Jak dostat propisku z nabytku?
Skvrnu od propisky (inkoustu) nejdříve očistěte líhem. Následně vyperte v běžném pracím prostředku. Poté na skvrnu naneste mýdlo a trochu čpavku. Pořádně promněte.Teplý líh. Teplý líh je dalším přípravkem, který na skvrny od propisky pomáhá, ale použijte ho až v krajním případě. Jedná se o rozpouštědlo, takže při kontaktu s textilií může odstranit nejen propisku, ale také barvu látky. Líh doporučujeme nejprve vyzkoušet na méně viditelném místě látky, třeba na vnitřním švu.Fixy, propisovačky

Stačí špinavé místo postříkat lakem, nechat zaschnout a následně ručně přetřít hadříkem s mýdlovou vodou. Další možností je ruční vyprání se žlučovým mýdlem. To pořídíte v lékárně za pár korun a využijete jej i na jiné skvrny.

Jak dostat propisku z bundy : Posloužit může i žlučové mýdlo, teplý líh nebo lak na vlasy

Oblečení potřete žlučovým mýdlem a vyperte v rukách. Poté jako vždy do pračky a vyperte běžným způsobem. Ne vždy ale žlučové mýdle máte doma. Naštěstí vám může pomoci i teplý líh, u kterého je trochu větší šance, že ho v koupelně najdete.

Jak odstranit propisku z džín

Na skvrny od propisky může dobře působit prostředek na nádobí nebo líh, efektivním přípravkem je ale i lak na vlasy. Po aplikaci nezapomeňte ušpiněné místo vyprat žlučovým mýdlem a potom samozřejmě hodit do pračky.

Jak odstranit propisku z PVC : Efektivním prostředkem je chomáček vaty s čistým teplým lihem. Patrně nejspolehlivějším způsobem, jak se lze skvrn od propisky, ale i od inkoustu z PVC podlahy zbavit, je pomocí chomáčku vaty, jež je napuštěna čistým teplým lihem. Tímto chomáčkem stačí skvrnu několikrát přetřít, až zmizí.

Mastné pastelky a propisku dostanete ze zdi, podlahy i nábytku lihem. Pokud jej nemáte doma, stejně funguje i klasická Alpa. Navíc vám v místnosti zůstane příjemný mentolový odér. Jen pozor na některé povrchy se líh opravdu nedoporučuje.

Smíchejte lžíci jedlé sody s lžičkou peroxidu vodíku a vytvořte kouzelný lektvar. Pomocí zubního kartáčku tuto směs vmasírujte do krytu. Pořádně to vydrhněte, ale pamatujte, buďte jemní, nechceme žádné náhodné oběti. Jakmile usoudíte, že jste se nadrhli dost, nechte kryt asi deset minut uležet.

Jak odstranit skvrny od propisky

Pokud se čára od propisky objeví na polstru z voděodolného materiálu nebo outdoorového materiálu s UV stabilitou či z koženky, pak nastříkejte na místo lak na vlasy. Nechejte 10 minut působit a poté hadříkem s teplou mýdlovou vodou vyčistěte. V případě potřeby, tento postup ještě zopakujte.Zkuste rozkrojit citron a potřít jím skvrnu.

Pokud nezabere ani tato verze, vyzkoušejte ocet nebo jedlou sodu (soda bikarbona). V octem si navlhčete papírový ubrousek nebo nějakou čistou bílou tkaninu a jemně přetírejte inkoustový flek. Skvrnu pak dočistěte vlhkou bílou textilií nebo zašpiněnou látku dejte prát.Ideální na skvrny od fixů, pastelek nebo propisek. Kyselinu citronovou rozmíchejte ve vodě, vetřete do skvrny a nechte působit. Místo pak umyjte vlhkým hadříkem. Všemocný ocet si hravě poradí s většinou skvrn od jídla a pití.

Stačí skvrnu polít mlékem nebo v něm celou kabelku vyprat. Dobrým a ještě účinnějším řešením je taky ocet. Na ten však opatrně. Mohl by do sebe nenávratně vtáhnout barvy kabelky.

Jak odstranit ze zdi propisku : Mastné pastelky a propisku dostanete ze zdi, podlahy i nábytku lihem. Pokud jej nemáte doma, stejně funguje i klasická Alpa. Navíc vám v místnosti zůstane příjemný mentolový odér. Jen pozor na některé povrchy se líh opravdu nedoporučuje.

Jak vyčistit fleky na plovoucí podlaze : Skvrny od krve či inkoustu odstraníte pomocí silně zředěného alkoholu. Ten nechte na skvrnu několik minut působit a následně postižené místo bez drhnutí otřete vodou a následně suchým hadrem. Skvrny od značkovačů či kuličkových per otřete hadříkem s trochou benzinu, ihned je opláchněte vodou a místo osušte.

Jak dostat propisku z knihy

Sázkou na jistotu bude lak na vlasy. Stačí jím zblízka skvrnu postříkat, nechat chvíli působit a omýt navlhčeným ubrouskem – lak na vlasy odstraní třeba i stopy po rtěnce.

Pokud je pouzdro ochmatané, mastné nebo jsou na něm skvrny, pomůže opět voda s jarem nebo mýdlem. Výhodou plastových pouzder je, že se čistí mnohem snáze, než pouzdra ze silikonu či gumy. Plastový kryt otírejte výhradně měkkým hadříkem nebo houbičkou – vyhněte se drátěnkám a čemukoliv, co by obal poškrábalo.Vyčištění úložiště v Androidu

Pokud si v telefonu s Androidem otevřete „Nastavení“, zvolíte „Úložiště“ a kliknete na „Uvolnit místo“, tak se vám v telefonu zobrazí soubory, které váš telefon doporučuje vymazat a také uvidíte i to, kolik místa daný soubor zabírá.

Jak odstranit propolis : Jestli je propolis už hodně zatvrdlý, můžete ho namočit horkou vodou a až poté seškrábnout. Oblečení namočte do horké vody na dobu 20 minut a poté se pokuste odstranit co nejvíce propolisu, opět si můžete pomoci nožíkem nebo škrabkou. Z pracího prášku si vyrobte pastu a tu vetřete přímo na skvrnu.