Jak na cukrovou polevu?
Perníkářka Eva doporučuje na polevu následující poměr surovin: 150-200 g cukru na 1 bílek. Na kreslení kontur je ideální množství asi 180 g, na plochy je lepší řidší poleva. V tom případě stačí použít 120-180 g cukru. Myslete však i na to, že každý cukr je jiný a bílky mohou mít různou velikost.Postup přípravy

Tuk nebo máslo necháme na mírném ohni rozpustit. Do prosátého cukru za stálého šlehání přiléváme tuk a vroucí vodu. Bílou polevu třeme, dokud není hladká a jemno. Bílou ledovou polevou ihned zdobíme vybrané cukroví nebo moučníky a necháme ji zaschnout.POSTUP: Bílek rozklepněte do misky, přidejte pár kapek citronové šťávy a po troškách začněte přisypávat moučkový cukr, který metličkou do bílku zamíchejte. Cukr přidávejte do té doby, dokud poleva nebude mít požadovanou konzistenci. I přes zažitou českou představu nesmí být poleva úplně hustá.

Co udělat se zbytkem bilkove polevy : Když vám zbyde poleva, kterou zdobíte perníčky, můžete ji využít třeba takto: přendejte ji do zdobicího sáčku a na pečicí papír nastříkejte kytičky. Můžete také přibarvit potravinářskými barvami. Necháte důkladně zaschnout a buď hned použijete nebo uchováte ve vhodné nádobě.

Kolik cukru na 4 bílky

( pokud nevíte kolik je to 4 BÍLKY JE 150ml – (to když vám z něčeho zbydou a uchováváte je v lednici v uzavřené nádobě) od toho vycházím a NA 1 BÍLEK POUŽIJTE 70g CUKRU ( na 4 bílky 280g cukru) můžete i krystal, ale radši používám moučkový).

Jak spravne Vyslehat vejce s cukrem : Žloutky šleháme pomalu, aby do nich vniklo co nejvíce vzduchu. Do kremrolí zvolíme místo cukru cukr s vodou, nevzniknou hrudky. Vodní lázeň by neměla přesáhnout 115°C. Těsto bude nadýchanější, když se do něj přidají 4 bílky na 3 žloutky.

Rozehřejte ve vodní lázni 100 gramů čokolády a přimíchejte do ní 3 až 4 lžíce smetany, popřípadě lžičku oleje či ztuženého rostlinného tuku. Do čokoládové polevy na cukroví namočte jednotlivé kousky nebo polevou naplňte cukrářský sáček a ozdobte cukroví podle fantazie.

Na polevu si připravte 200 g pudrového cukru, 10 g medu, 5 g oleje a 30–40 g citrónové šťávy. Do odváženého cukru vlijte citrónovou šťávu, přidejte olej a med a řádně míchejte do vzniku hladké polevy.

Jak se dělá poleva

Polevu na potažení dortu připravíte smícháním 200 g čokolády se 140 g rostlinného tuku. Když vše rozmícháte dohladka, vmíchejte ještě 100 ml horké vody. Na dezerty je nejlepší smíchat čokoládu s máslem v poměru 1 : 1, nebo šlehačkou v poměru 2 : 1, takto poleva zůstane tekutější.Poleva: Moučkový cukr přesejeme přes jemné sítko alespoň 2x, přidáme jeden bílek a lžičku citronové šťávy a třeme asi 15-20 minut do tuha ručně. Množství cukru záleží na velikosti vajíčka a množství bílku v něm.Jak dlouho vydrží bílková poleva

Nespotřebovanou polevu můžeme uchovat až 3 dny v lednici. Je potřeba ji zakrýt fólií a pamatovat na to, že bude měnit svou konzistenci a možná bude třeba zašlehat znovu bílek.

Zbytek polevy uchováváme v lednici, kde nám vydrží i 3 dny.

Kolik cukru na jeden bílek na pusinky : Pro každý bílek použijte 50-60 g cukru.

Pokud snížíte množství cukru, sníh bude příliš měkký a ořechové pusinky nebudou v troubě držet tvar a můžou se vám roztéct.

Jak ušlehat bílky s cukrem : Aby byl sníh stabilnější, zašlehává se do bílků cukr, který jej zároveň zahušťuje. Přisypte ho, jakmile sníh začne houstnout a tvořit jakoby vlnky. Nejprve zřídne, ale pokračujte ve šlehání, začne opět houstnout. Vhodnější než moučkový cukr s příměsemi protihrudkujících látek je jemný krupicový cukr.

Jak dlouho Slehat vajicka s cukrem

cukrem a to aspoň 20 minut. Čas je opravdu důležitý, vznikne vám nadýchaná pěna, kterou vidíte na videu.

Správný poměr cukru k bílkům: Na jeden bílek použijte 50-60 g cukru. Nižší množství cukru může vést k příliš měkkému sněhu, který v troubě neudrží tvar kokosek.Karamelová poleva: v kastrůlku si na rozpuštěném másle necháme pomalu zkaramelizovat cukr do zlatohnědé barvy. Pak do něj přiléváme opatrně smetanu a mícháme lžičkou. Smetana nesmí být studená, jinak nám karamel příliš prská a bublá a někdy má chuť až explodovat přes vzniklou krustu z tepelného šoku.

Jak se dělá karamelová poleva : Karamelová poleva: v kastrůlku si na rozpuštěném másle necháme pomalu zkaramelizovat cukr do zlatohnědé barvy. Pak do něj přiléváme opatrně smetanu a mícháme lžičkou. Smetana nesmí být studená, jinak nám karamel příliš prská a bublá a někdy má chuť až explodovat přes vzniklou krustu z tepelného šoku.