Co pomáhá na suchou pleť babské rady?
Tipy pro správnou péči:

 1. Pijte hodně neperlivé vody (doporučuje se až tři litry denně).
 2. Používejte osvěžující hydratační spreje, které pokožce dodají potřebnou vlhkost.
 3. Zvolte vhodnou hydratační kosmetiku.
 4. Čistěte pleť šetrnou pleťovou kosmetikou.
 5. Chraňte kůži před slunečním zářením hydratačním opalovacím krémem.

Suchá pleť často trpí nedostatkem přirozených hydratačních faktorů (urea, aminokyseliny a kyselina mléčná), které podporují vázání vody uvnitř kůže. Mimo to jí také chybí lipidy, jako jsou ceramidy, mastné kyseliny a cholesterol, potřebné pro již zmiňovanou bariérovou funkci kůže.Výrazná barva potravin, jako jsou meruňky, rakytník, mrkev nebo červená či žlutá paprika, naznačuje jejich vysokou hladinu beta-karotenu. Tento provitamín vitamínu A a silný antioxidant působí v těle jako prevence suché pokožky.

Jak hydratovat pleť babské rady : Smíchejte vaječný žloutek, lžíci medu, lžíci olivového oleje a půl šálku ovesných vloček (pro snazší aplikaci je můžete rozdrtit). Naneste masku na obličej a nechte ji působit 15 – 20 minut. Poté masku důkladně opláchněte vlažnou vodou. Nezapomeňte po použití masky pleť hydratovat vhodným pleťovým krémem!

Co pomáhá na suchý obličej

Velmi suchá pleť a kůže na obličeji zaslouží hydratační krém na suchou pleť. Vybírejte mezi mnoha značkami a najděte si ten nejlepší krém na suchou pokožku pro vás, ať už to bude vazelína na obličej od značky Herbavera, hydratační krém Cerave nebo emolienční krém A-Derma.

Jak hydratovat suchou pleť : Suchou pokožku je třeba především patřičně hydratovat. Zaměřte se na dostatečný pitný režim a používejte hydratační kosmetické přípravky. Vyhněte se hygienickým a kosmetickým výrobkům s detergenty, které by mohly pokožku zbytečně dráždit. K čištění obličeje používejte přípravek, který nenarušuje kožní bariéru.

při suché pleti bych doporučila komplexně podpořit výživu. Velký vliv má dostatečný příjem nenasycených omega 3 mastných kyselin a vitamínů B. Možností je také užívat kolagen nebo kyselinu hyaluronovou, které často bývají jako složky v doplňcích stravy na pleť.

Na natírání pokožky jsou vhodné např. přípravky s obsahem urey (Eucerin, Excipial) či mandlového oleje (Molicare skin ošetřující olej). Natírat se může i častěji během dne. Nejlepší je, ale po osprchování a lehkém otření cca do 3-5 minut.

Co je nejlepší na suchou pleť

Vhodné jsou micelární vody, odličovací mléka nebo oleje. Po aplikaci pleť ztonizujte, lehce osušte papírovým ubrouskem a poté natřete vyživujícím hydratačním krémem. Suchá pokožka potřebuje více hydratovat – hydtratačními krémy, které ale neucpávají póry.Čistá voda je nejjednodušším a nejdostupnějším způsobem, jak docílit krásné pleti. Pokud budete pít denně dostatek tekutin, podpoříte nejen trávení, ale také rychlejší přirozenou regeneraci a detoxikaci organismu, což se velmi rychle odrazí ve vaší tváři.Jak hydratovat pleť

 1. Pijte dostatek tekutin. Čistá voda je nejjednodušším a nejdostupnějším způsobem, jak docílit krásné pleti.
 2. Používejte přírodní hydratační krémy.
 3. Zařaďte do své péče oleje.
 4. Vyhýbejte se dráždivé kosmetice.
 5. Nezapomínejte na opalovací krém.
 6. Vyzkoušejte hydratační pleťové masky.


Čistá voda je nejjednodušším a nejdostupnějším způsobem, jak docílit krásné pleti. Pokud budete pít denně dostatek tekutin, podpoříte nejen trávení, ale také rychlejší přirozenou regeneraci a detoxikaci organismu, což se velmi rychle odrazí ve vaší tváři.

Které vitamíny se nesmí užívat spolu : Které vitamíny nekombinovat

 • Vitamíny A, D, E a K.
 • Vitamín E a K.
 • Železo a vápník.
 • Vápník a hořčík.
 • Multivitamin a vápník, draslík, zinek nebo hořčík.
 • Zinek a měď
 • Vitamín D3 a vitamín K2.
 • Vitamíny skupiny B.

Čím hydratovat pokožku : Tonika, masky, olejíčky – doplňkové produkty k základní péči o pleť, jejich aplikace může být na denní bázi či pouze několikrát týdně, doplňují pleti extra dávku výživy a hydratace, vyzkoušejte například Mary Kay Naturally™ Výživný olej nebo TimeWise® Hydratační regenerační tonikum.

Co potrebuje suchá pleť

Na suchou kůži jsou nejvhodnější produkty obsahující více tuku než vody. Vitamíny a další účinné látky v nich dodají pokožce potřebnou vzpruhu, a pomáhají tak minimalizovat pocit sucha. Přídavné látky jako kyselina mléčná, glycerin či urea udržují v kůži vlhkost. Urea neboli močovina je navíc přirozenou součástí kůže.

Základním řešením dehydratace je zvýšení pitného režimu, tedy tzv. rehydratace. V lehčích případech stačí zvýšení příjmu tekutin po menších dávkách a častěji, tak aby ledviny zvládly tekutiny zpracovat. Pokud poznáte, že jste dehydrovaní, nesnažte se rychle vypít velké množství vody najednou.Pitný režim

K tomu, aby pleť byla dobře hydratovaná, pomůže také dostatečný příjem tekutin. Ideální je čistá voda, kterou si můžete ochutit nakrájenou čerstvou salátovou okurkou, mátou nebo citronem. Na dodržování pitného režimu nikdy nezapomínejte.

Jak Hloubkove hydratovat pleť : Pitný režim

K tomu, aby pleť byla dobře hydratovaná, pomůže také dostatečný příjem tekutin. Ideální je čistá voda, kterou si můžete ochutit nakrájenou čerstvou salátovou okurkou, mátou nebo citronem. Na dodržování pitného režimu nikdy nezapomínejte.