Co na opakované záněty močových cest?
Jako léčba se doporučuje dlouhodobé (alespoň 6 měsíců) užívání močových chemoterapeutik podávaných nejlépe před spaním, aby bylo dosaženo co nejdelšího působení na močový měchýř. Výsledek léčby závisí na mnoha faktorech, především na obranyschopnosti organismu, virulenci mikrobů a také na aktivním přístupu pacientky.Příčiny vzniku zánětu močových cest

Může vznikat i potlačováním nucení k močení či nedostatečnou hygienou. Zánět může vyvolat i plod v těhotenství, tím, že stlačuje močový měchýř. Další příčinou může být i oslabená imunita.Rozhodně se vyhněte konzumaci kávy, džusu, koly nebo černého čaje. Vhodné je vynechat sladkosti, ostrá a smažená jídla – bakterie, jež způsobuje zánět z 90 % případů, Escherichia coli, je má velmi ráda. Cukr je prostě něco, co vynechte ze svého jídelníčku při obtížích se záněty obecně.

Jak rychle vyléčit zánět močového měchýře : V počáteční fázi zánětu močových cest postačí zvýšit příjem tekutin a užívat fytofarmaka. Doporučují se také brusinky a borůvky. Jestliže potíže i nadále přetrvávají, případně zesilují, je nezbytné užívat antibiotika. V případě neléčeného zánětu močových cest může dojít k chronickému zánětu.

Jak se zbavit Opakovaneho zánětu Mocaku

V akutní fázi se doporučuje klid v teple, zvýšený přívod tekutin a podávání antibakteriálních léků po dobu 3 dnů (u opakovaných zánětů 7 dnů). Rovněž se doporučují přípravky proti křečím či analgetika. Antibiotika se podávají jen u komplikovaných případů.

Jak se pozna chronický zánět : Chronický zánět se projevuje symptomy, které si vůbec nedáme do souvislosti se zánětem. Jsou to únava, bolest v krku, ucpaný nos, častá nachlazení, zažívací potíže- ať už to je nadýmání, průjem či zácpa, dále bolesti kloubů a svalů, psychické obtíže – úzkosti a deprese.

Opakované záněty močové cest

 • Pít každý den dostatečné množství tekutin.
 • Nosit kvalitní bavlněné spodní prádlo.
 • Nezadržovat močení.
 • Vymočit se po každém pohlavním styku.
 • Nepoužívat obyčejné sprchové gely, které narušují poševní mikroflóru.
 • Otírat se po stolici správným směrem.


Doporučuje se vypít alespoň 2–3 litry nedráždivých tekutin rovnoměrně rozložených během celého dne. Jsou vhodné teplé nápoje, bylinné urologické čaje nebo čistá voda pokojové teploty. Káva a černý čaj se do pitného režimu nezahrnují.

Co může tlačit na močový měchýř

Omezení kofeinu a alkoholu: Tyto látky mohou výrazně dráždit močový měchýř a zvyšovat produkci moči. Pravidelné cvičení: Aktivní životní styl a cvičení mohou pomoci udržovat zdraví močového měchýře. Úprava stravy: Některé potraviny mohou dráždit močový měchýř, například pikantní jídla nebo citrusové plody.Chronický zánět představuje komplexní patologický stav, který má dlouhodobý vliv na funkci a integritu různých tkání a orgánů, včetně kloubů, střev, kůže a plic. Jedná se o udržovanou imunitní reakci na rozmanité stimuly, jako jsou infekční agens a tkáňová poškození.Na záněty močového měchýře dobře funguje teplo. Od akutní bolesti vám uleví horká koupel nebo termofor. Pokud bolest přetrvává, je čas na návštěvu praktického lékaře.

Na akutní infekce močových cest se v první řadě používají léky označované jako chemoterapeutika (nitrofurantoin, sulfamethazol, trimethoprim). Jedná se o antibakteriální látky, které působí obdobně jako antibiotika, ale mají nižší riziko vzniku rezistence.

Jak se dostanou bakterie do močového měchýře : Většinou jde o bakterie. Ty se dostávají z vnějšího okolí – velmi často z konečníku přes močovou trubici do močového měchýře, zde se usadí a množí. Často ji v přemnožení pomáhá i naše nedůslednost v dodržování pitného režimu. S dostatkem přijímaných tekutin by totiž proud moči drobnou infekci eliminoval.

Jak dlouho muze být zánět v těle : Existují dva hlavní typy zánětu: akutní a chronický. Krátkodobá reakce, která obvykle trvá jen několik dní. Je to první odpověď těla na poranění nebo infekci a je obvykle charakterizována pěti hlavními příznaky: bolestí, teplem, zčervenáním, otokem a ztrátou funkce. Dlouhodobý, trvající měsíce nebo dokonce roky.

Co vytáhne zánět

Zánětu se můžeme zbavit, vyloučíme-li ze stravy ztužené tuky, běžné rafinované rostlinné oleje, lepek, mléčné výrobky, kofein a cukr. Změnou jídelníčku se můžeme zbavit migrén, alergií, vysokého krevního tlaku, protizánětlivá strava navíc posiluje imunitu.

Pitný režim je základ

Nedostatečný pitný režim může být přímou příčinou zánětu močových cest. Jakmile ucítíte nepříjemný pocit v podbřišku nebo potřebu neustále chodit na záchod, zvyšte svůj příjem tekutin. Pijte hlavně čistou vodu a neslazené bylinné čaje. Účinný je také vývar z řebříčku, jitrocele či medvědice.Léky na močové cesty

 • PROSTAMOL Uno 320 mg 90 kapslí
 • BIONORICA Canephron tablety 60 kusů
 • LEROS Urcyston léčivý čaj na močové cesty 20 x 1,5g.
 • PROSTAKAN Forte 120 tobolek.
 • PROSTAMOL UNO 320 mg 60 tobolek.
 • PROSTAMOL UNO 320 mg 30 tobolek.
 • MEGAFYT Urologická čajová směs 20 sáčků
 • LEROS Species urologicae léčivý čaj 100 g.

Jak se pozná rakovina močových cest : bolest vycházející z močové trubice nebo jejího okolí při močení, časté močení s malými porcemi moči, časté záněty močových cest, bolesti v bederní krajině způsobené poruchou odtoku moči z ledvin u pokročilého onemocnění.