Konvenční kovová rovnátka – od 30 000 do 70 000 Kč Konvenční estetická rovnátka – od 40 000 do 90 000 Kč Samoligovací kovová rovnátka – od 40 000 do 70 000 Kč Samoligovací keramická rovnátka – od 50 000 Kč do 90 000 KčCena neviditelných rovnátek Invisalign
model rovnátek | rozsah léčby | od 22 let a samoplátci |
---|---|---|
Invisalign® Lite Neviditelná rovnátka Invisalign vytvořena pacientovi na míru vhodná pro léčbu lehkých vad skusu | 1 čelist | 69 850 Kč |
Obě čelisti | 82 850 Kč |
Pokud je zvolena léčba pomocí fixního ortodontického aparátu (tzv. pevná rovnátka), jsou zdravotními pojišťovnami hrazeny výkony související s poskytovanou ortodontickou péčí u pojištěnců do dne dosažení 22 let, omezení věkem se netýká pojištěnců se závažnými onemocněními.
Kolik platí pojišťovna za rovnátka : plná úhrada (u pacientů se závažným celkovým systémovým onemocněním s ortodontickými projevy, u pacientů s rozštěpy rtu, patra, čelisti a v případě vrozených vývojových vad) částečná úhrada 80% či 50% – se odvíjí od typu ortodontické vady.
Kolik stojí nejlevnější rovnátka
Často se pacientovi sdělí nízká cena typu 4 000 – 7 000 Kč za nasazení jedné čelisti. Pacient je poté nemile překvapen, když musí při každé návštěvě platit dalších 250 – 1 000 Kč (návštěv při dvouleté léčbě bývá v průměru 20) a dále platit za retenční aparáty po sundání rovnátek (dle případu to může být i 8 000 Kč).
Která zdravotní pojišťovna přispívá na rovnátka : Ortodontická léčba je částečně hrazena zdravotními pojišťovnami. Máme uzavřené smlouvy s následujícími pojišťovnami: VZP, OZP, VOZP, ZPMV, ZPMA, ZPŠ, ZP Media, ČPZP. Zdravotní pojišťovna přispívá na výkony a dětem do 18 let částečně přispívá i na snímací aparáty.
Průměrný čas léčby s Invisalign je 12 až 18 měsíců.
Délka léčby je závislá na obtížnosti vady. Obvykle ale léčba fixními aparáty trvá u dospívajících 1-2 roky, u dospělých 1,5-2 roky. U velmi malých vad trvá léčba jen několik měsíců. Pro optimální průběh léčby je nezbytné docházet pravidelně na kontroly a používat přídavná zařízení k aparátům dle pokynů lékaře.
Kolik stojí rovnátka bez pojistovny
Materiál fixního ortodontického aparát není hrazený ze zdravotního pojištění. Cena materiálu fixního ortodontického aparátu se stanovuje individuálně. Obvyklá cena je v rozmezí 2000-9000 Kč. Stanovuje se podle náročnosti ortodontické léčby, typu vady a typu ortodontických zámků (kovové, keramické).Senioři od 65 let mohou nyní čerpat na doplňky stravy 500 Kč, což je o stokorunu více než loni. U programu Rovnátka se příspěvek zdvojnásobil na 1 000 Kč a u programu Školky a školy v přírodě se zvýšil na 500 z dosavadních 300 Kč,“ popisuje mluvčí Mazurová.Od roku 2022 přispívají na rovnátka všechny pojišťovny do 22 let. Výše příspěvku i konkrétní podmínky se u každé pojišťovny liší. U fixních i snímatelných rovnátek vám pojišťovna většinou uhradí lékařská vyšetření, na samotný materiál rovnátek už vám pouze částečně přispěje.
Bolest po nasazení rovnátek je normální u pacientů, kterým byla rovnátka zrovna nasazena. Bolest je způsobena tím, že tváře, rty, zuby a jazyk nejsou zvyklé na cizí těleso, proto mohou být podrážděné až několik dnů. Postupně si však zuby i dásně zvyknou a bolest přejde.
Kolik stojí rovnátka bez pojišťovny : Materiál fixního ortodontického aparát není hrazený ze zdravotního pojištění. Cena materiálu fixního ortodontického aparátu se stanovuje individuálně. Obvyklá cena je v rozmezí 2000-9000 Kč. Stanovuje se podle náročnosti ortodontické léčby, typu vady a typu ortodontických zámků (kovové, keramické).
Kolik stojí neviditelná rovnátka : Kolik stojí neviditelná rovnátka Cena závisí na stavu zubů a počtu alignerů potřebných k dosažení konečného výsledku. Navrhneme vám plán léčby a vybereme možnost, která vyhovuje vašemu rozpočtu od 49.000 do 89.000 Kč.
Jak dlouho bolí zuby po nasazení rovnátek
Jak dlouho Samotné nasazení nebolí, ale zuby a ústa vás pak bolet budou. Očekávejte, že vás zuby a ústa budou bolet asi týden.
Bolí zuby při nošení fixních rovnátek Nasazení fixního ortodontického aparátu nebolí. Po nasazení rovnátek můžou pacienti cítit tlak a bolest při dokousnutí. Do týdne tato bolestivost odezní.Držte se jen měkké stravy. Vyhněte se tuhému masu, tvrdému pečivu a syrové zelenině. Budete muset chránit svůj ortodontický aparát tak dlouho, jak budete rovnátka nosit. chipsy jako jsou Fritos, Doritos, Tostitos, Nachos, atd.
Co se nesmí jíst s rovnátka : Je nutné se vyvarovat konzumace určitých druhů potravin, popřípadě je požívat se zvýšenou opatrností: Žvýkací potraviny – lékořice, karamelové bonbóny aj. tvrdé gumové potraviny. Tvrdé potraviny – všechny ořechy, tvrdé bonbóny, led, popcorn (kvůli tvrdým nerozpuknutým kukuřičným zrnům)