Jak dlouho bolí naražený prst?
Doporučuji na prst pravidelně aplikovat 2x denně přípravek Voltaren, který slouží proti bolesti a zánětu. Proti otoku začněte užívat léčivý přípravek Aescin Teva 3x denně 2 tablety. Pokud nedojde ke zlepšení, návštěvu lékaře dále neodkládejte.Mezi takové přípravky patří např.: Heparoid Léčiva, Hirudoid, Hirudoid forte. K urychlení hojení ran můžete také užívat tablety Ascorutin. V případě větší bolesti se můžou použít perorální tablety proti bolesti (paralen, brufen, atd.) Pokud se stav do 3 dnů nezlepší, kontaktujte lékaře.Celý proces hojení by neměl trvat déle než 2-3 týdny. Při déle trvajících potížích kontaktujte lékaře.

Jak poznat naražený prst : prst může být "jen" naražený, ale i zlomený. Zda se jedná opravdu o zlomeninu, určí až rentgen. Indícií zlomeniny je omezená hybnost, zatímco u naraženiny mizí, případně se zlepšuje. Příznakem zlomeniny, ale naraženiny, je výrazný otok, který se může vytvořit v horní či koncové části prstu.

Jak dlouho se léčí Naraženina prstů

Při běžném zhmoždění nemá proces hojení trvat déle než 2-3 týdny, prst by měl být co nejvíce v klidu, případně je možné jej mazat krémy od bolesti (např. Ibalgin).

Jak dlouho může bolet Naraženina : Bolestivost obvykle přejde za 2-4 týdny.

Je důležité si uvědomit, že léčba naražených žeber může trvat několik týdnů a je tedy zcela zásadní dodržovat pohybový klid. Menší bolesti mohou přetrvávat dokonce několik měsíců, až do úplné regenerace naražené části."

Jak rozpoznat naraženinu od zlomeniny Naražená kost bolí, někteří pacienti dokonce uvádějí, že bolest naražené kosti může být i větší než při zlomenině. A některé zlomeniny dokonce bezprostředně po úrazu ani nebolí. Až po čase se začne v místě zlomené nebo nalomené kosti objevovat otok a místo začíná bolet.

Jak dlouho trvá bolest naraženiny

naraženinu doporučuji chladit. Bolestivost obvykle odchází během 2-4 týdnů.Na dotaz odpovídá Mgr.

v prípade, že je na ruke aj otok je vhodné užívanie tabliet Aescin. V prípade hematómu je vhodný gél Lioton 100 000, prípadne krém Ibalgin Duo Effect, ktorý zároveň obsahuje aj účinnú látku od bolesti. Od bolesti je možná lokálna terapia pomocou prípravku Olfen, Voltaren alebo Ibalgin gél.Naraženina zpravidla nebývá vážným zraněním – a tak lékaři dále doporučují klid, led a uklidňující masti a gely. Velké hematomy se případně odstraňují chirurgicky. Bolestivost obvykle přejde za 2-4 týdny.