Co jsou kašírované dveře?
Především je možné dveře rozdělit podle otvírání na:

  • otvíravé
  • kyvné jedno a dvoukřídlé
  • otočné s uchycením mimostředným.
  • otočné s uchycením středovým.
  • posuvné jednokřídlé a dvoukřídlé, s pouzdrem nebo bez.
  • posuvné s otočným křídlem.
  • „americké Balanced Door“, jednokřídlé a dvoukřídlé

Chcete-li určit typ dveří, postavte se před ně tak, aby se otevíraly vaším směrem. Podívejte se na panty. Pokud jsou na pravé straně dveřního křídla, máte pravé dveře. Podobně pokud jsou závěsy umístěny na levé straně, jsou dveře levé.CPL (Combined Programming Language – kombinovaný programovací jazyk) je multiparadigmatický programovací jazyk vyvinutý Cambridgeskou a Londýnskou univerzitou v roce 1960. Byl ovlivněn jazykem ALGOL. Vzhledem ke složitosti jazyka se první překladač objevil až v roce 1970.

Jaké vstupní dveře do bytu : Vstupní dveře do bytu i domu by měly mít ideálně bezpečnostní certifikát 3. nebo lépe 4. bezpečnostní třídy. Pro bytové dveře platí zákonná povinnost protipožární odolnosti nejméně 30 minut a vhodné jsou dobré protihlukové vlastnosti, zejména pro dveře v paneláku.

Co znamená prave dveře

Jak tedy poznat pravé a levé dveře Na tuto otázku existuje jednoduchá odpověď: Když se postavíte tak, aby se dveře otevíraly k vám, podívejte se, na které straně jsou dveřní závěsy. Když je to na pravé straně, jedná se o dveře pravé, když je to na levé straně, díváte se na dveře levé.

Co jsou bezpečnostní dveře : Bezpečnostní dveře jsou vstupní dveře, které chrání před vykradením, hlukem či pachy z okolí.

Bezpečnostní třídy dveří jsou definovány čísly 1 až 6, které udávají odolnost dveří proti jejich překonání. Čím vyšší číslo, tím lepší odolnost. K zabezpečení bytů se nejčastěji používá bezpečnostní třída 3 nebo 4.

HPL (High Pressure Laminate, vysokotlaký laminát) je materiál vyrobený na bázi laminátové pryskyřice při vysoké teplotě a tlaku. Je odolný proti vodě, snadno omyvatelný, odolný proti odření i běžným chemickým přípravkům, jako jsou dezinfekční prostředky.

Kolik stojí Bezfalcove dveře

Cena kompletu bezfalcových dveří a zárubně se skládá:

1. Cena dveří dle výběru zákazníka od 2 950 Kč
2. Cena zárubně dle výběru zákazníka od 2 490 Kč
3. Příplatek zahrnující skryté panty Tectus (stříbrné), úpravu dveří a zárubně od 2 850 Kč
od 8 290 Kč

Je potřeba instalovat pod vchodové dveře tepelně izolační podkladový profil, který je od spodního rámu až k hydroizolaci. Tento profil musí být dostatečně pevný a tepelně izolovaný, lze použít např: PURENITOVÝ podkladní profil. Purenit – je vyroben z tvrzené polyuretanové pěny na bázi PU.Vrzání dveří

Jestliže na takové dveře zatlačíme, díky velkému tření zpočátku nedojde k prokluzu v jejich pantech, ale k deformaci dveří. Jak síla, kterou na dveře tlačíme, narůstá, roste i statická třecí síla v pantech. Ta v určité chvíli dosáhne mezní hodnoty, nad kterou nemůže jít, a pant začne prokluzovat.

Orientaci dveří určíte velmi snadno. Postavte se před dveře tak, aby se otevíraly směrem k Vám (je jedno, jestli stojíte uvnitř místnosti nebo venku). Pokud jsou panty na pravé straně, jde o pravé dveře. Pokud jsou panty na levé straně, jde o levé dveře.

Co to jsou Bezfalcové dveře : Jak název napovídá, bezfalcové dveře nemají polodrážku (neboli falc). Konstrukce bez polodrážky umožní, že dveřní křídlo je "zapuštěno" hlouběji do zárubně a je s ní v zavřeném stavu v jedné rovině. Celek dveří a zárubně tak působí jednolitě, moderně a luxusně.

Co jsou kyvné dveře : Lítačky neboli kyvné dveře. Určitě jste jimi už v životě nejednou prošli a hráli s nimi ruskou ruletu. Lítací dveře najdou uplatnění hlavně v provozech nemocnic, restaurací, barů. Jsou opatřeny speciálními závěsy, které umožňují otevírání křídla dveří libovolně oběma směry a následné samozavírání.

Kolik váží bezpečnostní dveře

Jak jednoduše vybrat bezpečné dveře Podle váhy

2 Základní zabezpečení 3 Perfektní zabezpečení Ideální pro 90 % lidí
Hmotnost dveří (dveře bez problémů otevřou a zavřou i malé děti) Více oceli = těžší dveře = vyšší bezpečnost 30 – 60 kg 60 – 80 kg
Doplňkové těsnění, aby netáhlo
Tloušťka křídla dveří 5 cm 5 – 8 cm


Dveře se samovolně otevírají, nebo zavírají

Příčinou samovolného otevírání dveřního křídla může být nekvalitní provedení zárubní, ale i jejich deformace vlivem změny teploty či vlhkosti. Při změně vlhkosti se mohou zárubně prohnout či vyboulit. Řešení může být opět velmi jednoduché.Laminát (z lat. lamina, vrstva) je druh kompozitního materiálu, který tvoří několik vrstev ze stejného nebo různého materiálu, impregnovaných a slepených vhodnou pryskyřicí nebo jiným pojivem. Vyrábí se často lisováním za vyšších teplot, tento proces se nazývá laminování.

Co to je Bezfalcové dveře : Jak název napovídá, bezfalcové dveře nemají polodrážku (neboli falc). Konstrukce bez polodrážky umožní, že dveřní křídlo je "zapuštěno" hlouběji do zárubně a je s ní v zavřeném stavu v jedné rovině. Celek dveří a zárubně tak působí jednolitě, moderně a luxusně.