlumí hluk od krupobití, silného deště a bubnování plechů od podfouknutí a saní větru.Pravdou je, že nejčastěji se u plochých střech setkáme s asfaltovou krytinou krytou štěrkem, ale výběr je daleko širší. Ve hře je například PVC folie nebo kombinace PVC a bitumenové krytiny. Polyolefinovo-kopolymerovo-bitumenové pásy (POCB). Pro ploché střechy lze v řadě případů využít i plechové střešní krytiny.

Jako izolace se v systému používá minerální vata, případně její kombinace s pěnovým polystyrenem.

Na co je parozábrana : Parozábrana – řešení pro dřevostavbu s difuzně uzavřenou konstrukcí Difuzně uzavřené konstrukce fungují na velmi jednoduchém principu. Co nejblíže k interiéru se do konstrukce umístí speciální parotěsná fólie, která zcela zamezí tomu, aby vlhkost v podobě vodních par procházela z interiéru do konstrukce.

Kdy se dává parozábrana : Parozábrana se zřizuje v případech, kdy je konstrukce Rigips součástí obvodového pláště budovy a ve skladbě konstrukce je vrstva tepelné izolace (podkroví, předsazené stěny). Aplikací parozábrany se předchází vnikání interiérové vzdušné vlhkosti do konstrukce a její případné kondenzaci.

Kdy je nutné použít parozábranu

Parozábrana se zřizuje v případech, kdy je konstrukce Rigips součástí obvodového pláště budovy a ve skladbě konstrukce je vrstva tepelné izolace (podkroví, předsazené stěny). Aplikací parozábrany se předchází vnikání interiérové vzdušné vlhkosti do konstrukce a její případné kondenzaci.

Průrazy a poškození parozábrany do 1 cm můžete přelepit Parotěsnou páskou PE profi, od 1 do 6 cm lze Parotěsnou záplatou PE profi, nad 15 cm je nutné vyměnit celý pás fólie. Jako poslední krok se parotěsná fólie přilepí na zeď speciálním tmelem Fortax.K-Roof je těsnící a protihluková folie určená pro plechové krytiny. Spodní vrstva umožňuje odvod kondenzátu ze spodního líce krytiny a vrchní strukturovaná vrstva tlumí hluk od krupobití, silného deště a bubnování plechů od podfouknutí a saní větru.

Čím zateplit střechu : Mezi nejoblíbenější patří minerální vaty: tedy skelná anebo kamenná vlna. Do střechy se doporučuje aplikovat minimálně 30 cm izolantu. V případě novostaveb dokonce více než 40 centimetrů. Jedině tak lze dosáhnout ideálních tepelných úspor.