Co je potřeba pro založení školky?
Doklady k zápisu:

 1. Rodný list.
 2. Místo trvalého pobytu dítěte.
 3. Doložení řádného očkování dítěte – potvrzení o řádném očkování s razítkem lékaře.

doporučujeme tričko, tepláčky, legíny, ne pevné rifle, zástěrku, punčocháče, náhradní oblečení, spodní prádlo, ponožky (bude uloženo ve skříňce v šatně), přezůvky (umožňující bezpečný pohyb, podpora klenby nohy).K dispozici musí být travnatá plocha, zpevněná plocha, plocha pro tělovýchovu a sport. Musí splňovat normové požadavky české technické normy upravující kvalitu a bezpečnost povrchu. Dřeviny a rostliny vysázené na pozemku nesmí ohrožovat ochranu a zdraví dětí a nesmí snižovat parametry denního světla ve třídách.

Jak zalozit statni skolu : Jak otevřít vlastní školku

 1. 1) Vyplníte kontaktní formulář "Mám zájem"
 2. 2) Sejdeme se na schůzce, zodpovíme dotazy, probereme ekonomiku.
 3. 3) Pošleme Vám Franchisovou smlouvu k náhledu.
 4. 4) Uzavřeme smlouvu.
 5. 5) Předáme Vám celý Franchisový balíček, který zajistí úkony "Před otevřením školky"
 6. 6) Pomůžeme Vám při výběru prostor.

Co je potřeba k založení školky

Pro založení školky nebo jeslí s denním režimem ve formě společnosti s ručením omezeným je nutno zařídit:

 1. zakladatelská listina či společenská smlouva s.r.o. ve formě notářského zápisu – dnem jejího podpisu je společnost s ručením omezeným založena.
 2. zajištění sídla společnosti s ručením omezeným a ostatních dokumentů

Co musí umět do školky : umět vyjádřit své přání a potřeby (poprosit,poděkovat,pozdravit…) umět ukládat hračky a pracovní pomůcky na místo, které je k tomu určeno. umět se chovat bezpečně v rámci svých rozumových schopností umět navazovat mluvní i oční kontakt při komunikaci.

Pokud chcete chcete učit v MŠ, stačí vám maturitní zkouška z učitelství MŠ. Tedy pokud jste vystudoval*a pedagogickou střední školu v oboru předškolní pedagogiky a máte z něj maturitu, můžete učit ve školce.

Pokud chcete učit v MŠ, stačí minimálně bakalářský titul z učitelství MŠ. Tedy např. pokud rovnou po střední škole víte, že chcete učit ve školce, stačí vystudovat bakaláře v oboru Učitelství pro mateřské školy.

Kdo může založit školku

neveřejní zřizovatelé mohou školy a školská zařízení zřizovat v právní formě školské právnické osoby podle školského zákona nebo v právní formě jiné právnické osoby podle zvláštních právních předpisů, jejichž předmětem činnosti je poskytování vzdělávání nebo školských služeb podle školského zákona.Pro založení školky nebo jeslí s denním režimem ve formě společnosti s ručením omezeným je nutno zařídit:

 1. zakladatelská listina či společenská smlouva s.r.o. ve formě notářského zápisu – dnem jejího podpisu je společnost s ručením omezeným založena.
 2. zajištění sídla společnosti s ručením omezeným a ostatních dokumentů

Co potřebuje dítě do školky:

přezůvky do třídy ( ne pantofle- z bezpečnostních důvodů) na odpolední odpočinek-pyžamo nebo noční košili. náhradní spodní prádlo, náhradní oblečení pro případ "nehody"(umazání se, polití se,…) oblečení na pobyt venku- pohodlné,přizpůsobené změnám počasí a hlavně takové, které lze umazat.

Pokud chcete chcete učit v MŠ, stačí vám maturitní zkouška z učitelství MŠ. Tedy pokud jste vystudoval*a pedagogickou střední školu v oboru předškolní pedagogiky a máte z něj maturitu, můžete učit ve školce.

Kolik bere ucitelka v MŠ : Průměrný plat na pozici. Učitel mateřské školy je 30 390 Kč Při práci na plný úvazek je hodinová mzda 170 Kč .

Co je potreba k otevreni školky : Pro založení školky nebo jeslí s denním režimem ve formě společnosti s ručením omezeným je nutno zařídit:

 • zakladatelská listina či společenská smlouva s.r.o. ve formě notářského zápisu – dnem jejího podpisu je společnost s ručením omezeným založena.
 • zajištění sídla společnosti s ručením omezeným a ostatních dokumentů

Kdy podat žádost do školky

Zápisy se konají v období stanoveném školským zákonem, tedy od 2. května do 16. května 2021. Konkrétní termín zápisu k předškolnímu vzdělávání stanoví ředitel školy v rámci tohoto období.

Pokud chcete učit v MŠ, stačí minimálně bakalářský titul z učitelství MŠ. Tedy např. pokud rovnou po střední škole víte, že chcete učit ve školce, stačí vystudovat bakaláře v oboru Učitelství pro mateřské školy.Pokud chcete učit v MŠ, stačí vám titul Dis. z učitelství MŠ. Tedy např. pokud rovnou po střední škole víte, že chcete učit ve školce, vystudujte VOŠ v oboru Učitelství pro mateřské školy.

V jaké platové třídě je asistent pedagoga : Asistenti s vyučením bez maturity bývají nejčastěji v 5. platové třídě, což odpovídá platu cca 11 až 13 tisícům hrubého, bez odměn, při plném úvazku – při polovičním úvazku je to polovina. Pro výkon práce asistenta pedagoga mít maturitu nemusíte, v praxi pak ale můžete vykonávat pouze "pomocné výchovné práce".