Co znamená kontrolka Vykricnik v trojúhelníku?
Běžně se kontrolka s červeným vykřičníkem rozsvítí při zatáhnutí ruční brzdy. Pokud se kontrolka rozsvítí, když ruční brzdu nemáte zataženou, naznačuje to pravděpodobně problém v brzdové soustavě. Může se jednat například o nedostatek brzdové kapaliny, nebo v horším případě o vážnější závadu na brzdách.Vykřičník v trojúhelníku svítící červeně značí problém kritický, kterým může být například nízký tlak oleje. Rozsvícená oranžová kontrolka oleje znamená nutnost jeho dolití, ale také zkontrolování, zda nikde neuniká. Oranžově svítící vykřičník v kolečku, které je navíc ozubené značí problém s převodovkou.Na nedostatečné rozlišení fotografií upozorňují výstražné vykřičníky (najedete-li kurzorem na vykřičník, zobrazí se vám více informací). Žlutý vykřičník se objeví u fotografií, které sice nelze vytisknout v perfektní kvalitě, ale pokud nepatříte k opravdu náročným tvůrcům, výsledek by vás měl uspokojit.

Co znamená univerzalni vystraha : Univerzální výstraha „STŮJ! “. Řada nákladních automobilů je vybavena touto univerzální červenou kontrolkou, která stručně a jasně řidiči říká, aby zastavil vozidlo a vypnul motor, případně aby se vůbec nerozjížděl. Tvar může být kruhový nebo trojúhelníkový, vždy je však doplněn vykřičníkem.

Co znamená vykřičník v Kolecku v autě

Brzdy: Když červená kontrolka vykřičníku v kolečku svítí, je to nejčastěji zcela banálně kvůli zatažené či neúplně povolené ruční brzdě; stává se, že ji nespustíte až dolů a kontrolka stále svítí.

Co delat kdyz sviti katalyzator : Blikající kontrolka upozorňuje na poruchu katalyzátoru, která může vést ke snížení výkonu motoru. V takovém případě je nutné zajet do autoservisu.

Blikající kontrolka upozorňuje na poruchu katalyzátoru, která může vést ke snížení výkonu motoru. V takovém případě je nutné zajet do autoservisu.

Radioaktivní látka představující nebezpečí č. 7D(žlutý trojúhelník,černý tisk)

Co znamená kontrolka volant s vykřičníkem

Pokud svítí červená kontrolka s vykřičníkem v kroužku, znamená to závadu na brzdovém systému nebo nízkou hladinu brzdové kapaliny. Vozidlo by nemělo pokračovat v jízdě, protože by to pro motoristy nemuselo být bezpečné.Kontrolka imobilizéru

Pokud se rozsvítí červená kontrolka s klíčem, který připomíná ten na vaší klíčence, značí to, je aktivní elektronický imobilizér. Imobilizér je zařízení, které brání vozu v pohybu, pokud nepoužíváte správný klíč.Kontrolka motoru je indikátor signalizace poruchy výkonu motoru či s ním spjatých systémů. V moderních automobilech informuje o systému zapalování nebo selhání automatického přenosu, změně v otáčkách motoru po určité době nebo ve spalovací směsi a tak dále.

EPC svítí a auto nejede – Co dělat V případě, že svítí kontrolka EPC a auto Vám nejede bývá řešením vyndat klíček, zamknout auto a následně klasicky odemknout a nastartovat. Řešením bývá napojení auta na VAG a vymazání všech chyb řídící jednotky. Důvodem může být například vlhko na čidle.

Jak se zbavit kontrolky motoru : Budete k tomu potřebovat jen obyčejný klíč číslo 10. Nejprve otevřete kapotu, abyste se dostali k baterii vozu. Poté odmontujte svorku ze záporného pólu autobaterie a nechte ji přibližně 20 minut ležet v klidu. Systém vašeho vozu se po této době resetuje a kontrolka zhasne.

Co znamená žlutá kontrolka : Napovědět by nám měla barva signalizace – žluté a oranžové značí drobnou závadu či nedostatek, červené závažnější problém, se kterým bychom neměli pokračovat v jízdě. Naopak zelené kontrolky značí, že je funkce v chodu – například světla, tempomat či zvolený jízdní režim.

Co delat kdyz sviti kontrolka ESP

Existuje několik možných příčin, proč se kontrolka ESP rozsvítí. Jedním z důvodů může být nízký stav kapaliny ve brzdovém systému. Pokud je hladina brzdové kapaliny příliš nízká, může to ovlivnit správnou funkci systému ESP. V takovém případě je důležité okamžitě zkontrolovat úroveň kapaliny a případně ji doplnit.

Pokud je klíč poškozen, imobilizér může selhat při rozpoznávání a reagovat jako při neoprávněném pokusu o start. Někdy jednoduchý restart může problém vyřešit. Odpojte klíč ze zapalování, vyjměte ho a počkejte několik minut. Poté klíč znovu vložte do zapalování a zkuste nastartovat vozidlo.Poruchy a odblokování imobilizéru

Poruchy imobilizéru se obvykle projeví rozsvícením kontrolky na přístrojové desce nebo nenastartováním vozu. Příčinou je často rozbitý čip v autoklíči vozu nebo problém v řídící jednotce auta.

Co znamená kontrolka volant s Vykricnikem : Pokud svítí červená kontrolka s vykřičníkem v kroužku, znamená to závadu na brzdovém systému nebo nízkou hladinu brzdové kapaliny. Vozidlo by nemělo pokračovat v jízdě, protože by to pro motoristy nemuselo být bezpečné.