Normálně fungující chytrý telefon by neměl přímo zapříčinit pád letadla. Může však nepříznivě ovlivnit komunikační přístroje v letadle, to je pravda. Z tohoto důvodu se během cestování telefon přepíná do ‚‚režimu letadlo", kdy se odpojí od všech bezdrátových sítí a vy jej můžete bezostyšně používat.Režim v letadle vám umožňuje rychle vypnout veškerou bezdrátovou komunikaci ve vašem počítači. Mezi příklady bezdrátové komunikace patří Wi-Fi, mobilní síť, Bluetooth a bezkontaktní komunikace (NFC).Když nepřepnete mobilní telefon do letového režimu nebo ho nevypnete, bude stále vysílat a hledat signál. I v několika kilometrech nad zemí se váš přístroj snaží vyhledat tu nejkvalitnější síť. A kvůli tomu se pilotům ve sluchátkách může ozývat nepříjemný zvuk.
Co dělá letový režim : Zapnutí letového režimu vypne všechny vysílače kromě Bluetooth – nemůžete volat, ale můžete poslouchat hudbu, hrát hry, sledovat videa a používat jiné aplikace, které nevyžadují připojení k síti nebo telefonu.
Co se stane kdyz nestihnu letadlo
Asistence spočívá v tom, že dostanete jídlo a pití, případně poukázky na jídlo a pití na daném letišti. V případě, že další let máte až druhý den ráno, je letecký dopravce povinen vám zajistit i ubytování přes noc. A s tím spojenou dopravu na ubytování a zpět na letiště.
Co nemuze být v letadle : V zapsaných zavazadle je zakázáno přepravovat výbušniny, plyny, hořlavé kapaliny a látky, toxické a infekční látky, radioaktivní materiál, peroxidy, žíraviny a paliva. Podrobný soupis zakázaných předmětů doporučujeme ověřit před odletem u letecké společnosti a/nebo u provozovatele letiště.
Pojďme se podívat na top 10, co zaručeně v letadle nedělat.
- Tleskání v letadle při přistání
- Sluchátka v uších při vzletu a přistání letadla.
- Spánek při vzletu a přistání letadla.
- Natáčení videa a pořizování fotek posádky bez jejich svolení
- Chození na záchod během turbulencí
Na palubě letadla platí zákaz používání mobilních telefonů, které, vzhledem k bezpečnostním opatřením, musí být během letu vypnuty. Pamatujme, že využívání elektronických zařízení by nemělo rušit ostatní cestující. V tomto ohledu dodržujme pokyny posádky.
Kam dát nabíječku v letadle
Na palubu si s sebou vezměte všechny hodnotné a křehké předměty jako šperky, fotoaparát, elektronická zařízení (mobilní telefon, notebook), nabíječky a adaptéry. Tyto předměty budete muset spolu s balíčkem tekutin při kontrole vybalit. Proto je mějte zabalené a připravené úplně nahoře.Držte si klobouky, startujeme dlouhou cestu za dobrodružstvím a přinášíme 10 tipů, jak se během ní dobře vyspat.
- Správné ponožky.
- Maska na spaní
- Blokace nežádoucího hluku.
- Růžový šum.
- Uvolněné nohy.
- Polštáře, polštáře a polštáře.
- Vyhněte se alkoholu a kofeinu.
- Levandulová aromaterapie.
Kondenzační stopy jsou tvořeny drobnými vodními kapkami nebo ledovými krystalky, které vznikají důsledkem promíchávání chladného vzduchu s horkými zplodinami, vzniklými spalováním leteckého paliva.
Jestli vás uklidní pohled na čísla: pravděpodobnost, že s vámi spadne letadlo, je zhruba 0,0001 % – stejně velká šance jako že zítra vyhrajete miliardy ve sportce. Když už se jednou za čas dočtete o závadách dopravních letadel, v naprosté většině se jedná o stroje nekvalitních asijských aerolinek.
Co delat v letadle při dlouhem letu : Příprava před dlouhým letem
- Udělejte online check-in, obvykle se otevírá 24–48 hodin před odletem.
- Připravte si v předstihu veškeré dokumenty a zavazadla.
- Pohodlně se oblékněte.
- Naplánujte si, co budete během letu dělat.
- Nabijte elektronická zařízení a přibalte nabíječky s USB konektorem či powerbanku.
Kam s nabíječkou v letadle : Na palubu si s sebou vezměte všechny hodnotné a křehké předměty jako šperky, fotoaparát, elektronická zařízení (mobilní telefon, notebook), nabíječky a adaptéry. Tyto předměty budete muset spolu s balíčkem tekutin při kontrole vybalit. Proto je mějte zabalené a připravené úplně nahoře.
Co vyndat z příručního zavazadla při kontrole
Při balení příručního zavazadla myslete na to, že na bezpečnostní kontrole z něj budete muset vyjmout větší elektroniku a sáček obsahující tekutiny, aerosoly a gely. Při bezpečnostní kontrole můžete mít prázdnou lahev na nápoje. Po celém letišti máme desítky fontánek s pitnou vodou, kde můžete svoji lahev doplnit.
Nástup do letadla
Místo v letadle je pro všechny. Personálu ukážete palubní vstupenku a cestovní doklad. Následně buďto nástupním mostem, autobusem nebo pěšky po letištní ploše dojdete k letadlu. Při nástupu do letadla bývá zvykem ještě jednou ukázat palubní vstupenku a pozdravit se s palubním personálem.Konzumace jídla a pití Při tělesné nečinnosti se zpomaluje trávení, konzumace lehčích jídel proto zajistí pohodlnější let. Rovněž je dobré vyhnout se nadměrné konzumaci alkoholu, kofeinových nápojů a čaje, protože tyto látky jsou diuretika, která zvyšují potřebu návštěvy toalety.
Jak se uklidnit do letadla : Žvýkání a polykání snižuje tlak v uších, což je zvláště při vzletu a přistání letadla poměrně běžný jev. Zalehlé uši totiž mohou být jednou z příčin nepříjemných pocitů a úzkosti. Sladké pak lidově řečeno obaluje nervy a pomáhá se uklidnit. Podobně jako sklenka něčeho ostřejšího.