Co to je apatit?
Využití Apatit se používá pro výrobu fosforu v chemickém průmyslu, kde se z něho získává surovina pro výrobu umělých hnojiv, kyseliny fosforečné a dalších sloučenin fosforu. Jeho další použití spočívá ve zdroji prvků vzácných zemin.Kámen apatit – český přírodní minerál

Tyto krystalky bývají zrnité, sloupečkovité nebo tabulkovité. Stěny krystalů se vyznačují skelným leskem (seskupení a lomné plochy jsou matné). Vryp je u apatitu bělavý a na Mohsonově stupnici tvrdosti (0 až 10) dosahuje hodnoty 5.Fosfority se těží zejména v USA, Číně a Maroku. V Rusku, na poloostrově Kola, se apatity těží z tzv. nefelinických syenitů na ložisku jižně od Murmanska. Magmatický fluorapatit tohoto ložiska je světle zelený, tvoří bohaté akumulace zrnitých agregátů, které budují ohromné bloky prorostlé mnoha dalšími minerály.

Jak se nabíjí Apatit : Apatit očišťujte zlehka opláchnutím ve vlažné vodě a následně důkladně osušte. Nabíjet ho můžete na nepřímém slunci – to znamená za slunečného dne, ale ve stínu nebo taky na měsíčním světle při měsíci v úplňku nebo položený na nabité křišťálové či ametystové drúze.

Jak čistit Apatit

Jak čistit: apatit čistíme omýváním pod proudem tekoucí vody. Jak nabíjet: apatit aktivujeme nabíjením na nepřímém slunci, dále na měsíčním světle při úplňku, případně jej položíme na křišťál.

Jak poznat že je minerál pravý : Přírodní minerál má pevnější strukturu, je studenější a déle se zahřívá ať už v dlani, nebo na slunci. Pravá minerální kulička se v případě rozbití rozlomí na větší kousky. Napodobenina se promění v drť. Tvrdost lze také otestovat ťukáním kuliček o sebe, pokud zní jako ťukání na sklo, jedná se bohužel o napodobeninu.

Obsidián je sopečného původu, je to amorfní sklo a stejně jako gagát nevytváří vrstvy. Při pohledu pod lupou mohou být patrné četné drobné dírky, které vznikly díky plynným bublinkám při rychlém zchlazení lávové hmoty. Často mají obsidiány díky bublinkám zlatavé, stříbrné či duhové odlesky nebo plochy.

Kameny očišťujte právě při úplňku a nebo klidně každý týden. Záleží jen na vás a na tom, jak často a jak intenzivně kameny používáte. Ovšem myslete na to, že kameny po celý měsíc absorbují negativní energii z okolí a potřebují očistit a nabrat novou sílu, aby mohly řádně plnit jejich ochrannou roli ve vašem životě.

Jak se nabíjí apatit

Apatit očišťujte zlehka opláchnutím ve vlažné vodě a následně důkladně osušte. Nabíjet ho můžete na nepřímém slunci – to znamená za slunečného dne, ale ve stínu nebo taky na měsíčním světle při měsíci v úplňku nebo položený na nabité křišťálové či ametystové drúze.Do vody nepatří lepidolit, selenit, kalcit, malachit, azurit, fluorit, celestýn, rodonit nebo hematit. Pokud plánujete pít vodu, ve které předtím necháte minerál, ujistěte se, že pochází od důvěryhodného zdroje a nemůže vám ublížit třeba tím, že na něm ulpěly stopové prvky nebezpečných látek.Jak poznat křemen Křemen na Mohsově stupnici tvrdosti dosahuje hodnoty 7, a tak je opravdu poměrně tvrdý (lze s ním rýpat do skla). Samotný křemen je většinou neprůhledný (průhledné jsou jeho drahokamové odrůdy). Může tvořit samostatné krystaly, které vytváří šestiboké hranoly.

Čistota (clarity) Safír bývá často lesklejší a čistější než rubín. Čisté safíry nemají žádné inkluze, které by byly viditelné pouhým okem, takové kameny jsou ale velice vzácné. Slavné a nejcennější safíry se pyšní krémově modrou barvou, která je způsobena takzvaným efektem jemného hedvábí pokrývajícím povrch kamene.

Jak se nabíjí obsidián : Pod proudem vlažné vody, nebo přes noc v misce vody, nejlépe společně s křišťálem. Nabíjíme je na přímém slunci, ráno a v podvečer. Výjimku tvoří duhový obsidián, který je citlivý na žár a prudké světlo, proto jej nabíjíme jen za jasné noci, za svitu hvězd, za přibývání Měsíce, nebo nejlépe za úplňku.

Které kameny nesmí na slunce : Mějte na paměti, že kameny není dobré vystavovat na slunečnímu záření celý den, jelikož jeho vlivem blednou. Jedná se zejména o avanturín, ametyst, akvamarín, beryl, citrín, fluorit, kunzit, safír, růženín, záhněda.

Jaký kámen se hodí k Vodnáři

Drahé kameny pro znamení Vodnáře jsou: akvamarín, amazonit, ametyst, Boji a Moqui kameny, celestin, čaroit, fluorit, fosilie, gagát, granát, chalcedon, chryzokol, chryzopras, jantar, jaspis, labradorit, lapis lazuli, křišťál, měsíční kámen, obsidián, opál, safír, sodalit, sugilit, topaz (modrý), tyrkys.

Křemen je běžnou součástí stavebních hmot, v písku a štěrku. Čisté křemenné písky se používají zejména ve sklářství, keramickém průmyslu a hutnictví. Křemen také slouží jako plnivo a abrazivo. Vysoce čistý křemen je zdrojem Si pro výrobu polovodičů.Náš TIP: Chcete-li vyzkoušet ještě dva způsoby, jak se přesvědčit o pravosti minerálu, uchopte jej do dlaně a nechte jej v ní. Pravý minerál je v ruce studenější než sklo a déle se zahřívá. Když teplo pojme, dokáže jej ale udržet v sobě déle než sklo a pryskyřice. Druhým způsobem je zkusit minerál zapálit.

Kolik stojí safír : Safír je jeden z nejznámějších a nejcennějších drahokamů světa. Jeho cena za jeden karát může být až 1 000 000 Kč, pokud se jedná o tzv. Kašmírský Safír, který musí mít dva certifikáty.