Co způsobí režim Letadlo?
Zapnutí letového režimu vypne všechny vysílače kromě Bluetooth – nemůžete volat, ale můžete poslouchat hudbu, hrát hry, sledovat videa a používat jiné aplikace, které nevyžadují připojení k síti nebo telefonu.Při prvním zapnutí režimu Letadlo v zařízení Android se vypne Wi-Fi a Bluetooth. Toto nastavení můžete změnit, aby bezdrátové připojení zůstalo zachováno a vy zůstali připojeni k zařízením, jako jsou chytré hodinky nebo sluchátka Bluetooth. Bezdrátové připojení můžete také znovu vypnout.Normálně fungující chytrý telefon by neměl přímo zapříčinit pád letadla. Může však nepříznivě ovlivnit komunikační přístroje v letadle, to je pravda. Z tohoto důvodu se během cestování telefon přepíná do ‚‚režimu letadlo", kdy se odpojí od všech bezdrátových sítí a vy jej můžete bezostyšně používat.

Co se stane kdyz si v letadle zapnu data : Když nepřepnete mobilní telefon do letového režimu nebo ho nevypnete, bude stále vysílat a hledat signál. I v několika kilometrech nad zemí se váš přístroj snaží vyhledat tu nejkvalitnější síť. A kvůli tomu se pilotům ve sluchátkách může ozývat nepříjemný zvuk.

Jak se vyspat v letadle

Pohodlně se usaďte

Nezáleží na tom, či budete sedět u okna či v uličce, hlavu můžete uvolnit a opřít o polštář. Hlava vám tak nebude padat ze strany na stranu. Pokud vám letuška nabídne deku či polštářek, určitě neodmítejte. Čím měkčeji sedíte, tím lépe.

Co znamená režim letadlo : Výraz "Letový režim" nebo také "Airplane Mode" v angličtině, je funkce, která je k dispozici na většině moderních mobilních zařízeních. Když je tento režim aktivován, zařízení přeruší veškeré bezdrátové připojení.

Při řízení

 1. V telefonu otevřete aplikaci Nastavení.
 2. Klepněte na Google Nouzové informace.
 3. Zapněte možnost Ztlumit oznámení při řízení.


Věci, co nesmí do letadla v EU

Žádná aerolinka v Evropské unii nepřepravuje munici, výbušniny a zápalné látky. V příručních zavazadlech jsou zakázány také zbraně a jejich napodobeniny, včetně praků. Do kabinové tašky nesmějí ani paralyzéry, slzné plyny a pepřové spreje nebo repelenty.

Co nemuze být v letadle

V zapsaných zavazadle je zakázáno přepravovat výbušniny, plyny, hořlavé kapaliny a látky, toxické a infekční látky, radioaktivní materiál, peroxidy, žíraviny a paliva. Podrobný soupis zakázaných předmětů doporučujeme ověřit před odletem u letecké společnosti a/nebo u provozovatele letiště.Povolené jsou hotové produkty k přímé konzumaci, masné výrobky, sýry, salámy, sendviče i bagety. Na palubu letadla si můžete vzít i cigarety. Po dobu letu je ale nesmíte používat. Vape a elektronické cigarety nesmí do odbaveného kufru, ty musíte mít s sebou v letadle.Na palubu si s sebou vezměte všechny hodnotné a křehké předměty jako šperky, fotoaparát, elektronická zařízení (mobilní telefon, notebook), nabíječky a adaptéry. Tyto předměty budete muset spolu s balíčkem tekutin při kontrole vybalit. Proto je mějte zabalené a připravené úplně nahoře.

Režim v letadle vám umožňuje rychle vypnout veškerou bezdrátovou komunikaci ve vašem počítači.

Co vypouští z letadel : Kondenzační stopy jsou tvořeny drobnými vodními kapkami nebo ledovými krystalky, které vznikají důsledkem promíchávání chladného vzduchu s horkými zplodinami, vzniklými spalováním leteckého paliva.

Co by se nemělo dělat v letadle : Pojďme se podívat na top 10, co zaručeně v letadle nedělat.

 • Tleskání v letadle při přistání
 • Sluchátka v uších při vzletu a přistání letadla.
 • Spánek při vzletu a přistání letadla.
 • Natáčení videa a pořizování fotek posádky bez jejich svolení
 • Chození na záchod během turbulencí

Co je to čekající hovor

Čekající hovor vám umožňuje přijímat upozornění na příchozí hovory během hovoru. 1 V aplikaci Telefon klepněte na ikonu Další možnosti (tři svislé tečky).

Mobil je fuč Kontaktujte banku, operátora a policii

 1. Zavolejte do banky a zablokujte si mobilní appky.
 2. Mobilní operátor zablokuje SIM kartu.

Do letadla byste ale určitě neměli nastupovat, trpíte-li infekcí – ať už to jsou spalničky, chřipka, tuberkulózy a další podobné choroby. Personál by po vás mohl chtít potvrzení od lékaře a bez něj riskujete vyloučení z letu.

Co nedělat v letadle : Pojďme se podívat na top 10, co zaručeně v letadle nedělat.

 • Tleskání v letadle při přistání
 • Sluchátka v uších při vzletu a přistání letadla.
 • Spánek při vzletu a přistání letadla.
 • Natáčení videa a pořizování fotek posádky bez jejich svolení
 • Chození na záchod během turbulencí