Co se natáčel v Ceskem Krumlove?
Natáčely zde české i zahraniční produkce. Vznikal zde například film Jak dostat tatínka do polepšovny, Pyšná princezna, Jen ho nechte, ať se bojí, Z pekla štěstí nebo Hop a je tu lidoop.Více než stoletou tradici má v Českém Krumlově výroba obrazových lišt a rámů. Jako první zde vznikla koncem roku 1860 Schönbauerova dílna, která se zprvu specializovala na pozlacovačské práce a později rozšířila obor podnikání na výrobu obrazových rámů.Lednice se objevila v pohádkách Království potoků, Dračí prsten, a Princezna Fantaghiro.

Co se natáčelo na hradě Hukvaldy : Natáčela se zde např. pohádka O sirotkovi z Radhoště (1997, režie Ludvík Ráža) a a také část pohádky Princezna zakletá v čase 2 (2022, režie Petr Kubík). V roce 2015 hrad navštívilo 56 037 návštěvníků.

Kde se natáčel film zámek v Čechách

Řada venkovních scén prvního dílu v „Praze u dvora“ se natáčela v zahradě zámeckého parku v Lysé nad Labem. Naopak za interiéry paláce „ve Vídni“ posloužil Colloredo-Mansfeldský palác, Arcibiskupský zámek Kroměříž i zámek Valtice. Úplně jako vídeňská jízdárna vypadala barokní jízdárna ve Světcích v západních Čechách.

Kde se natáčel film Markéta Lazarová : Jedna z filmových lokalit, kde se natáčel historický film Markéta Lazarová, leží jen kousek od Protivína nedaleko Maletic. Tvrz Klokočín okouzlila Františka Vláčila a navěky se zapsala do historie našeho filmu.

Český Krumlov byl zároveň hlavním správním centrem Rožmberského dominia a do roku 1918 i Krumlovského vévodství a Dominia schwarzenberského. Středověké centrum města, které obklopuje meandry Vltavy, je od roku 1963 městskou památkovou rezervací a od roku 1992 je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO.

Latrán (latinsky lateranus = postranní, vedlejší) označuje zpravidla opevněnou část města, osadu nebo městečko, podhradí, které sousedí s hradem či zámkem, a je na něm přímo závislé. Osou latránu bývá cesta, podél níž vzniká hustá městská zástavba.

Co se točilo v Českém ráji

Jinak se na hradě Kosti natáčely pohádky O ztracené lásce (2002) a O ztraceném princi (2008) i horor Hannibal – Zrození (2007). Kopicův statek si zahrál v následujících pohádkách a filmech: Nesmrtelná teta (1993), Princ a Večernice (1978), Princ Bajaja (1971), O ztracené lásce (2002) a Prima sezóna (1994).Seriál Eliška a Damián se natáčel na středočeských zámcích Loučeň a Veltrusy a v ateliéru. Druhý jmenovaný zámek stojí uprostřed krajinářského parku s romantickými stavbami. Parkem se můžete toulat i skoro celý den, v Čechách je největší.V pohádkovém příběhu se objeví zámek Sychrov, ale i další různá místa po celém Česku. Kde všude se nová vánoční pohádka roku 2023 natáčela, vám prozradí Kudy z nudy.

Rožmberk nad Vltavou je vyhlášeným střediskem vodáctví. Nejvíce vodáků se v letním období plaví vltavským úsekem od města Vyšší Brod až do města Český Krumlov. Ve městě se natáčela i komedie Rafťáci.

Kde se tocilo kralovstvi potoku : Království potoků

Velká výpravná pohádka o zkoušené lásce, záhadě medailonů, tajemné princezně a dvou čtverácích, kteří hodně pomohou i popletou. Natáčelo se na více hradech také na hradě Bouzov.

Kde se natáčel film Zámek v Čechách : Řada venkovních scén prvního dílu v „Praze u dvora“ se natáčela v zahradě zámeckého parku v Lysé nad Labem. Naopak za interiéry paláce „ve Vídni“ posloužil Colloredo-Mansfeldský palác, Arcibiskupský zámek Kroměříž i zámek Valtice. Úplně jako vídeňská jízdárna vypadala barokní jízdárna ve Světcích v západních Čechách.

Kde se natáčel film Máj

Mysteriózní snímek Máj (2008) se natáčel na vrchu Číčov u obce Hořenec (tam kat sleduje poutníky a na konci popravuje Viléma), v Jiřetíně pod Jedlovou, na Křížových vršcích u Charvatic i na hradě Budyně nad Ohří.

Návštěvníkům města je v těsné blízkosti centra k dispozici zhruba 680 parkovacích míst pro osobní vozidla na pěti odstavných parkovištích P1 – P5. Prvních 40 minut je na těchto parkovištích zdarma. Občané mohou využít bodové karty pro výhodnější parkování.

  • Co vidět v Českém Krumlově Město. Český Krumlov.
  • Bazén Český Krumlov. Sportoviště
  • Egon Schiele Art Centrum. Muzeum.
  • Grafitový důl pod Českým Krumlovem. Technická památka.
  • Hrad a zámek Český Krumlov – perla… Hrad / Zámek.
  • Letohrádek Bellaria v Českém Krumlově Hrad / Zámek.
  • Muzeum fotoateliér Seidel. Muzeum.
  • Muzeum vltavínů Muzeum.

Jaká pohádka se natáčela na hradu Kost : Hrad Kost si zahrál v těchto filmech a pohádkách: Radůz a Mahulena (1970, scény na hradbách); S čerty nejsou žerty (1984, především hradní kuchyně, okno do vězení); Toulavý Engelbert (1973, muzikál Juraja Herze); Červený Bedrník (1999, Kost, Plakánek) – Patrick Lau, Graham Theakston, Simon Langton; O ztracené lásce ( …