Co cítí narcis po rozchodu?
Narcisté preferují situace, kdy jsou ti, kdo opouštějí. Nejlepší způsob, jak ukončit vztah s narcistou, je odejít, ideálně v době, kdy nejsou přítomni, a bez oznámení. Nemějte výčitky, protože oni by to udělali stejně a bez váhání.Narcista vnímá vztah především jako hru

Je to ale ten druh vášně, který vyplývá z jeho vlastních představ o partnerovi. Narcista si do něj promítá své ideály a právě k nim cítí náklonnost, nikoliv k partnerovi samotnému. To se může projevovat až přehnanou pozorností či sexuálním uspokojováním partnera.Častým projevem je i nabubřelé čili arogantní chování a nedostatek empatie. Lidé trpící narcistickou poruchou osobnosti se primárně snaží svému okolí dát najevo svou nadřazenost a myšlenou dokonalost. Daný jedinec věnuje sobě více pozornosti než světu, a to pak má negativní dopad na jeho vztahy a život.

Jak poznat vztah s Narcistou : Pět rysů, podle nichž poznáte narcistu. Utečte dřív, než vás zničí

  1. Egocentrismus.
  2. Sebe přeceňuje, ostatní znevažuje.
  3. Místo empatie čekejte aroganci a vysoké nároky.
  4. Využívá zkratky, ohýbá pravidla, porušuje hranice.
  5. Potřebuje ovládat.

Co je narcistické zranění

Narcistické zranění nastává ve chvílích, kdy jedinec s narcisistními rysy vnímá ohrožení své sebeúcty nebo vlastní hodnoty. Například bylo odhaleno jeho skryté, pravé já, které je nesmírně zranitelné a nejisté. Díky tomu jsou tito jedinci často závistiví, klamaví, manipulativní a neschopni empatie.

Jaký je život s narcisem : Lidé trpící narcistní poruchou naprosto postrádají empatii a potřebují se vždycky cítit nadřazení. Pokud máte vedle sebe takového partnera, může to mít krutý dopad na vaše psychické zdraví a pohodu. Je mu jedno, jak je druzí cítí, rád lidmi manipuluje a jeho cíl je pro něj nade vše.

Základním projevem chování narcise je totiž nepředvídatelnost: dva dny vás miluje nejvíc na světě, ale pak se najednou chová odmítavě či agresivně. Používá na vás metodu cukru a biče, kdy jste nejdřív vynášeni do nebes, pak najednou kritizováni za sebemenší maličkost.

Mýtus o Narcisovi

Byl známý svou nepředstavitelnou krásou, kvůli které o něj usilovaly ženy i nymfy. Narkissos však jejich láskou pohrdal, za což ho bohové potrestali. Mladík se zamiloval do vlastního odrazu na hladině, od kterého se nedokázal odtrhnout a nad hladinu se nakláněl tak dlouho, až se ve vodě utopil.

Jak zničit narcistu

Pokud se rozhodnete opustit narcistu, odpojíte se od jeho pomstychtivé ignorance, která vám nejvíce ubližuje, a přestanete mu dávat energii a moc. Musíte se však zaměřit na svou osobní transformaci, abyste se osvobodili od ruminace a všech dalších projevů závislosti na jeho chování.Lidé s narcistní poruchou osobnosti jsou závislí na publiku, které jim neustále potvrzuje jejich výjimečnost a dodává pocit vlastní hodnoty. Jakmile publikum nemají, skutečně trpí. Což je u skrytých narcistů vcelku běžné. Kvůli své plachosti jen těžko někoho přesvědčí, že jsou lepší než všichni ostatní.Jakmile narcisy odkvetou, odstřihneme stvoly s odkvetlými květy, ale ponecháme listy. Rostlinu už dále nezaléváme, jen ji necháme přirozeně zežloutnout. Ačkoli se zdá, že v této fázi rostlina odumírá, ve skutečnosti v ní probíhá důležitý proces, kdy se živiny z listů stahují do cibule.

Listy odstraníme později, až když seschnou. Aby zasychající listy nepůsobily na záhonu rušivě, kombinujeme narcisy s později rašícími trvalkami. Jejich větší listy částečně zakryjí zasychající narcisy. Cibule narcisů jsou povětšinou mrazuvzdorné a na stejném stanovišti mohou zůstat několik let.

Jak Nevychovat Narcistu : Nejlepším lékem proti narcismu je zájem o druhé lidi. U dětí ho nejlépe dosáhnete tak, že jim dáte zodpovědnost. Může to být úklid pokoje, práce v zahradě nebo pomoc s přípravou oběda. Pokud budete dítě nutit, aby za každou cenu uspělo, může to vyjít, ale také nemusí.

Co s narcisem po odkvětu : Pokud už vám doma modřenec odkvétá, zbavte ho pouze květů, nikoliv listů. Ty nechte zežloutnout stejně jako u hyacintů nebo narcisů. Díky tomu si může rostlina stáhnout část živin zpět do cibule. Cibulky modřence vysazujte v červnu nebo červenci do propustné vlhké půdy asi 10 cm hluboko.

Jak poznat skryté Narcisty

První znakem může být skutečnost, že skrytý narcista má tendenci se představovat jako oběť. Často se stěžují na to, jak jsou nespravedlivě ošizeni, jak je vše těžké a jak musí bojovat víc než ostatní. Může se zdát, že se neustále potýkají s krizemi a hledají sympatie. Druhým indikátorem je jejich nedostatek empatie.

Pokud budete myslet dopředu, na podzim můžete vysadit dvouletky – sazenice, které současně s jarními cibulovinami rozkvetou, a jejich kvetení trvá mnohem déle. Takto zůstane záhon zaplněný i po odkvětu narcisů a tulipánů. V ideální kombinaci jsou s pomněnkami nebo maceškami.Když odkvete, odstřihneme květ, abychom zamezili vysilování cibule. Listy za žádnou cenu neodstraňujeme, ale necháme je postupně zežloutnut, v tuto chvíli ho přestaneme také zalévat. Cibuli je možné přes zimu v zemi ponechat, v takovém případě ale půdu zakryjeme před případnými mrazy (např. mulčem).

Co s cibulkami narcisů po odkvětu : Ponechte je na rostlině co nejdéle, nejlépe tak do poloviny července, cibulky z nich totiž po odkvětu pohlcují živiny. Tyto živiny jsou potřeba, aby rostlina další rok znovu vyrostla a vykvetla. Stonky a listy odstraňte poté, co úplně uschnou a zežloutnou, odumřelé květy můžete odstřihnout ihned.