Co znamenaji znaky v autě?
Napovědět by nám měla barva signalizace – žluté a oranžové značí drobnou závadu či nedostatek, červené závažnější problém, se kterým bychom neměli pokračovat v jízdě. Naopak zelené kontrolky značí, že je funkce v chodu – například světla, tempomat či zvolený jízdní režim.Různobarevné diody dovolují rozlišit naléhavost sdělené informace: Zelené informují o tom, že je něco zapnuto (třeba ukazatele směru), žluté upozorňují na problémy, které by případně mohly být vážnější (nízká hladina oleje), červené znamenají vážnou výstrahu (ztráta tlaku oleje, ztráta dobíjení).Stop/start: písmeno A v „kroužku“ hlásí stav technologie stop/start. Je-li aktivní, obvykle se objevuje v zeleném (motor stojí) či bílém zbarvení, je-li však kontrolka žlutá a přeškrtnutá, nejsou splněny podmínky pro spuštění systému nebo došlo k ruční deaktivaci systému.

Co znamená Oranzovy vykřičník v autě : Kontrolky na palubní desce najdeme ve třech barvách, stejně jako na semaforu: Zelená – „můžeš jet“ (= funkčnost systému) Oranžová – „pozor“ (= varování před potenciálním problémem) Červená – „stůj“ (= upozornění na již vzniklý problém vyžadující vaši pozornost)

Co znamená znak Audi

Znakem Audi jsou 4 propojené kruhy, které symbolizují čtyři různé výrobce automobilů (Audi, DKW, Horch a Wanderer), k jejichž fúzi do koncernu Auto Union došlo v roce 1932.

Co znamená když svítí žhavení : Kontrolka žhavení (vznětový motor)

Pokud nastartujete automobil, motor běží a rozsvítí se kontrolka žhavení, měli byste vyrazit do autorizovaného servisu. Tato kontrolka nemusí znamenat pouze závadu na žhavícím zařízení. Pokud během jízdy bliká, je v systému elektronického řízení výkonu motoru závada.

Trip je funkce pro měření ujeté vzdálenosti, většinou to bývá maximálně 1000 km (je to obdoba dříve používaného "kolíčku").

Svítící symbol vločky označuje riziko černého ledu na silnici a je třeba ji brát velmi vážně. Za jistých podmínek se při teplotách pod bodem mrazu na povrchu vozovky vytváří černý led. Jedná se o zamrzlou tenkou vrstvu vody na silnici.

Co znamená vykřičník v Trojuhelniku

Vykřičník, trojúhelník s vykřičníkem

Zde je vždy třeba zkontrolovat, s jakou další kontrolkou svítí, protože jde o doplňkovou kontrolku. Upozorňuje na závažnost problému – žlutá barva signalizuje varování, červená znamená vážné ohrožení.Běžně se kontrolka s červeným vykřičníkem rozsvítí při zatáhnutí ruční brzdy. Pokud se kontrolka rozsvítí, když ruční brzdu nemáte zataženou, naznačuje to pravděpodobně problém v brzdové soustavě. Může se jednat například o nedostatek brzdové kapaliny, nebo v horším případě o vážnější závadu na brzdách.Na nedostatečné rozlišení fotografií upozorňují výstražné vykřičníky (najedete-li kurzorem na vykřičník, zobrazí se vám více informací). Žlutý vykřičník se objeví u fotografií, které sice nelze vytisknout v perfektní kvalitě, ale pokud nepatříte k opravdu náročným tvůrcům, výsledek by vás měl uspokojit.

Porsche. Znak stuttgartské automobilky Porsche vzdává poctu rodnému městu. Uprostřed znaku se nachází nápis Stuttgart s vyobrazením koně, protože název města lze do češtiny přeložit jako „zahrada hřebců“. Celý znak je potom erbem historického královstvím Württemberska, které vzniklo na území Německa v 11.

Co znamená zkratka Saab : Jméno Saab je zkratkou názvu Svenska Aeroplan Aktiebolaget čili Švédská letecká korporace. Původně se totiž podnik věnoval jen výrobě letadel. Po válce však firma čekala pokles zájmu o svou produkci, takže se vrhla na auta. Zatímco letadla vyrábí dodnes (třeba JAS 39 Gripen), s vozy značky Saab je utrum.

Co znamená vykřičník v trojúhelníku : Vykřičník, trojúhelník s vykřičníkem

Zde je vždy třeba zkontrolovat, s jakou další kontrolkou svítí, protože jde o doplňkovou kontrolku. Upozorňuje na závažnost problému – žlutá barva signalizuje varování, červená znamená vážné ohrožení.

Co znamená kdyz sviti klic v autě

Pokud se rozsvítí červená kontrolka s klíčem, který připomíná ten na vaší klíčence, značí to, je aktivní elektronický imobilizér. Imobilizér je zařízení, které brání vozu v pohybu, pokud nepoužíváte správný klíč.

Oranžová kontrolka ve tvaru olejničky obvykle signalizuje problém s hladinou oleje nebo s tlakem oleje v motoru. Pokud tato kontrolka svítí, měli byste zkontrolovat hladinu oleje a v případě potřeby ji doplnit. Pokud je hladina oleje v pořádku, může být problém s čidlem nebo s čerpadlem oleje.Po otočení klíčkem v zapalování se automaticky rozsvítí kontrolka ABS. Při správné funkci ABS by však kontrolka měla za chvilku zhasnout. Svítí-li dál, může jít jen o zanesené či povolené čidlo na některém kole, ale i horší problémy s funkčností ABS.

Co znamená obrácený vykřičník : Obrácený vykřičník nebo otazník se píše na začátku věty a jeho význam je stejný jako v našem jazyce. Na konci věty se uvádí znovu, ale již v podobě, kterou známe.