Co vyrobit z kartonu od mléka?
Ze spodní části krabice od mléka můžete vyrobit i romantickou krabičku třeba na laky na nehty nebo stíny, které chcete mít přehledně na očích. Odměřte potřebnou výšku krabice a jednu užší stranu ponechejte vyšší, aby se krabička dobře přenášela. Nemusíte nic slepovat, ale jen ji nazdobte.Z kartonu si však také vyrobíme různé pěkné dekorace, třeba obaly na květináče, podtácky (pozor však na různé tekutiny), fotorámečky, ale i nábytek, třeba police na lehčí věci, ale i stolek a židličky pro ty nejmenší. Karton též může v bytě říkat něco důležitého, obzvláště v dětském pokoji.Nahoře krabice udělejte malé otvory na uši, které uděláte z provázku, tkaničky nebo třeba drátěného ramínka. Na dno tavnou pistolí nebo voskem připevněte čajovou svíčku (i více). Máte-li LED světýlko, podlepte jej oboustrannou páskou. Použít můžete i v hračkářství koupenou tyčku na lampiony se světýlkem.

Kam vyhazovat kartony od mléka : Do oranžového (není-li ve Vaší lokalitě specifikováno jinak) vhazujte: Krabice od mléka, džusů, laciného vína, a to jakýchkoli velikostí, barev a tvarů. Jinými slovy všechno, co nese označení C/PAP, 81 nebo 84. Někde je možno vhazovat nápojové kartony do kontejnerů na papír.

Co se dá vyrobit z mléka

Z mléka můžete vyrobit skvělé slané i sladké dobroty. Čerstvé mléko se hodí do kaší, krémů i pečiva či polévek a omáček. Podívejte se na recepty z kozího, kravského či sojového mléke, které jsme pro vás připravili.

Jak zpracovat karton : Existují dva způsoby, jak nápojové kartony zpracovávat, a to buď v papírnách, kde se oddělí jednotlivé materiálové vrstvy nápojového kartonu a poté se dále zpracovávají jen papírová vlákna. Zbylý hliník a polyetylen se spaluje v kotlích pro ohřev vody nebo výrobu páry.

Jednoduché domácí tvoření

 1. Tkaní z papíru. Tvoření z papíru, například jednoduché „tkaní“, je velmi jednoduché a bez nepořádku.
 2. Papírové misky.
 3. Látkové květináče.
 4. Látková těžítka.
 5. Mozaikové obrázky.
 6. Papíroví draci pro domácí kutily.
 7. Papírové sluneční vitráže (lapač slunečních paprsků)


Krabice od nápojů patří do oranžové popelnice

Je to velmi jednoduché. Na kartony od nápojů dnes již běžně fungují speciální oranžové kontejnery, do kterých patří všechny krabice od mléka, džusů, vína nebo jogurtů. Patří sem veškeré nápojové obaly označené jako C/PAP, 81 nebo 84.

Jak si doma vyrobit lampion

Jednoduše odřízněte užší, vrchní konec (s hrdlem) a zbytek lahve polepte, pomalujte a ozdobte dle libosti. Do horního okraje udělejte dvě dírky, protáhněte jimi stuhu nebo drátek a lampion zavěste. Můžete použít i celou lahev a LED světýlka do ní vložit skrz vrchní uzávěr.Nápojáč třídíme do oranžového kontejneru

No a všechny tyhle krabice na pitíčka, vína a mlíčka (malý i velký) se mají třídit do oranžových kontejnerů. Jak už to ale bývá, jsou i tady výjimky a někdy se nápojové kartony třídí do jedné nádoby spolu s jiným druhem odpadu.Nápojový karton se třídí do žlutých 1 100 l sběrných kontejnerů, nebo se dá odnést na sběrný dvůr.

Mléko se zpracovává na mléčné výrobky jako jsou smetana, máslo, jogurt, sýr, syrovátka, laktóza, sušené a kondenzované mléko a mnoho jiných potravinových přísad a průmyslových produktů.

Co z kravského mléka : Výrobky z kravského mléka

 1. Mléko a smetana.
 2. Syrovátka.
 3. Kefír.
 4. Jogurtové mléko.
 5. Jogurt.
 6. Čerstvý sýr.
 7. Tvaroh.
 8. Nakládaný čerstvý sýr.

Kam patří kartony od mléka : Známé jako krabice na mléko, džusy nebo víno. Vhazují se do kontejnerů různých barev a tvarů, ale vždy označených oranžovou nálepkou, případně do oranžových pytlů. Záleží na tom, jak má obec systém sběru nápojových kartonů nastavený.

Čím řezat karton

Karton lze řezat laserem a je to vlastně oblíbený materiál používaný v projektech řezání laserem kvůli jeho dostupnosti, všestrannosti a hospodárnosti. Kartonové laserové řezačky jsou schopny vytvářet složité vzory, tvary a vzory v kartonu, což z něj činí skvělou volbu pro vytváření různých projektů.

Ničeho se tedy nebojte a plata od vajec i toaletní ruličky klidně vhoďte do modrého kontejneru na papír.Z papíru můžete vyrobit praktické výrobky – krabičku na dárky, obálku, záložku do knih, příruční taštičku. S dětmi vyzdobíte obývací pokoj jedna dvě. Třeba tulipány, motýlky, vázou s květinami.

Kam třídit nápojové kartony : Nápojový karton se třídí do žlutých 1 100 l sběrných kontejnerů, nebo se dá odnést na sběrný dvůr.