Kolik sérií má seriál prvni republika?
První republika (seriál)

První republika
Hrají Jan Vlasák Markéta Plánková Jiří Vyorálek Veronika Nová Ján Koleník Pavel Kříž Taťjana Medvecká Robert Urban Viktor Dvořák Jana Štěpánková Svatopluk Skopal Vladimír Polívka Pavel Batěk Vladimír T. Gottwald Stanislav Majer
Země původu Česko
Jazyk čeština
Počet řad 3

První republika je označení pro Československou republiku v období od jejího vzniku v roce 1918 do Mnichovské dohody roku 1938 a postoupení převážně německojazyčného pohraničí nacistickému Německu a převážně maďarsky mluvícího území Maďarsku.Obsazení filmu První republika

Jiří Vyorálek .. Jaroslav Valenta (48 dílů)
Kristýna Boková .. Marie Průchová (26 dílů)
Brigita Cmuntová .. Eliška Toufarová (26 dílů)
Vladimír Polívka .. poručík Jan Andrle (26 dílů)
Stanislav Majer .. Hans von Lippi (26 dílů)

Kde sledovat prvni republiku : Veškeré tituly jsou zpravidla nejdříve dostupné na webu Voyo, na televizích a mobilních aplikacích může docházet ke zpoždění. TV Nova si rovněž vyhrazuje právo rozsah nabízených titulů kdykoliv měnit a nabízené tituly odebírat.

Kdy skončila první republika

Na období první republiky (1918-1938) se právem vzpomíná jako na zlatou éru našeho státu.

Kolik dílů bude mít seriál Iveta : Iveta (seriál)

Iveta
Počet dílů 9
Obvyklá délka 60 minut
Produkce a štáb
Vedoucí produkce Jiří Holan

Na období první republiky (1918-1938) se právem vzpomíná jako na zlatou éru našeho státu. Nově vzniklé Československo se během prvních dvaceti let své existence dokázalo prosadit jako progresivní, demokratický mezinárodně uznávaný evropský stát.

Okolo 50 procent rodin obývalo jen jednu místnost, přes 22 procent nemělo tekoucí vodu v bytě. V zemi bylo jen 200 dětských lékařů, z tisíce novorozenců jich 48 zemřelo. 228 tisíc lidí nemělo po první světové válce práci. Faktem je, že rok od roku se čím dál více rozevíraly nůžky mezi bohatými a chudými.

Kdy se natáčel seriál První republika

/FOTOGALERIE/ Seriál vyprávějící příběh rodiny velkostatkářů Valentových z období let od konce první do konce druhé světové války vznikal o prázdninách roku 2013 částečně v severočeském Úštěku, ale také ve skanzenu ve Třebízi v tamním Cífkově statku. Pojďte si s archivem Deníku toto natáčení připomenout.Na období první republiky (1918-1938) se právem vzpomíná jako na zlatou éru našeho státu. Nově vzniklé Československo se během prvních dvaceti let své existence dokázalo prosadit jako progresivní, demokratický mezinárodně uznávaný evropský stát.Před 80 lety představitelé Velké Británie, Francie, Itálie a nacistického Německa podepsali mnichovskou dohodu, podle které Československo přišlo o třetinu svého území i obyvatel a de facto tím zanikla první republika.

Druhá republika je označení pro politický systém Československa v období od 1. října 1938 do 15. března 1939, tedy v období od mnichovské dohody do německé okupace Čech a Moravy.

Kdy bude 2 série Iveta : Iveta – Série 2 (S02) (2023) | ČSFD. cz.

Kdo žil s Ivetou Bartošovou :

Iveta Bartošová
Manžel(ka) Jiří Pomeje (2008–2010) Josef Rychtář (2013–2014)
Partner(ka) Petr Sepeši Michal Penk Ladislav Štaidl
Děti Artur Štaidl (*1996)
Příbuzní Lumír Bartoš (bratr) Ivana Bartošová (sestra)

Kdy se z ČSR stalo ČSSR

Tak začíná Ústavní zákon ze dne 11. července 1960 (externí odkaz zde). V ten den členové Národního shromáždění schválili socialistickou ústavu, nový název státu – Československá socialistická republika (ČSSR) a nový státní znak.

Pro představu o cenách potravin v roce 1928 přinášíme následující údaje: kilogram chleba stál 3,40 Kč, kilogram brambor 0,85 Kč, kilogram zadního hovězího 14,60 Kč, kilogram másla 25,75 Kč, litr mléka 1,95 Kč, jedno vejce 0,85 Kč a litr desetistupňového piva 2,90 Kč.Kilo chleba stálo 3,40 korun, pánská košile 25 korun, kilo vepřového 17 korun, kilo másla 26 korun, jízdenka na vlak na dvacetikilometrovou vzdálenost 5 korun, ostříhání vlasů u kadeřníka 4 koruny, litr piva necelé 3 koruny.

Jak dlouho trvala první republika : Na období první republiky (1918-1938) se právem vzpomíná jako na zlatou éru našeho státu.