Co je to matný?
AMOLED (Active Matrix Organic Light Emitting Diode)

Jedná se o prozatím nejlepší zobrazovací technologii na trhu. Těšit se můžete na rychlou odezvu, široké pozorovací úhly, nízkou spotřebu energie a ostré zobrazení barev. Displeje AMOLED dokážou dokonale ztvárnit černou barvu.IPS neboli In-Plane Switching monitor, často označován také jako Super TFT. Jedná se jednu z odnoží zobrazovacích technologií LCD. Představuje vynikající poměr kvality a ceny. Vyniká přirozeným podáním barev, nízkou spotřebou a širokým pozorovacím úhlem.Antireflexní displej je displej s povrchovou úpravou, která má zabránit odrazům okolního světla. Tyto odrazy či odlesky způsobují horší čitelnost obsahu displeje, což může za určitých okolností velmi znepříjemňovat práci.

Co je TN displej : TN znamená Twisted Nematic a v porovnání s VA a IPS nabízí výhodný LCD panel. V tomto případě se vrstva tekutých krystalů vkládá mezi dvě polarizované úrovně a trvale osvětluje pomocí LED. Podle napětí svítí přes krystaly různé množství světla. Díky tomu je reakční doba výrazně krátká, barvy se však zdají slabší.

Jaký je rozdíl mezi matným a antireflexním displejem

Matné (antireflexní) displeje

Matné displeje disponují antireflexní vrstvou (často se označují také jako “antireflexní displeje”). Už z jejich označení je patrné, že odrazům světla zabraňují oproti lesklým displejem výrazně lépe. Na matnou obrazovku uvidíte dobře i v jasné místnosti a se ctí obstojí i venku.

Co je lepsi OLED nebo IPS : Displeje vyrobené OLED technologií využívá především Samsung u svých zařízení. Tyto displeje nepotřebují podsvícení, protože k zobrazování používají malé LED diody. Díky tomu mají lepší podání černé, jelikož displej může kompletně zhasnout. Mají nižší spotřebu než IPS displeje a disponují skvělými pozorovacími úhly.

AMOLED vs IPS

Ovšem IPS displeje obvykle nemají tak vysoký kontrast jako AMOLED a jejich černá není tak hluboká. I přes skvělé barvy IPS displejů mohou AMOLED displeje nabízet přeci jen živější paletu. Na druhou stranu jsou IPS displeje odolnější vůči riziku vypalování obrazu a obvykle jsou také levnější.

Antireflex je povrchová úprava brýlové čočky, která má hned několik výhod. S antireflexní vrstvou nedochází k nepřirozenému zrcadlení brýlových čoček, redukují se odlesky a oči vypadají přirozeněji. Pohled přes takové brýle je potom jasnější a kontrastnější.

Co je lepší AMOLED nebo OLED

Jednoduše řečeno, POLED je OLED s plastovým substrátem. AMOLED nepotřebuje plastový substrát, podkladem je pevné sklo. Dále jsou rozdíly mírně znatelné v jasu i barevnosti. POLED obrazovky ztrácely na AMOLED tím, že měly horší rychlost vykreslování a překreslování a nižší rozlišení.QLED obrazovky skýtají ve srovnání s „obyčejnými“ LED displeji věrnější a sytější barvy, vyšší kontrast a výrazně vyšší jas. Hodí se pro sledování HDR obsahu.Obrovskou výhodou LED televizorů je jejich vysoká životnost. V té předčí i LCD televize, a jejich spotřeba je při stejném nastavení jasu obrazu výrazně nižší. Navíc mají rovnoměrněji podsvícenou celou plochu obrazovky a několikanásobně vyšší kontrast než LCD.

Jednoduše řečeno, POLED je OLED s plastovým substrátem. AMOLED nepotřebuje plastový substrát, podkladem je pevné sklo. Dále jsou rozdíly mírně znatelné v jasu i barevnosti. POLED obrazovky ztrácely na AMOLED tím, že měly horší rychlost vykreslování a překreslování a nižší rozlišení.

Jak poznat antireflexní skla : Sklíčko s antireflexem poznáte tak, že pod určitým úhlem uvidíte jemně zelený nebo modrý odlesk. Ten je právě typický pro tuto technologii. Ideální je mít vrstvu na vnitřní straně sklíčka, aby nemohlo dojít k jejímu poškrábání z té vnější.

Co znamená Polarizovane brýle : Skla v polarizačních brýlích mají speciální filtr, který blokuje odražené světlo, díky čemuž bude vaše vidění i za ostrého slunečního svitu čisté. Polarizace totiž zabraňuje nepříjemným odleskům, které vznikají zejména při pohledu na vodní hladinu, mokrou silnici nebo na zasněžené plochy.

Jak dlouho vydrží QLED televize

Televizory Samsung QLED (zejména typ VA) byly navrženy pro dlouhodobou výdrž. To dokazuje mimo jiné i to, že v testech retence obrazu dosáhly vždy nejlepšího možného hodnocení 10 bodů.

QLED obrazovky skýtají ve srovnání s „obyčejnými“ LED displeji věrnější a sytější barvy, vyšší kontrast a výrazně vyšší jas. Hodí se pro sledování HDR obsahu.Co říci závěrem Pokud toužíte po televizi disponující chytrými funkcemi, LG i Samsung jsou výborná volba. Televize Samsung si vás získá díky skvělému obrazu, televizi LG můžeme doporučit pro jednoduché ovládání a skvělou cenu. Rozhodně si ale stojíme za tím, že LG i Samsung jsou na špičce žebříčku televizí.

Jak poznat kvalitni brýle proti Modremu světlu : Nejlepší brýle proti modrému světlu jsou ty, které vám dokonale padnou, o tom není pochyb. Snad každý, kdo brýle dennodenně musí nosit, vám potvrdí, že není nic horšího, než když vám obroučky nesedí. Přílišný tlak na uších nebo na kořenu nosu totiž nebývá pouze nepříjemný, ale po nějaké době může být i bolestivý.