Co na rozmazané vidění?
Rozmazané či mlhavé vidění způsobuje také zánět oka, částečky prachu či písku, migréna, pohmoždění oka nebo nízký krevní tlak. Pokud se tento stav opakuje často, je dobré se obrátit na lékaře. Rozmazané vidění můžou způsobit i kontaktní čočky. Nikdy je proto nenoste v očích déle než je výrobcem doporučeno.Cvičení akomodace (zaostřování) oční čočky

Před oči si dejte ukazovák na vzdálenost asi 20-30 cm, tak blízko, dokud jej budete vidět ostře. Postavte se před nějaký předmět vzdálený minimálně 5 metrů. Svůj zrak zaostřete na prst a hned nato na vzdálený předmět. Opakujte 10x.Dobrý den, záleží o kolik hůře vidíte, a zda je přítomen ještě další příznak (bolest, světloplachost, slzení atd). Pokud je pouze mírně zhoršené vidění, tak se už bude zřejmě nutné předepsat Vám brýle, protože se zřejmě projevila dioptrická vada. Takže se objednejte na oční vyšetření.

Čím se horší zrak : Příčiny zhoršení zraku mohou být různé – genetické faktory, oční i celková onemocnění (cukrovka, roztroušená skleróza), poškození zraku úrazem a nejčastěji přibývající věk. Ve vyšším věku totiž mnohem více hrozí riziko vzniku šedého a zeleného zákalu, makulární degenerace a jiných očních problémů, po 40.

Jak vrátit zrak

Zrak lze navrátit v případě, pokud je poškozená rohovka, ale sítnice a oční nerv je v pořádku. Například po poleptání chemikálií, kdy většinou dojde k velkému poškození celé rohovky. Na řadu pak přichází implantace umělé rohovky, která zrak může pacientovi vrátit.

Jak se projevují unavené očí : Suché a unavené oči se projevují pálením, svěděním, pocitem cizího tělesa v oku. Ke zvlhčení se používají zvlhčující oční kapky (tzv.

Přečtěte si našich 5 nejlepších tipů, jak zlepšit zrak a udržet oči zdravé

 1. Naplánujte si pravidelné oční kontroly.
 2. Dopřejte svým očím odpočinek od digitálních obrazovek.
 3. Vyzkoušejte tato oční cvičení
 4. Jezte zeleninu a dodržujte zdravý životní styl.
 5. Chraňte své oči před UV zářením.


Potraviny pro zdravé oči

 1. Ryby.
 2. Listová zelenina.
 3. Citrusy, jahody, mango, ananas, kiwi, papája všechny jsou plné vitamínu C.
 4. Ořechy.
 5. Oranžové ovoce a zelenina.
 6. Plnotučné mléko, máslo a sýr, hovězí či kuřecí játra jsou výborným zdrojem retinolu, což je forma vitamínu A pocházející z živočišných potravin.

Jak se projevuje zánět očního nervu

Pocit tlaku: Zánět je obvykle doprovázen pocitem tlaku v oku (bolest za okem). Snížená zraková ostrost: Zánět může vést k náhlému poklesu schopnosti vidět jasně a ostře. Zamlžené vidění: Postižení zánětem často způsobí zhoršené nebo zamlžené vidění v jednom nebo obou očích.Tupozrakost není sama o sobě zřetelná. Obraz z postiženého oka totiž mozek ignoruje a tupozraký člověk tím pádem vnímá pouze obraz ze zdravého oka. Již v dětství si člověk postižený tupozrakostí zvykne na obraz pouze z jednoho oka, a tedy si vůbec neuvědomuje, že jedno oko prakticky nepoužívá.Důležité jsou ale i mastné kyseliny omega-3 (ryby), minerály zinek (luštěniny, vaječný žloutek) a selen (tuňák, česnek), karotenoidy lutein a zeaxantin nebo mezozeaxantin (listová zelenina a bobulovité ovocné plody).

Na oteklá víčka pomáhá i chlad. Spěte v dobře větrané místnosti a po probuzení si obličej několikrát opláchněte hodně studenou vodou. Výborně fungují i gelové chladicí masky, já jich mám doma v lednici hned několik a ráno je vždy přiložím na oči. Dostaví se příjemný pocit, a hlavně okamžitý efekt.

Co je nejlepší na unavené očí : Spoustu lidí tráví sledováním obrazovky mnoho hodin denně, a proto je pauza pro zdraví a správnou funkčnost očí tak důležitá. Ptáte se, jak na unavené oči Dopřejte jim pravidelně pauzu, ideálně každých 50 minut po dobu 10 minut. Využijte tohoto času a vyvětrejte v místnosti a napijte se vody nebo neslazeného čaje.

Co udělat pro lepší zrak : 10. Rady pro zdraví (nejen zraku)

 • Vyvážená a pestrá strava, zdravý životní styl.
 • Pravidelné návštěvy očního lékaře.
 • Kvalitní ochranné pomůcky pro oči (bezpečnostní brýle, brýle na PC, brýle na řízení, s ochranou proti UV záření, ad.)
 • Pravidelná oční cvičení (oční jóga)

Co na zklidnění oči

Doporučené

 1. Premium Ocuswiss® oční výplach 100 ml. Oční výplach pro okamžitou úlevu.
 2. Akce. Desodrop oční roztok 8 ml.
 3. Ocutein Sensitive oční voda 50 ml.
 4. Ophthalmo-Septonex oční kapky 10 ml.
 5. Ophthalmo-Septonex oční mast 5 g.
 6. Visine Rapid oční kapky 15 ml.
 7. Blephagel 30 g.
 8. Aromatica Kosmín při únavě a námaze očí emulgel 25 ml.


Vitamín B. Superschopnost: B6, B12 a kyselina listová jsou zvláště důležité pro prevenci: Pokud jsou přítomny v dostatečném množství, mohou snížit riziko makulární degenerace a dalších očních onemocnění, a tím přispět k zachování zraku.Léčba zánětu sedacího nervu spočívá především v klidu na lůžku a užívání léků proti bolesti. Vhodná je i vířivá vana nebo střiky. Analgetika jsou vhodným řešením i u dalších typů zánětu, nejčastěji jsou to léky s obsahem ibuprofenu, který pomáhá tlumit nejen bolest, ale i zánět.

Jak se pozná zánět v oku : Příznaky jsou typické, zarudnutí, svědění, slzení a typická je i světloplachost. Kromě aplikace léků se doporučuje i nošení tmavých slunečních brýlí, aby se snížila podrážděnost sliznice světlem. Postižené bývají většinou obě oči. Zánět se projeví náhle a léčba trvá 2-3 týdny.