Co se natáčelo na zámku Veltrusy?
Zámek Veltrusy ve filmu

  • Zločiny Velké Prahy, 3.díl / 2021 režie Jaroslav Brabec.
  • Zakleté pírko / 2020, režie Zdeněk Troška.
  • První republika / 2018, režie Biser Architev.
  • Rudý baron / 2008, režie Nikolai Müllerschön.
  • Babí léto / 2001, režie Vladimír Michálek.
  • Zjizvená tvář země / 1996, režie Martin Šlehofer.

Eliška a Damián se natáčeli i na zámku Loučeň, který se nachází nedaleko Nymburka. I tento zámek disponuje velkým parkem, který je doplněn labyrinty.Scény z podmořské říše se točily v Prachovských skalách u Jičína, především na Císařských schodech, po nichž postavy ve filmu ve zpomalených záběrech neustále pobíhají. Krom toho probíhalo filmování na zámku ve Veltrusech, na skalním hradu Sloup, v Lomu Mořina nebo ve Valdštejnské zahradě v Praze.

Jaká pohádka se točila na zámku Lednice : Lednice se objevila v pohádkách Království potoků, Dračí prsten, a Princezna Fantaghiro.

Která pohádka se natáčela na zámku v Telči

Na telčském zámku se natáčely slavné české pohádky jako Pyšná princezna, Jak se budí princezny, Z pekla štěstí a další.

Na jakém zámku se natáčel Nejlepší přítel : Pohádka se natáčela na zámku v Ploskovicích, ve skanzenu Veselý kopec, ve slévárnách nedaleko Berouna, nyní ve Žlebech a ještě se bude točit ve Dvoře Králové a na zámku Hluboká. Zámek Žleby byl po celý den pro veřejnost z důvodu natáčení uzavřen, i tak přilákal řadu zvědavých tváří.

Natáčelo se ve skanzenu v Kouřimi u Kolína a na zámku v Chrámcích na Mostecku. "Byla tam výborná atmosféra a všichni jsme se bavili.

V pohádkovém příběhu se objeví zámek Sychrov, ale i další různá místa po celém Česku. Kde všude se nová vánoční pohádka roku 2023 natáčela, vám prozradí Kudy z nudy.

Kde se natacela Ariel

Ta také sdílela první oficiální fotografii Ariel, která se zrovna vynořila z vln. Scéna se točila na Sardinii, kde štáb strávil zhruba tři měsíce. Krom toho měl hlavní základnu a ateliérech Pinewood v Británii, odkud jsme v minulosti mohli vidět letecké fotografie rozsáhlých kulis.Lednice se objevila v pohádkách Království potoků, Dračí prsten, a Princezna Fantaghiro.Natáčení probíhalo od června do října 2013 mj. v obci Ledčice, na zámku Žleby, také u Čestic, v Hluboké nad Vltavou, ve Velharticích a na Děčínském Sněžníku. Na přelomu ledna a února 2014 se dotáčel příběh O dvanácti měsíčkách na Ještědu.

Na začátku prosince zamíříme do Telče. Jeden z nejkrásnějších renesančních zámků u nás nabídnul už mnohokrát kulisu pro natáčení českých i zahraničních filmů. Nás ale ze všech nejvíc zajímala dvoudílná pohádka Zdeňka Trošky Z pekla štěstí.

Na kterém zámku se natáčel film prstýnek : Oblíbený zámek

Zámek Veltrusy se objevil i v dalších známých filmech a televizních inscenacích. Šlo například o snímky Prstýnek, Hejkal, Starožitníkův krám, Amadeus, Učitel tance, Babí léto či Maigret. Ve městě také vznikla část filmu Most u Remagenu.

Na kterém zámku se natáčela Pohádka Tři bratři : Natáčení probíhalo od června do října 2013 mj. v obci Ledčice, na zámku Žleby, také u Čestic, v Hluboké nad Vltavou, ve Velharticích a na Děčínském Sněžníku. Na přelomu ledna a února 2014 se dotáčel příběh O dvanácti měsíčkách na Ještědu.

Co se natacelo na zámku Opocno

V parku se natáčel film Smrt talentovaného ševce, na zámku pak snímek Antonína Moskalyka z roku 1971 Babička."

Pohádka byla natočena na jižní Moravě. Ve filmu se objevuje větrný mlýn v Kuželově, zřícenina hradu Cornštejn a v závěru zámek Milotice.Pohádkové exteriéry se natáčely na hradě Křivoklát, v Telči, na hradech Pernštejn a Roštejn i na zřícenině hradu Orlík u Humpolce. Na Boží hod 25. prosince poběží od 20:20 novější Řachanda. Pohádka o rozmazlené princezně a dvou kamarádech, kteří se neživí vždycky úplně poctivě.

Která pohádka se natáčela na hradě Bouzov : Hrad Bouzov

Na hradě se natáčela pohádka O princezně Jasněnce a létajícím ševci. Právě zde na svých křídlech létal Jíra. S tímto místem je také spjatý seriál Arabela a pohádka O Janovi a jeho podivuhodném příteli.