Proč jíst kaštany?
Energie těchto plodů pak údajně vždy během noci prostoupí vaše tělo a podle vyznavačů přírodního léčitelství mají kaštany až zázračnou schopnost odbourávat tělesné škodliviny. Působit také mají proti rýmě, kašli, bolestem kloubů, páteře, hlavy a proti zánětům močových cest.Jedlé kaštany mají pro nás velký přínos

V dnešní době už se kaštany ze stravy téměř vytratily. Přitom mají pro lidský organismus obrovský přínos. Čistí játra od jedovatých zplodin, působí proti průjmům, psychickým poruchám a stavům úzkosti.Kaštany do kapsy

Kaštan má příjemně oblý tvar a teplý, hladký povrch. Převalováním v dlani se zklidníte a stres vás pomalu opustí. Toho můžete využít například před důležitou poradou nebo zkouškou či pohovorem. Říká se také, že kaštany v kapse pomohou, když máte rýmu anebo vás bolí kyčle či kolena.

Jak se jedí kaštany : Jedlé kaštany vařené: Do vroucí vody nasypeme nařízlé kaštany a na středním plameni vaříme 8-10 minut. Pak vodu slijeme, kaštany dáme do utěrky, pořádně pomačkáme, abychom porušili jejich skořápku a ještě hodně teplé oloupeme i se slupkou pod skořápkou (je nahořklá). Pokud neoloupeme ještě teplé, skořápka opět ztvrdne.

Kolik kaštanu do kapsy

Kaštany jen tak v kapse

Sáhněte si do kapsy, opravdu by vás to mělo trošku zklidnit. Do kapsy si jednoho krasavce dejte i před důležitou schůzkou nebo zkouškou, zbaví vás stresu a budete sebevědomější. Já osobně nemívám v kapse jeden, ale alespoň pět šest kousků a rukou s nimi točím ze strany na stranu.

Kolik kaštanu se dává pod polštář : Nasbírejte tolik kaštanů, kolik je vám let, plus jeden navíc. Vložte je do plátěného pytlíku, dejte si je pod polštář nebo jinam poblíž sebe a nechte si je v pelíšku až do příštího podzimu. Kaštany budou postupně vysychat a předávat vám svou pozitivní energii a hřejivou, léčivou sílu.

1Rozehřejeme si troubu na 200°C. Kaštany jeden po druhém nařízneme na jejich vypouklé části do kříže. Nářez by měl být hluboký přibližně 1/2 cm a dlouhý 2 cm. 2Připravené kaštany klademe na plech vyložený pečícím papírem a pečeme při 200°C přibližně 10 minut.

Z jírovce maďalu (jinak také kaštanu koňského) můžeme pro pomocnou podpůrnou léčbu využít na jaře květy a na podzim plody. Dělají se z nich tinktury, mazání i koupele. Uleví bolavým nohám, prospějí žílám, pomůžou při podlitinách a pohmožděninách.

Kolik kaštanů se dává pod polštář

Nasbírejte tolik kaštanů, kolik je vám let, plus jeden navíc. Vložte je do plátěného pytlíku, dejte si je pod polštář nebo jinam poblíž sebe a nechte si je v pelíšku až do příštího podzimu. Kaštany budou postupně vysychat a předávat vám svou pozitivní energii a hřejivou, léčivou sílu.Kaštany sbírejte v průběhu září, kdy začnou ze stromu padat zelené tobolky ve tvaru pichlavé koule, které puknou uvolní semeno – kaštan. Kaštany, tedy plody jírovce maďalu, si nesmíme plést s jedlými kaštany, neboť jejich požití je toxické.1Rozehřejeme si troubu na 200°C. Kaštany jeden po druhém nařízneme na jejich vypouklé části do kříže. Nářez by měl být hluboký přibližně 1/2 cm a dlouhý 2 cm. 2Připravené kaštany klademe na plech vyložený pečícím papírem a pečeme při 200°C přibližně 10 minut.

Kaštany zalijte vodou a povařte je asi 20 minut, pak je nechte 5 minut odstát a slijte. Pokud se rozhodnete pro troubu, rozehřejte ji na 220–230 °C. Kaštany rozložte v jedné vrstvě na plech, podlijte trochou vody a pečte, dokud se nerozvine příjemná intenzivní vůně. Bude to trvat asi 10 minut.

Kdy vyhodit kaštany : Kaštany sbírejte v průběhu září, kdy začnou ze stromu padat zelené tobolky ve tvaru pichlavé koule, které puknou uvolní semeno – kaštan. Kaštany, tedy plody jírovce maďalu, si nesmíme plést s jedlými kaštany, neboť jejich požití je toxické.

Kam dát kaštany : Nejlépe je postupně sypat kaštany ve slabé vrstvě někde na školní zahradě a přikrývat listím, mohou být klidně smíchány se žaludy. Stejným způsobem je po odvozu uskladníme v honitbě. Z těchto primitivních "krechtů" je podle potřeby uvolňujeme lopatou a pokud není příliš hluboký sníh, rozhazujeme je v širokém okolí.

Jak dlouho se dělají kaštany v troubě

V jedné vrstvě je rozložte na připravený plech, tak aby byly naříznutou stranou nahoru. Pečte je, až se naříznuté okraje budou kroutit a kaštany budou propečené, záleží na velikosti, trvá to 30–45 minut. Upečené kaštany stáhněte vařečkou na talíř, seškrábněte k nim veškeré máslo a koření a promíchejte.

Kaštany důkladně opereme a ostrým nožem nařízneme špičku každého plodu do kříže. Vložíme je do velkého hrnce a zalijeme vodou, aby byly ponořené. Hrnec zakryjeme pokličkou, vodu uvedeme do varu, snížíme příkon tepla a mírným varem kaštany vaříme asi 20 minut. Vodu nesléváme, ale nádobu odstavíme na pět až sedm minut.Jelikož kaštany mají malý podíl vlhkosti, rychle schnou a nekazí se. Měly by se proto uchovávat na chladném a tmavém místě, ideálně ve vzdušném košíku. Takto plody vydrží až tři měsíce.

Kolik polštářů mít pod hlavou : Spánek s více polštáři najednou může vést k bolestem a problémům s dýcháním. Proto je dobré, abyste spali pouze s jedním polštářem pod hlavou. Pokud se v noci budíte s pocitem, že potřebujete polštářů víc, vyzkoušejte polštář jiný. Často tělu trvá, než si zvykne na změnu.