Co se natáčelo na hradě Helfštýn?
Hrad rovněž využívají filmaři; tak v roce 1987 tu vznikaly záběry pohádky O živé vodě; roku 2010 zde natáčeli lyrické drama Janek a Anežka, inspirované pověstí o Zelené paní. Rekonstrukce hradu od olomouckého Atelieru-r získala Českou cenu za architekturu za rok 2021 pořádanou Českou komorou architektů.Hrad Helfštýn (zvaný také Helfštejn, německy Helfenstein) vznikl se vší pravděpodobností v poslední čtvrtině 13. století a jeho zakladatelem a prvním majitelem byl slezský šlechtic Friduš (Fridrich) z Linavy.Na Housce natáčela v dubnu Česká televize pohádku Dilino a čert. Dilino znamená v romštině hlupák nebo pitomec.

Co se tocilo na hradě Kost : Jinak se na hradě Kosti natáčely pohádky O ztracené lásce (2002) a O ztraceném princi (2008) i horor Hannibal – Zrození (2007). Kopicův statek si zahrál v následujících pohádkách a filmech: Nesmrtelná teta (1993), Princ a Večernice (1978), Princ Bajaja (1971), O ztracené lásce (2002) a Prima sezóna (1994).

Jaká je nejrozsáhlejší zřícenina

Rabí – nejrozsáhlejší hradní zřícenina v Čechách

Hrad Rabí, který vzniknul na počátku 13. století, je králem všech českých hradů. Kdybyste pečlivě odměřili délku jeho budov a hradeb s dělovými baštami, napočítali byste neuvěřitelné tři kilometry.

Co se stalo na hradě Houska : Tento tajemný hrad zaujme návštěvníky především pověstí o průrvě do pekla a o odsouzenci, který do ní byl spuštěn. Vchod do pekla prý střeží strašlivý černý mnich bez obličeje, ale dodnes se neví, kde přesně se tato brána do jiného světa nachází.

Jinak se na hradě Kosti natáčely pohádky O ztracené lásce (2002) a O ztraceném princi (2008) i horor Hannibal – Zrození (2007). Kopicův statek si zahrál v následujících pohádkách a filmech: Nesmrtelná teta (1993), Princ a Večernice (1978), Princ Bajaja (1971), O ztracené lásce (2002) a Prima sezóna (1994).

Na hradě Zvíkov se natáčely například:

  • pohádka Lotrando a Zubejda.
  • film Marahal – Tajemství talismanu.
  • pohádka Marie Růžička.
  • pohádka Mucimutr.
  • pohádka Jak chutná láska.
  • pohádka Sedmero krkavců

Kdo je majitel hradu Kost

Giovanni Kinský dal Borgo dal poté přepsat polovinou vlastnictví hradu na svého mladšího bratra Pia Kinského dal Borgo, a hrad v současnosti vlastní prostřednictvím akciové společnosti Kinský dal Borgo.1953 – 1959. Hrad založil před r. 1349 Beneš z Vartemberka, sídlící na tvrzi v nedaleké Sobotce.Pražský hrad, který je tradičním sídlem českých panovníků a od roku 1918 také sídlem prezidenta republiky, je nejnavštěvovanější památkou Česka. Postupnými přístavbami a úpravami Pražského hradu vznikl jeden z největších hradních komplexů na světě, který denně navštěvují tisíce návštěvníků.

Navštívit lze jak Horní, tak i Dolní hrad, kde je možné spatřit románskou bránu, cisternu, ale i gotické a renesanční obytné budovy. Vše doplňuje expozice osvětlující vývoj osídlení kopce od pravěku. Hrad také často oživí ukázky historických bojových umění a sokolnictví.

Proč se jmenuje Hrad Houska : Říká se, že byl postaven na skále, aby zacpal díru do pekla, která zde někdy vznikla a ve které se začaly zjevovat různé přízraky. Původně tu snad bylo hradiště, které pro svého syna Houseka nechal postavit Slavibor z rodu Pšovanů. Proto se hrad jmenuje Houska.

Co se točilo v Českém ráji : Natáčely se tam pohádky jako třeba Kouzla králů, O ztracené lásce, O uloupené divožence nebo některé záběry pohádky S čerty nejsou žerty, kdy princezna Adélka zpívala Petru Máchalovi u okna hradu písničku, že by se k sobě hodili.

Jaká Pohádka se natáčela na Zvíkově

Na Zvíkově se točily například pohádky Marie Růžička, Sedmero krkavců, či Lotrando a Zubejda.

Cena vstupného

Plné vstupné 270 Kč
Senioři 200 Kč
Studenti (15–26 let) 200 Kč
Děti 6–15 let/ZTP 120 Kč
Děti do 6 let zdarma

29. 1. 2024Aktuální stav: Kromě hradů (70), hradů přestavěných na zámky (154) a zřícenin hradů (323, chybí nepřístupné Jivno) by měly být už kompletně zastoupeny i zříceniny tvrzí (78) a téměř kompletně skalní hrady (84).

Co se natáčelo na hradě Kost : Jinak se na hradě Kosti natáčely pohádky O ztracené lásce (2002) a O ztraceném princi (2008) i horor Hannibal – Zrození (2007). Kopicův statek si zahrál v následujících pohádkách a filmech: Nesmrtelná teta (1993), Princ a Večernice (1978), Princ Bajaja (1971), O ztracené lásce (2002) a Prima sezóna (1994).