Proč se říká medvědí česnek?
Medvědí česnek ozdravuje střevní flóru, léčí infekční průjmy, rozšiřuje cévy, snižuje krevní tlak a prohlubuje práci srdečního svalu. Působí antiskleroticky tím, že brání vzniku tukových a minerálních usazenin na cévních stěnách. Medvědímu česneku se také říká lesní česnek a v současnosti zažívá svůj velký návrat.„Listy se k jídlu sbírají jen zhruba do konce dubna, pak česnek začíná kvést a jeho listy jsou už tužší," vysvětluje Vosátka. Listy medvědího česneku se využívají jak v kuchyni, tak v léčitelství, protože tato rostlina je zdrojem řady prospěšných látek a má nespočet léčivých účinků.Při přípravě pokrmů a vaření můžete použít medvědí česnek všude, kde používáte česnek standardní, pažitku nebo jiné zelené bylinky. Je jemnější než běžný česnek a můžete s ním kořenit i různé druhy masa, chuťově se vyjímá zvláště na jehněčím. Lze jím ochutit také zeleninové polévky, masové vývary a omáčky.

Jak mixovat medvědí česnek : Pasta z medvědího česneku se připravuje z 100 g listů medvědího česneku, 100 ml oleje a 10 g soli. Přebrané, očištěné, omyté a osušené listy rozmixujeme s olejem a solí. Následně pastu dáme do skleniček a skladujeme v lednici. Uzavřená pasta vydrží v lednici až rok.

Co všechno léčí česnek

Při jeho pravidelném užívání dochází k potlačování hnilobných a kvasných procesů ve střevech. Dále aktivně bojuje proti střevním parazitům a má silné antioxidační vlastnosti, protože působí proti volným radikálům a blahodárně působí na onemocnění srdce a cév. Konzumace česneku snižuje zánětlivost a bolestivost kloubů.

Na co je zdravý medvědí česnek : Medvědí česnek je znám svými detoxikačními účinky, které po dlouhé zimě padnou našemu tělu vhod. Pomáhá při různých trávicích problémech, jako například zácpa či chronické průjmy. Uvádějí se i preventivní účinky vůči rakovině tlustého střeva. Podá vám pomocnou ruku i při nachlazení a posilování imunity.

Například v Číně, kde není zvykem užívat léky a potravinové doplňky tak často jako u nás, se při jakékoli bakteriální či virové nákaze, doporučuje užívat medvědí česnek každé dvě hodiny. Celkem asi 100 g za den. Při menších dávkách lze česnek využívat po celé jeho vegetační období.

Můžete ho také nakrájet na menší kousky a zamrazit v mrazáku, kde vydrží několik měsíců. Další možností je sušení medvědího česneku v troubě nebo v sušičce, což mu však sníží chuť i účinky. Sušený medvědí česnek můžete skladovat v suchém a tmavém prostředí, například v papírovém pytlíku nebo v uzavřené sklenici.

Jak dlouho vydrží medvědí česnek

Jak uchovat medvědí česnek

Nejlepší je čerstvý, v lednici ale vydrží zhruba 4 dny (dejte ho dovnitř ve sklenici s vodou). Listy můžete nasekat a zamrazit, naložit je do oleje nebo usušit. Sušením ale přijdou o cenné vitamíny a minerály. Z medvědího česneku se dá udělat také tinktura.Například v Číně, kde není zvykem užívat léky a potravinové doplňky tak často jako u nás, se při jakékoli bakteriální či virové nákaze, doporučuje užívat medvědí česnek každé dvě hodiny. Celkem asi 100 g za den. Při menších dávkách lze česnek využívat po celé jeho vegetační období.Při jeho pravidelném užívání dochází k potlačování hnilobných a kvasných procesů ve střevech. Dále aktivně bojuje proti střevním parazitům a má silné antioxidační vlastnosti, protože působí proti volným radikálům a blahodárně působí na onemocnění srdce a cév. Konzumace česneku snižuje zánětlivost a bolestivost kloubů.

Kolik česneku denně jíst

Doporučená denní dávka česneku je přibližně 5 g, což odpovídá asi jednomu stroužku.

Kolik česneku denně sníst : Kolik česneku denně jíst

Doporučená denní dávka česneku je přibližně 5 g, což odpovídá asi jednomu stroužku.

Co se stane když sním hodně česneku : Vyzrálý česnekový extrakt (Aged Garlic Extract)

Užívání příliš velkého množství česneku také může způsobit popálení či podráždění žaludku a trávicí soustavy. Česnek je velmi účinná rostlina a může být toxický, pokud je konzumován ve velmi vysokých dávkách, konzumace by nikdy neměla přesáhnout 5% stravy.

Na co pomáhá česnek

Při jeho pravidelném užívání dochází k potlačování hnilobných a kvasných procesů ve střevech. Dále aktivně bojuje proti střevním parazitům a má silné antioxidační vlastnosti, protože působí proti volným radikálům a blahodárně působí na onemocnění srdce a cév. Konzumace česneku snižuje zánětlivost a bolestivost kloubů.

Jak uchovat medvědí česnek

Nejlepší je čerstvý, v lednici ale vydrží zhruba 4 dny (dejte ho dovnitř ve sklenici s vodou). Listy můžete nasekat a zamrazit, naložit je do oleje nebo usušit. Sušením ale přijdou o cenné vitamíny a minerály. Z medvědího česneku se dá udělat také tinktura.Medvědí česnek je nejlepší spotřebovat co nejdříve po sběru, kdy je nejčerstvější a nejchutnější. Pokud ho chcete skladovat, máte několik možností. Můžete ho umýt, osušit a uložit do igelitového sáčku nebo do sklenice s trochou vody a dát do lednice, kde vydrží několik dní.

Jak nejlepe zpracovat medvědí česnek : Asi nejlépe v syrovém stavu, kdy se v listech zachová nejvíce prospěšných látek. Po opláchnutí listů a lehkém osušení je podejte třeba drobně nakrájené na chlebu s máslem nebo se sádlem. Můžete ho přidávat do zeleninového smoothie, bylinkového másla, připravit z nich pesto.