Jak být stále pozitivní?
Existuje několik technik, jak se pokusit změnit negativní myšlenky na pozitivní. Určete oblasti svého života, které chcete změnit. Ať už je to práce, nějaký osobní či profesní vztah nebo vaše prostory. Určete, kde máte tendenci hromadit negativní myšlenky a začněte od tohoto praktikovat pozitivní myšlení.Pět způsobů, jak zastavit černé myšlenky a dostat je z hlavy

 1. Mluvte o svých problémech. Většina lidí se negativním myšlenkám brání tak, že se snaží na ně nemyslet, nemluvit o nich, nerozebírat je.
 2. Sepište své negativní myšlenky.
 3. Soustřeďte se na to dobré
 4. Rozptylte se něčím.
 5. Praktikujte „mindfulness“

Usmějte se, i když se vám moc nechce. Zkuste s ním mluvit trochu jinak nebo o něčem jiném, než jste zvyklá. Zkuste si, co se stane, když se např. místo stížností, jak je život těžký a co ti druzí dělají špatně, zaměříte na to dobré, na to, co funguje; co vám dělá radost a co oceňujete.

Proč myslet pozitivně : Proč myslet pozitivně Pozitivní myšlení v sobě skrývá sílu. Sílu proti negativním myšlenkám a pesimismu, sílu, která nás dokáže ochromit a zničit nedůvěru v sebe sama. Pozitivní myšlení se stává stále populárnější mantrou a je spojováno s úspěchem, zejména pracovním.

Jak si vyčistit myšlenky

Meditace. Najděte si ve své večerní rutině pár minut, kdy budete jen sami se sebou. Zavřete oči, nalaďte se na svůj dech, na své tělo. Pokud nejste připraveni přejít rovnou do “nečinné” meditace, vyzkoušet můžete různá dechová cvičení, která zaměstnají vaši mysl a zároveň vás dokonale uvolní a napojí na sebe samé.

Jak zlepsit svou mysl : Meditace je jedním z nejúčinnějších způsobů, jak pracovat s myslí. Pomáhá nám zklidnit myšlenky, zlepšit koncentraci a snížit stres. Stačí si najít klidné místo, zavřít oči a soustředit se na svůj dech. Meditace může být krátká – jen pár minut denně, ale může mít obrovský vliv na naši duševní pohodu.

 1. Pište si deník.
 2. Identifikujte své automatické negativní myšlenky.
 3. Zkuste být objektivní
 4. Nahraďte negativní myšlenky pozitivními myšlenkami.
 5. Využijte sílu otázek.
 6. Minimalizujte negativní vnější vlivy.
 7. Vyhněte se polarizaci.
 8. Personalizce jako chyba myšlení


Tipy, jak se zbavit negativismu:

Sedneme si, zhluboka dýcháme a představíme si myšlenku, která nás trápí, jako nějaký tvar. Obvykle si lidé představují lichoběžníky různého typu, velké či malé koule, nebo dokonce tmavé škaredé oblaky. Když máme tento tvar zakotvený v mysli, pokusíme se ho zlikvidovat.

Jak vrátit chuť do života

Nezbytnou podmínkou toho, aby se člověk „vrátil zpátky do života“, je změna životosprávy, a to takříkajíc zgruntu. Je třeba dopřát si víc odpočinku, naučit se znovu si věřit a radovat se z maličkostí. Hodně pomáhá i změna prostředí (alespoň dočasná, třeba delší pobyt někde v přírodě), ale také konzultace s psychologem.7 velmi účinných věcí, kterými si můžeme zjednodušit život

 1. Zaměřte se na řešení, nikoliv na problém.
 2. Myslete na pravidelný pohyb.
 3. Choďte do přírody.
 4. Věnujte se meditaci.
 5. Vstaňte o půl hodiny dříve.
 6. Dýchejte více do břicha.
 7. Přitáhněte si do života to, co chcete.

Co můžeme ještě udělat pro zlepšení našeho emocionálního naladění

 1. Monitorujte své emocionální pochody, stav mysli.
 2. Čtěte nebo sledujte pozitivní zprávy.
 3. Vybírejte si lidi, se kterými se stýkáte.
 4. Potkávejte se s pozitivními lidmi.
 5. Vytvářejte si pozitivní situace a prožitky.


Jak posílit mysl a cítit se v pohodě 10 rad pro každý den

 1. Alespoň 15 minut denně tiše přemýšlejte.
 2. Jednou denně udělejte něco, z čeho máte obavy.
 3. Piště si, za co jste vděční
 4. Lépe se starejte o své fyzické zdraví

Jak zklidnit tělo i mysl : Máme pro vás pět jednoduchých kroků:

 1. Vraťte se do přítomnosti. Starosti, obavy, pocity viny, vztek a další negativní emoce nás uvrhávají do přemítání o minulosti nebo budoucnosti.
 2. Smiřte se se skutečností Akceptujte svoje pocity.
 3. Zaměřte svoji pozornost na dech.
 4. Dostaňte myšlenky z hlavy na papír.
 5. Začněte jednat.

Co na zklidnění mysli : Mezi vhodné aktivity k uvolnění od stresu patří relaxační cvičení, spánek, sport, pobyt v přírodě nebo trávení času s těmi nejbližšími. Na trhu rovněž existují přípravky jako bylinky na uklidnění či kapky na uklidnění. Dané doplňky stravy obsahují kupříkladu kozlík lékařský, meduňku nebo heřmánek.

Jak zlepšit myšlení

Způsobů, jak poznávací procesy zdokonalit, je vícero. Výborným pomocníkem mohou být rozličné mentální hry, křížovky, kvízy, hlavolamy, četba, kreativní činnosti a učení se nových věcí. Mějte ovšem na paměti, že svůj význam má také relaxace, odpočinek a dostatečný spánek.

Negativní lidé si stěžují na všechno – na práci, rodinu, přátele, zdraví, politiku, vše, co jim přijde na mysl. Jsou cyničtí, pochybují, tvrdě odsuzují. Chovají se tak vůči druhým i vůči sobě.Jak zmírnit negativní energii v domě

 1. Vyvětrejte.
 2. Zapalte vonné tyčinky.
 3. Vyhoďte nebo opravte všechny rozbité věci.
 4. Provoňte dům pomerančovým esenciálním olejem.
 5. Pořádně ukliďte.
 6. Vykuřte dům šalvějí
 7. Chraňte domov pomocí kamenů
 8. Zazvoňte si.

Jak se zbavit myšlenek na smrt : Spočívá v prostém soustředění na prožívaný přítomný okamžik. Americký biolog Jon Kabat-Zinn, který je jedním z nejznámějších hlasatelů mindfullness v západním světě, doporučuje jako nejjednodušší pomůcku k tomu, jak se odpoutat od rušivých myšlenek a dostat se do přítomnosti, soustředit se na vlastní dech.