Jak dlouho vydrzi domaci Jablecna přesnídávka?
Podání a uchování přesnídávky

Můžeme jej takto uskladnit maximálně do druhého dne v lednici. Jablečnou přesnídávku je možné zavařit, není potřeba nic přidávat, jablko je samo o sobě konzervant.Skleničky s přesnídávkou vložíme do velkého hrnce vyloženého kuchyňskou utěrkou, do hrnce nalijeme vodu tak, aby její hladina sahala do třetiny výšky skleniček, a přivedeme k varu. Vaříme 10 až 15 minut, poté odstavíme a necháme zchladnout. Dobrou chuť!Nejvhodnější způsob, jak uchovat ovocné přesnídávky je zavaření. Jako konzervant se používá jablko, není potřeba přidávat žádný cukr ani nic jiného. Když tedy zavařujeme jakoukoliv přesnídávku (hruška, švestka, meruňka, jahoda atd.), vždy k ní přidáváme přibližně dvojnásobek jablek.

Jak zavařit jablečnou přesnídávku : Naplň do skleniček, přilij trochu vody (stačí úplně obyč z vodovodu, ani nemusíš převařovat – cca aby byla aspoň spodní třetina zaplněná) zadělej víčkama a dej to zavařovacího hrnce – 20min při 80°C. Dobře zavařené sklenice poznáš tak, že jablka jsou světlá a postupně nehnědnou.

Jak sterilovat přesnídávku

Náš tip: skleničky naplněné přesnídávkou klademe na utěrku namočenou ve studené vodě – rychleji vychladnou. Můžeme také sterilovat, postačí krátce, asi 15 min asi při 90 °C. Také je možné dát směs jenom v kastrůlku do lednice. Vydrží nám tam 3 dny a můžeme dětem podle chuti odebírat.

Jak dlouho vařit jablka na přesnídávku : Do hrnce nalijte trochu vody, vložte jablka a duste přibližně 20 minut. K lehce vychladlé hmotě přidejte banán a rozmixujte tyčovým mixérem. Přesnídávku nalijte do skleniček a zavařte.

Pokud připravujeme ovocné přesnídávky pro nejmenší, neměli bychom je sladit cukrem. Je-li ovoce příliš kyselé, můžeme k doslazení použít banán, případně fruktózu. Pokud je přesnídávka příliš řídká, je možné ji zahustit kaší (může být instantní), nebo pudinkovým práškem.

Výrobce většinou uvádí spotřebovat do 48 hodin od otevření. Na skleničce to budeš mít 100% napsaný. Bývá 1, 2 – 3 dny.

Jak dlouho vydrzi domaci příkrm

Porci hotového příkrmu můžete skladovat v lednici do druhého dne, ideálně ve skleničce s víčkem nebo v kelímku na příkrmy. Další variantou je uvařený příkrm zamrazit.Druhou možností je připravit vždy větší várku přesnídávek. To, co stihnete spotřebovat do dvou dnů, uložte bez obav do lednice. Zbytek nadávkujte a skladujte v mrazáku, vydrží vám tam až 3 měsíce. S příkrmy se zpravidla začíná od šestého měsíce, ale je to možné i dříve.Vždy proveďte test, jestli dobře chytlo víčko – po vyjmutí z hrnce otočte zavařeninu dnem vzhůru a nechejte stát asi 2 minuty. Pokud tekutina neuniká zpod víčka, je vše v pořádku. Sklenice otočte zpět a po vychladnutí můžete zavařeninu dát do spíže.

Ve většině případů se zavařenina začne kazit/kvasit do 10 dnů od zavaření, a to nejčastěji proto, že nebyla dodržena teplota zavařování, čistota sklenic a víček nebo samotné suroviny.

Jak se dělá Presnidavka : Jablka oloupejte, zbavte jadřinců a nakrájejte na malé kostičky. Nasypte je do hrnce a podlijte asi 2 cm vody. Přiklopte a na mírném stupni duste, dokud jablka nezměknou. Hotová jablka rozmixujte mixérem a podle vlastní chuti můžete přidat cukr a špetku skořice.

Jak zahustit ovoce na dort : Do ovoce můžete přidat pektin (E 440). Tato látka rostlinného původu je nejlepším gelovacím činidlem pro výrobu ovocných džemů a želé. Jako přírodní složka ovoce si přidané pektiny plně zachovávají organoleptické vlastnosti použité suroviny.

Jak dlouho vydrží marmeláda po otevření

Uskladnění marmelád a džemů

Uskladněné džemy a marmelády prvních 14 dní kontrolujeme pravidelně, pak stačí jen kontrola občasná. Pokud se v některé sklenici objeví plíseň, okamžitě její obsah zlikvidujeme. V žádném případě se nedoporučuje část džemu nebo marmelády s plísní odebrat a zbytek zkonzumovat.

Ať už uchováváte šťávu v jakékoli nádobě, je nutné uložit jí do chladu. V lednici vydrží šťáva až 24 hodin, naopak pokud jí necháte při pokojové teplotě, může se zkazit během několika hodin.Na začátek zvolte jednodruhový příkrm. Vybírat doporučujeme nejlépe sladší druhy zeleniny – batát, mrkev. První dvě až tři koštovací lžičky by měly zahrnovat jediný druh zeleniny. Začněte například již zmiňovanou mrkví, batátem nebo bramborem.

Jak dlouho můžu mít příkrm v lednici : Porci hotového příkrmu můžete skladovat v lednici do druhého dne, ideálně ve skleničce s víčkem nebo v kelímku na příkrmy. Další variantou je uvařený příkrm zamrazit.