Co jí 10 měsíční miminko?
Nabízejte k jídlu vždy i přílohu – brambory, rýži, těstoviny, rýžové nudle, kuskus. Můžete zkoušet i luštěniny v pořadí zelený hrášek, červená čočka, hrách, čočka, fazole. Sledujte však, zda některá luštěnina vaše děťátko příliš nenadýmá.Děťátko velmi intenzivně prozkoumává své okolí. Předměty otevírá, zavírá, zasouvá věci do otvorů. Zjišťuje, že věci je možné rozebírat, montovat, spojovat, stavět na sebe. V tomto období také přichází čas pro vás v tom, rozhodnout se, jak budete své děťátko dále vychovávat.V 10ti měsících Vaší dcerce ke kojení bohatě stačí nesolené vařené obiloviny (formou rozvařené kaše, případně přepasírované, pokud ještě neumí kousat nebo i zrna, pokud už má zoubky a poradí si s tím), uvařené či napařené zeleniny (opět buď jako pyré nebo klidně formou polévky, vše bez soli a bez koření), můžeme …

Co k veceri 10 mesicu :

  • Jogurt s banánem. Dušené telecí maso s květákovým pyré
  • Mléčný koktejl s banánem a jahodami. Hovězí maso s rajskou omáčkou a těstovinami.
  • Meruňkové pyré s jogurtem. Rýžový nákyp s jablky.
  • Hruškové pyré s piškoty.
  • Pomazánka z červené řepy a zakysané smetany.
  • Králičí maso s rýží a vařenou mrkví
  • Pyré z kiwi s bílým jogurtem.

Kdy může dítě chleba

Lepek bývá vnímán jako silný alergen, proto pediatři doporučují nechat děti žužlat kůrky chleba již od čtvrtého měsíce, aby si na něj zvykly.

Jak si hrát s 10 měsíčním dítětem : Dávejte dítěti jednoduché úkoly, například, aby podalo předmět z druhého konce místnosti, a za jejich splnění ho vždy pochvalte. Některé děti v tomto období milují hračky, které mohou tahat za sebou, a tradiční oblíbené hry, jako je schovávání se a „paci paci“.

Rozvíjí koordinaci úst a dýchání. Dítě si procvičuje klešťový úchop, tj. uchopování předmětů mezi palec a ukazováček. Pravděpodobně dokáže lézt po čtyřech, plazit se, bezpečně samostatně sedět; případně se dokáže postavit a chodit s oporou.

Pokud kojíte miminko již je s kořením předem seznámeno a bude na něj reagovat pozitivněji. Opět platí, že dané koření nabídněte miminku několikrát až 15x to platí především u výrazných bylinek tipu koriandr, římský kmín, bazalka, zázvor, muškátový oříšek, který z počátku kvůli výrazné chuti mohou děti odmítat.

Jak si hrát s 10 měsíčním miminkem

Dávejte dítěti jednoduché úkoly, například, aby podalo předmět z druhého konce místnosti, a za jejich splnění ho vždy pochvalte. Některé děti v tomto období milují hračky, které mohou tahat za sebou, a tradiční oblíbené hry, jako je schovávání se a „paci paci“.Denní příjem záleží na chuti děťátka i na jeho váze. Přibližně můžeme říct, že: Od 6 do 12 měsíců nabídněte dítěti 3 lahvičky o objemu 210 ml + další rozmanitou stravu. Od 12 měsíců do 3 let podávejte přibližně 500 ml batolecího mléka za den.Od 9 měsíců Dáváme stravu s kousky, možné dávat již do ruky kus tvrdšího rohlíku, neslané křupky, dětské piškoty, dětské sušenky.

měsíce. Jídelníček se oproti 9. měsíci nemění, ale jak jsme si řekly, můžete častěji zařazovat a testovat pevnou stravu, jako je například chleba s máslem, rohlík s vařenou zeleninou a podobně.

Co dělá dítě v 10 měsících : V 10. měsíci se již dítě samostatně pohybuje po celém bytě, leze po zemi, sedá si, vylézá na gauč a zpět dolů. Váš domov by tedy měl být přizpůsoben jeho toulkám za dobrodružstvím, aby si neublížilo. Jak se rozvíjí osobnost vašeho dítěte, vyvíjí se též jeho emoce.

Jak dlouho má spát 10 mesicni dítě : Kolik dítě potřebuje spánku

VĚK CELKOVÝ POČET HODIN SPÁNKU POČET HODIN SPÁNKU PŘES DEN
9 měsíců 14 3
1 rok 14 3
1,5 roku 13,5 2,5
2 roky 13 2

Kolik má měřit 10 měsíční dítě

Dětičky v 10. měsíci váží v průměru 8500 až 9200 gramů a měří přibližně 72 až 79 centimetrů.

Od 6 měsíců věku

Zavádíme ovoce, nejlépe podušené jablko v pář e(nesladit), dále banán, meruňky, broskve, hrušky, švestky. Ekvivalentem jsou opět hotové ovocné přesnídávky.Se zavedením hutnějších pokrmů do jídelníčku je obsah vody menší, proto se doporučuje od 10. měsíce doplňovat tekutiny v množství přibližně 200 ml denně. Nejvhodnější je kojenecká voda.

Jak často kojit 10 měsíční dítě : pro kojence od 9. měsíce do ukončeného 10. měsíce

Je třeba dbát na pestrou a vyváženou stravu, která by měla být podávána pravidelně, nejlépe 5x denně. Mateřské mléko či náhradní mléčnou výživu nabídněte ráno po probuzení a před spaním, případně dle chuti dítěte během dne.