Jak na Procidu?
Trajekt z Napoli do Procidy

V současnosti působí na na této trase pouze jedna trajektová společnost, SNAV. Plavba probíhá 28 krát v každém týden s dobou plavby přibližně 40 minut. Doba a frekvence plavby na trase Napoli Procida se mohou lišit podle sezóny, takže Vám radíme využít ty nejaktuálnější informace.Trajekty z Neapole na Capri

Mezi společnosti provozující tuto trasu patří trajekty Snav a Caremar. Jejich trajekty vyplouvají téměř každou hodinu po celý týden a plavba trajektem na Capri trvá pouhých 40 minut.Z neapolského přístavu Molo Beverello je možné se na Ischii dostat rychlolodí za cca 50 minut. Tuto dopravu zajištuje www.caremar.it nebo www.alilauro.it nebo www.snav.it. Rychlolodě se v Italštině nazývají „aliscafo“. Jsou určené pouze pro osobní přepravu.

Jak cestovat v Neapoli : Chystáte se do Neapole a plánujete pro přesuny ve městě využívat hromadnou dopravu Obrňte se trpělivostí a čtěte! Svézt se můžete stylovým metrem, přeplněným autobusem, lanovkou i příměstskými (posprejovanými) vlaky. Vše dohromady tvoří hustou síť spojů, přesto doporučujeme MHD používat jen na delší přejezdy.

Kolik dní stravit v Neapoli

Kolik dní strávit v Neapoli

Neapol není nijak velké město, ale určitě si na něj vyhraďte alespoň tři dny. Minimálně 2 dny strávíte v centru.

Kolik stojí trajekt Neapol Ischia : Jak se dostat z Neapole na Ischii

Cena zpáteční jízdenky začíná na 36 EUR, tedy cca 900 Kč. Doba plavby je zhruba 50 minut.

Na Capri se dostanete lodí z Neapole každou chvilku (plavba trvá cca hodinu), několikrát denně sem plují trajekty i z Ischie, Positana a Sorrenta s cenami od 14 do 23 euro.

Přímou linku z centra Neapole (Varco Immacolatella – zastávka u hlavního přístavu) zajišťuje 2-3x denně autobusová společnost Sita Sud linkou číslo 5020 (jízdní řád vyhledejte zde). Dále jezdí z Neapole 1-2x za hodinu linka 5080 (jízdní řád vyhledejte zde) do městečka Agerola, kde navazují spoje stejné linky do Amalfi.

Jak dlouho jede trajekt z Neapole na Ischii

Doba plavby trajektem z Neapol do Ischia je přibližně 1h 02m.Bezpečnostní situace je v Itálii v zásadě stejná jako v jiných jihoevropských zemích. Dejte si pozor na kapesní krádeže, krádeže v automobilech, v dopravních prostředcích a na pláži.Kolik dní strávit v Neapoli

Neapol není nijak velké město, ale určitě si na něj vyhraďte alespoň tři dny. Minimálně 2 dny strávíte v centru. A pokud navštívíte i časově náročnější atrakce jako návštěvu podzemí, času budete určitě potřebovat více.

Jaké je nejlepší období pro návštěvu Neapole

Nejlepší období pro návštěvu Neapole je od dubna do listopadu. V těchto měsících zde můžete zažít příjemné počasí s vysokými teplotami a nízkým výskytem srážek. Teploty se pohybují kolem 24-31 °C přes den a kolem 12-19 °C v noci.

Jak na ostrov Ischia : Na ostrově Ischia není žádné letiště, a tudíž se vždy budete muset dopravit trajektem po moři. Všechny přitom vyplouvají z oblasti Neapole, ať už z hlavních přístavů v centru města nebo z města Pozzuoli na jeho předměstí.

Kdy jet na Ischii : Plážovou dovolenou si nejvíce užijete mezi polovinou června a polovinou září, kdy panují nejvyšší teploty vzduchu i moře. Už i na konci června se studené vody nemusíte bát. Většinu dne bude svítit sluníčko, srážky jsou málo časté a teploty mezi 26 a 32 °C vyloženě vybízejí ke koupání.

Kde koupit lístky na trajekt Chorvatsko

Většinou se dají koupit po internetu (www.jadrolinija.hr), nebo někde blízko přístavu hledejte kancelář přepravce. Cena lístků je odvislá od výšky a délky auta, jeho typu (osobní, karavan, motocykl) a počtu přepravovaných osob.

Capri je celoroční destinací. Vzhledem k tomu, že se na ostrov nejezdí primárně za koupáním kvůli absenci větších pláží, za přírodními krásami sem můžete zamířit naprosto kdykoliv.Protože na Amalfské pobřeží se jezdí hlavně za uchvacujícími výhledy, vyrazit na cesty můžete po celý rok. Dramatické scenérie se nemění, ať už je léto nebo zima.

Jak se pohybovat po Itálii : Městská hromadná doprava je v Itálii dobře zajištěná. Po městě se bez problémů všude dostanete pomocí autobusů, tramvají nebo metrem. Není však kvalitativně na takové úrovni jako u nás. Autobusy jsou často starší a rozhrkané, stejně tak metro působí občas až lehce strašidelným dojmem.