Co signalizuje kontrolka motoru?
Oranžová kontrolka motoru značí nesprávné spalování paliva. Příčin může být celá řada – od vadné lambda sondy až po vstřikovače či EGR ventil. Někdy může kontrolku doprovázet i přepnutí motoru do nouzového režimu. Můžete pokračovat v jízdě, ale co nejdříve navštivte autoservis, kde závadu odhalí.Kontrolka motoru je indikátor signalizace poruchy výkonu motoru či s ním spjatých systémů. V moderních automobilech informuje o systému zapalování nebo selhání automatického přenosu, změně v otáčkách motoru po určité době nebo ve spalovací směsi a tak dále.Oranžová kontrolka motoru

Nízká hladina motorového oleje: V motoru je málo motorového oleje. Po jízdě co nejdříve zkontrolujte hladinu oleje a případně ji doplňte. Nesprávné spalování: Dochází ke špatnému spalování paliva. Můžete pokračovat dále v jízdě, ale co nejdříve bude potřeba navštívit autoservis.

Co znamená Check Engine : Kontrolka poruchy motoru (Check Engine)

Check Engine kontrolka může signalizovat širokou škálu problémů, včetně poruch spalování, problémů s emisemi, závad na senzorech, problémů s palivovým systémem, problémů s výfukovým systémem, a mnoho dalších.

Jak zapsat vymenu motoru

pokud se má změnit typ motoru, je potřeba potvrzení akreditovaného zástupce značky o možné výměně motoru původního typu za typ současný a provedení evidenční kontroly… na základě těchto dvou dokladů by registr vozidel měl nový typ motoru zapsat do TP… počítej s řádově několika tisícovkami za potvrzení…

Jak vypnout kontrolku : Jak kontrolku vypnout svépomoci

Budete k tomu potřebovat jen obyčejný klíč číslo 10. Nejprve otevřete kapotu, abyste se dostali k baterii vozu. Poté odmontujte svorku ze záporného pólu autobaterie a nechte ji přibližně 20 minut ležet v klidu. Systém vašeho vozu se po této době resetuje a kontrolka zhasne.

Nejčastější příčinou klepání motoru je detonace paliva. Detonace se vyskytuje, když palivo nehoří řádně v určité části spalovacího cyklu a dochází k explozivním reakcím. To může být způsobeno nevhodným palivem, špatnou kvalitou paliva, nesprávným časováním zapalování, příliš vysokou kompresí nebo přehříváním motoru.

Na nedostatečné rozlišení fotografií upozorňují výstražné vykřičníky (najedete-li kurzorem na vykřičník, zobrazí se vám více informací). Žlutý vykřičník se objeví u fotografií, které sice nelze vytisknout v perfektní kvalitě, ale pokud nepatříte k opravdu náročným tvůrcům, výsledek by vás měl uspokojit.

Co dělat když se přehřívá motor

Zjistíte-li, že se motor přehřívá, poskytněte mu první pomoc tím, že zapnete topení na maximální teplotu a ventilátor nastavíte na nejvyšší stupeň. Jak to přehřátému motoru pomůže Zapnuté topení uleví motoru tím, že odebírá část tepla z chladicího systému.Brzdy. Běžně se kontrolka s červeným vykřičníkem rozsvítí při zatáhnutí ruční brzdy. Pokud se kontrolka rozsvítí, když ruční brzdu nemáte zataženou, naznačuje to pravděpodobně problém v brzdové soustavě.Kontrolky na palubní desce najdeme ve třech barvách, stejně jako na semaforu: Zelená – „můžeš jet“ (= funkčnost systému) Oranžová – „pozor“ (= varování před potenciálním problémem) Červená – „stůj“ (= upozornění na již vzniklý problém vyžadující vaši pozornost)

Holý či kompletní motor

Menší zážehový motor Vznětový motor
Výměna motoru 3200 Kč 5000 Kč
Montáž příslušenství 1000 Kč 3000 Kč
Nové rozvody 1800 Kč 4300 Kč
Nový olej 500 Kč 600 Kč

Kolik stojí Prepis motoru : Za samotný přepis na registru vozidel zaplatíte standardně 500 Kč v případě, že se jedná o motocykl nebo skútr s obsahem nad 50 ccm. Pokud jde o motocykl nebo skútr do 50 ccm, zaplatíte 300 Kč. SPZ motorky vám zůstává, i pokud se přihlašuje v jiném kraji. Výměnu SPZ můžete provést za poplatek 250 Kč.

Jak resetovat kontrolku : Stiskněte resetovací tlačítko na konzole. Kontrolka na přístrojovém panelu bude v průběhu resetu blikat a jakmile systém reset dokončí, zazní zvukový signál.

Co kdyz bliká kontrolka zhaveni

Kontrolka žhavení (vznětový motor)

Pokud během jízdy bliká, je v systému elektronického řízení výkonu motoru závada. Řídící jednotka motoru umožňuje jízdu v nouzovém programu. Opět je třeba zajet do nejbližšího autorizovaného servisu, kde na základě diagnostiky zjistíme chybu.

Zadření motoru je snadno rozpoznatelná věc. Příznaky jsou klasické: ráno nastartujete motorku a vyrazíte na zahřívací jízdu. Dva týdny jste nejezdili, chcete to prohnat, tak přidáte plyn a rozjedete to naplno po polní cestě. Všechno je v pořádku, motor silně táhne, když najednou ztichne a vypne.Pozná se to snadno, když sundáš vačky a vahadla, musí se motor pořád ztuha točit, komprese je tam neustále, když jsou ventily pořád zavřeny.. A to dá vědět, že těsní.. Pokud to bude kafemlejnek, ,musí to dolů…Já se takhle napálil, auto chcíplo, já vezmu za př. kolo a komprese jako blázen..

Co znamená kontrolka vykřičník v trojúhelníku : Vykřičník, trojúhelník s vykřičníkem

Zde je vždy třeba zkontrolovat, s jakou další kontrolkou svítí, protože jde o doplňkovou kontrolku. Upozorňuje na závažnost problému – žlutá barva signalizuje varování, červená znamená vážné ohrožení.