Na co lze nano houbičku použít
- Je ideální pro čištění koupelnových obkladů, van a sprchových koutů.
- Nano houbička funguje též při odstraňování mastnoty a špíny na kuchyňských linkách, sporácích, troubách, digestořích a dalších površích bez poškození povrchu.
Nová generace nano houbiček je vybavená speciálním pěnovým materiálem, díky kterému je úklid otázkou pár minut. Čistí okamžitě, do hloubky a poradí si i s velmi zašlými nečistotami. Před použitím stačí houbičku lehce potřít vodou, pak jemně třít povrch, který chcete vyčistit, a veškeré nečistoty jsou pryč.Speciální NANO povrch zajistí, že vyčistíte i těžko odstranitelnou špínu. Před použitím stačí houbičku lehce navlhčit a s trochou trpělivosti se výsledky dostaví okamžitě. Nano houbičky jsou bezpečné a neobsahují žádnou chemii, čistíte tak ekologicky jen s použitím vody.
Kde koupit Nano houbičky : Teta drogerie – Q-Home Zázračná nano houbička 4ks.
Na co nepoužívat Nano houbičku
Nano houbičky nejsou vhodné na mytí lidské pokožky a zvířecí srsti, při tření může způsobit popáleniny.
Jak dezinfikovat houbičku na nádobí : Odborníci tvrdí, že nejlepší způsob, jak špinavou houbičku vyčistit, je dát ji do mikrovlnné trouby (na maximální výkon po dobu asi jedné minuty), nebo do myčky. Tím zničíte 99,9 procent bakterií.
Chcete-li houbičky řádně vyčistit, můžete je mezi jednotlivými mytími namočit do dezinfekčního roztoku na 5 minut nebo do octového roztoku na 20 minut. Nezapomeňte je poté důkladně opláchnout a umístit vedle dřezu, aby uschly. Pravidelně umývejte kartáč na nádobí, aby na něm neulpívaly bakterie.
Můžete ji použít samostatně nebo použijte svůj oblíbený čistící přípravek (gel, emulzi, pěnu, olej). ► Po použití houbu propláchněte proudem vody a nechte vysušit, neždímejte. Po vyschnutí se v houbě neudržují žádné mikroorganismy a plísně.
Kam vyhodit houbičky na nádobí
Klasické houbičky na nádobí jsou nejčastěji vyrobené z polyuretanu (PU), polyamidu (PA) či polyesteru (PES). Tyto materiály se vyrábí z ropy. Houbičky se samozřejmě nedají recyklovat, a tak je třeba je vyhazovat do směsného odpadu.Měnit by se měla každý týden
Pokud ji užíváte každý den a k tomu na poměrně dost znečištěné nádobí, je jasné, že bude nutné vyměnit ji dříve, než kdybyste jejích služeb využili třeba jen dvakrát, třikrát týdně. Houbičku můžete na sucho vyhřívat v myčce nebo ji naložit do octové lázně či zředěného bělicího roztoku.Jak vyčistit myčku octem
Nalijte menší množství do nádržky na gel či tablety a dva šálky do spodní části myčky, volně do prostoru. Zapněte program s vysokou teplotou a nejdelším trváním, ocet pomůže myčku vyčistit a vyleštit. Stejně jako ocet můžete použít jedlou sodu a kyselinu citrónovou.
VYUŽITÍ KONJAKOVÉ HOUBY:
odstraňuje odumřelé buňky z povrchu pleti. efektivně a hloubkově čistí póry. přirozeně zvlhčuje a vyživuje pokožku – zanechává na ní ochranný film. je šetrná k pokožce.
Co je to Konjak : Konjac (čteme ″koňak″) mouka nebo také Glucomannan je typ mouky, která je velmi hojně využívána v asijských zemích. Vyrábí se ze sušené hlízy rostlinky Amorphophallus konjac. Výhodou této mouky je její vysoká absorpce tekutin, pokrmy tak zahustí i za použití velmi malého množství.
Co vyrobit z houbičky na nádobí : S pomocí houbičky na nádobí a libovolné dózičky, která vám zbyla třeba po krému nebo kaviáru, si můžete vyrobit totéž. Stačí houbičku rozstřihnout na dva proužky, stočit co nejtěsněji do šneka, vložit do dózy a nalít váš oblíbený odlakovač.
Kam dát staré nádobí
Nádobí, které je potažené vrstvou, jako je například teflon, nebo je kovové, je zapotřebí odvézt do sběrného dvora nebo odložit do velkokapacitních kontejnerů. V případě, že je nádobí stále funkční, zkuste obvolat různé charity nebo azylové domy, zda o něj nebudou mít zájem.
Klasické houbičky na nádobí jsou nejčastěji vyrobené z polyuretanu (PU), polyamidu (PA) či polyesteru (PES). Tyto materiály se vyrábí z ropy. Houbičky se samozřejmě nedají recyklovat, a tak je třeba je vyhazovat do směsného odpadu.Při odstraňování vodního kamene a čištění myčky jednoduše nasypte na dno myčky čtyři polévkové lžíce jedlé sody nebo prášku do pečiva a zapněte vhodný program.
Co se nesmí dávat do myčky : Jedná se o věci běžné a každodenní potřeby, které by mohla myčka nenávratně poškodit.
- SKLO. Nejen dekorativní sklo do myčky nepatří.
- TEFLONOVÉ NÁDOBÍ Pokud výrobce výslovně nepovoluje mytí v myčce, vyhněte se mu.
- NOŽE.
- DŘEVO.
- PLASTY.
- VYCHYTANÉ FUNKCE MYČEK NÁDOBÍ