Jak být komparz?
Odměna za komparzy je různá a závisí na mnoha faktorech jako je délka natáčení, filmová produkce nebo o jaký pořad či film se jedná. Počítejte však s částkou okolo 700Kč až 1000Kč za natáčecí den.Stát se komparzistou a cestovat tak v čase je možné přes specializované castingové agentury. Zabýváme se tim i my! Ve studiu Markusfilm disponujeme vlastní castingovou databází, která má stovky registrovaných herců, hereček, modelek, hostesek, zpěvaček, sportovců, umělců a komparzistů.Role komparzistů

Hrají typicky „v pozadí“ za hlavními postavami – náhodně sdružených lidí (prostých občanů), mohou zde vytvářet i shluky osob pocházejících z nějaké specifické společenské podskupiny (např. vojáky, davy studentů při nějaké demonstraci apod.).

Kolik stojí casting : To se pohybuje někde kolem 10-30 tisíci Kč podle velikosti zakázky a celého castingu, ale i specifika hledaných lidí. Dneska hodně ,,frčí" selftape castingy, tedy to, že pošlou hercům, aby se natočili na mobil danou scénu. Za ty si castingovky berou kolem 10-20 tisíc Kč.

Kolik si vydělá uklízečka

Kolik vydělává Uklízečka v České republice Pokud se podíváme na Uklízečka platové statistiky v České republice během 15. května 2024, reprezentovaný zaměstnanec vydělává 227 352 Kč; přesněji řečeno mzdová sazba je 18 946 Kč za měsíc, 4 736 Kč za týden nebo 118,41 Kč za hodinu.

Kolik si vydělá učitelka za měsíc : Průměrný hrubý měsíční výdělek učitelů napříč celým školstvím (a včetně příplatků) byl v roce 2021 podle Českého statistického úřadu 46 843 Kč (115 % průměrné celorepublikové mzdy), podle novely školského zákona podpořené sněmovnou má od roku 2024 být plat učitele nejméně 1,4 násobkem průměru, tomu v roce 2024 má …

Registrace do natáčení filmu zde!

 • Zjistěte si maximum informací předem. Právě Vám zavolala agentura, že Vás zve na casting a nabízí Vám několik termínů.
 • Připravte si představení sebe sama. Na drtivé většině castingů je třeba se představit.
 • Přijďte včas.
 • Nebojte se ztrapnění
 • Nebojte se zeptat.


K tomu, abyste se o probíhajícím castingu vůbec dozvěděli, však nejprve musíte být registrováni u některé dětské modelingové agentury. Ta vás pak o výběrových řízeních informuje a v případě úspěchu zastupuje v jednání například s produkčními firmami. Bez registrace nemáte prakticky možnost se o castingu dozvědět.

Jak se dostat do filmu

Registrace do natáčení filmu zde!

 1. Zjistěte si maximum informací předem. Právě Vám zavolala agentura, že Vás zve na casting a nabízí Vám několik termínů.
 2. Připravte si představení sebe sama. Na drtivé většině castingů je třeba se představit.
 3. Přijďte včas.
 4. Nebojte se ztrapnění
 5. Nebojte se zeptat.

Jak se chovat na castingu

 1. přijďte na casting včas (aneb nedochvilní mají smůlu)
 2. buďte v dobré náladě (aneb o nepříjemné spolupracovníky nikdo nestojí)
 3. nebuďte konfliktní (aneb model může být všechno, jen ne konfliktní)
 4. buďte trpěliví (aneb na casting si musíte vyhradit dostatek času)

Jak se obléci na registraci Na registraci ve studiu si vezměte oblečení, ve kterém se cítíte dobře a vynikne v něm vaše osobnost i postava. Na plnou registraci je možno přijít ve více variantách oblečení. Ideálně v civilním a společenském oděvu.

Co si vzít na casting s sebou

 • plavky,
 • přiléhavé oblečení (rifle, triko), NE sukně, NE volné oblečení – potřebujeme vidět postavu,
 • aktuální fotografie (není nutné),
 • málo a lehce nalíčená – chceme tě vidět přirozenou.

Kolik bere kuchařka ve škole : Kolik peněz si mohu vydělat jako Kuchařka školní jídelny za hodinu v České republice V průměru si tito specialisté v České republice vydělají přibližně 151,07 Kč za hodinu. Tato částka se liší v závislosti na konkrétních zkušenostech a dovednostech Kuchařka školní jídelny.

Jaká práce je nejlépe placená : Za poslední čtvrtletí roku 2022 dosahovaly mediánové hodnoty hrubých měsíčních mezd pro nejlépe placené pozice následujících výšek:

 • Vrcholoví manažeři velkých společností: 252 876 Kč,
 • Řídící letového provozu: 190 704 Kč,
 • Vedoucí lékaři: 138 580 Kč,
 • Techničtí a výrobní ředitelé: 116 169 Kč,

Kolik bere učitel na hodinu

Průměrný plat na pozici. Učitel základní školy je 37 436 Kč Při práci na plný úvazek je hodinová mzda 210 Kč .

U dívek jsou důležité míry přes pas a boky. Záleží také na výšce dívky, ideální míry,pas 60- boky 90 maximálně. Výška ideální od 175 cm, s nižší výškou ve vrcholovém modelingu , pokud nejsi něčím vyjímečná, se nedá prosadit. U chlapců je důležitá štíhlá, vypracovaná a symetrická postava a ideální výška od 185-190 cm.JAK SE PŘIPRAVIT NA CASTING Na casting dítěti vyberte pohodlné oblečení (aby se neošívalo a cítilo se dobře), v neutrálních barvách, bez výrazných vzorů, potisků. Vezměte s sebou něco, čím se dítě zabaví během čekání (hračka, svačina).

Jak probiha komparz : Komparz je soubor účinkujících (individuálně nazývaných komparzista nebo komparzistka) užívaný obvykle v prostředí televize, filmu, reklam a videa. V příslušném dramatickém či audiovizuálním díle hraje komparz roli okolních, anonymních nebo pro děj nepříliš důležitých postav.