Jak čistit střechu?
Na trhu jsou běžně k dostání i přípravky přímo určené na likvidaci mechu, např. Anti-Moss či Mech-stop. Přípravky se na střechu nanáší štětcem či postřikovačem. Ideální je nástřik provádět za suchého počasí (aby se látka stihla vstřebat) a bezvětří (aby nedošlo k zanesení chemické látky mimo požadované místo).Pokud bydlíte v bungalovu, můžete většinu střechy vyčistit ze země pomocí dlouhého nástavce na čištění střech. Tak jako tak byste měli střechu čistit shora dolů, aby vám špinavá voda nestékala na již vyčištěné části. Začněte s vysokotlakým čištěním – vysokotlaký čistič nastavte na tlak 1 500 PSI nebo nižší.Průsečíkem všech ideálních vlastností střechy je betonová střešní krytina. Tento druh střechy je pevný, odolný, stálobarevný a odráží sluneční záření. Betonová střešní krytina je navíc relativně lehká a snadno se pokládá. Je tedy nejlepší střešní krytinou pro většinu domů.

Kolik stojí umytí střechy : 25 – 50 Kč/m2 – 100% ODMAŠTĚNÍ –DEZINFEKCE A LIKVIDACE, odstranění mikroorganismů. Plísní, řas, mechů a lišejníků z fasád a střech. 30 – 60 Kč/m2 – Tlakové čištění fasád, vysokotlakým čističem WAP. 69 – 99 Kč/m2 – Tlakové čištění střech, vysokotlakým čističem WAP, 250 až 300 bar.

Co ničí mech

Mechanické odstranění mechu

Jedním z nejúčinnějších způsobů, jak se zbavit mechu, je jeho mechanické odstranění. To může zahrnovat vertikutaci, která pomáhá odstranit mech a provzdušnit půdu. Použijte vertikutátor nebo hrábě na mech, abyste fyzicky odstranili mech z trávníku.

Jak se zbavit mechu bez chemie : Mechy koření jen mělce a lze je vyškrábnout nebo vymést drátěným kartáčem. Naopak plevely jsou známy svým dobrým, hluboko rostoucím kořenovým systémem. Nožík je tak akorát plochý, aby se dostal do spáry, ale často nedosáhne dostatečně hluboko.

Mezi nejoblíbenější patří minerální vaty: tedy skelná anebo kamenná vlna. Do střechy se doporučuje aplikovat minimálně 30 cm izolantu. V případě novostaveb dokonce více než 40 centimetrů. Jedině tak lze dosáhnout ideálních tepelných úspor.

Asfaltohliníková reflexoizolační nátěrová hmota RENOLAST je určená na povrchovou úpravu střech (plech, IPA, térový papír a ostatní střešní izolační lepenky), dřeva, některých plastických hmot, betonu apod., kde se kromě izolačního a konzervačního účinku požaduje, aby nátěr účinně odrážel světelné a tepelné paprsky.

Co se dává na střechu

Základem je hydroizolace

Nejdůležitější částí ploché střechy je hydroizolace, která je nejsvrchnější vrstvou. Ta má bránit pronikání srážkové vody do dalších vrstev střechy a do obytných prostor. Nejrozšířenější jsou hydroizolační pásy na bázi PVC a nebo asfaltu. Poměrně oblíbené jsou také plechy.Cena plechové střechy se pohybuje od 172 Kč za m2. Pozinkovaný vlnitý plech, používaný především na průmyslové objekty, je v cenové hladině kolem 338 Kč za m2. Při objednávce většího množství se cena snižuje. Konkrétní ceny najdete níže u produktů střešní krytiny.Při rozhodování o tvaru střechy hraje samozřejmě roli také finanční hledisko. Cenové rozdíly jsou značné. Rovná střecha je přitom nejlevnější. Náklady na údržbu jsou však vyšší než u ostatních typů střech.

Mech nemá rád teplo a sluneční světlo a daří se mu v celodenním stínu. Špatně vyživovaný trávník – Pokud je trávník nezdravý, nebude schopen konkurovat mechu. Pokud trávník podle potřeby přihnojujete kvalitními hnojivy, umožníte mu lépe konkurovat mechu.

Čím zničit mech v dlažbě : Mechu v zámkové dlažbě se můžete zbavit i dřevěným popelem. Obsahuje totiž směs fosforu, draslíku a hořčíku. Jednoduše dlažbu posypte a počkejte, než se mech udusí. Pokud se vydáte touto cestou, nezapomeňte, že stačí málo a popel zašpiní co může.

Jak zlikvidovat mech v záhonu : Máte dvě možnosti. Jednoduše vytrháte mech ručně, nebo jej můžete z trávníku vyhrabat hráběmi. Hodně také pomůže opět vertikutátor, ať už ruční, nebo motorový. Odstraní z trávníku nejen mech, ale také plevele a zbytky odumřelých rostlin.

Jakou zvolit tloušťku izolace do šikmé střechy

Jakou tloušťkou izolace zateplit Tloušťku izolace je nutné zvolit tak, abyste splnili požadavky normy a dosáhli očekávaných úspor. Běžně se zatepluje izolanty o tloušťce 300 mm, ale odborníci doporučují i více, například hodnotu pro pasivní domy – 400 až 460 mm.

Jak správně odvětrat střechu Podkladní folie se vždy pokládá podél okapové hrany, všeobecně s 10 cm přesahem u sklonu nad 30°; u sklonu pod 30° s minimálním přesahem 15 cm a u sklonu pod 20° s přesahem 20 cm. Folii pro realizaci odvětrávání střechy začínáme klást vždy od okapu.Stejně jako snad všechny jiné povrchy, i plechy je potřeba natírat minimálně dvakrát. Pokud ovšem renovujeme stávající nátěry, nejprve je nutné zlikvidovat případnou původní nesoudržnou nebo sprašující vrstvu. A to mechanicky, ať už broušením, špachtlí, nebo drátěným kartáčem. Účinná bývá i tlaková voda z wapky.

Co dát na plochou střechu : Pravdou je, že nejčastěji se u plochých střech setkáme s asfaltovou krytinou krytou štěrkem, ale výběr je daleko širší. Ve hře je například PVC folie nebo kombinace PVC a bitumenové krytiny. Polyolefinovo-kopolymerovo-bitumenové pásy (POCB). Pro ploché střechy lze v řadě případů využít i plechové střešní krytiny.